Skocz do zawartości

egzamin A, pytania


geo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam i z miejsca przepraszam że odkopuję temet.

 

Ale gdzieś usłyszałem taką dziwną informację iż wedle nowych przepisów prawa jazdy, żeby zdawać na kat. A trzeba posiadać kat. A1 i A2, bądź jedną z nich.

 

 

Pozdrawiam

RaseR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie śledziłem tematu nowych przepisów, ale z tego co słyszałem to trzeba będzie posiadać jedną z tych kategorii "X" lat (nie pamiętam, ale bodajże 4 lata czy cuś) i po tym czasie można "aspirować" do właściwej kategorii A.

 

Krótko mówiąc- w wieku 18 lat robisz A2, jeździsz sobie na zduszonej DRZ'cie, po 4 latach, czyli w wieku 22 lat robisz A i kupujesz sobie R1. (Gdybyś nie zrobił np. A2 to prawko byś mógł zrobić dopiero po ukończeniu 24 lat)

 

Efekt?

 

Statystyki śmiertelności wśród motocyklistów na drogach w wieku 18-22 lata spadają, ale jeżeli jesteś głupi to Ty, i kilkanaście tysięcy innych osób- dokładasz swoje pięć groszów i gwałtownie rośnie ilość zabitych w wypadkach od 22-25 roku życia. :) Wybaczcie generalizowanie...

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko głupi nie jestem :)

Uważam że jestem rozsądny i mam zamiar teraz iść na A1 i tak się zastanawiałem czy żeby zrobić A musze posiadać wszystki kat czy tylko jedną czy bez żadnej od razu na A w wieku 24 lat

 

 

A czy uważacie że pójście na prawko kat. A1 to będzie strata czasu i pieniędzy.?

Edytowane przez RaseR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pardon, w wieku 20 lat można będzie zrobić "A", posiadając od 18 roku życia A2. Niby tak ma być, ale cholera wie jak to będzie wyglądać. Motają się z tymi przepisami. :)

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleciecie, a nikt rozporządzenia nie poczyta.

Posiadanie kategorii A1 prawa jazdy nie uprawni do zrobienia kat. A w wieku lat 20. TYLKO kat. A2 uprawni do zrobienia kat. A w wieku lat 20.

Nie mając żadnej kategorii, A można będzie robić mając lat 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleciecie, a nikt rozporządzenia nie poczyta.

Posiadanie kategorii A1 prawa jazdy nie uprawni do zrobienia kat. A w wieku lat 20. TYLKO kat. A2 uprawni do zrobienia kat. A w wieku lat 20.

Nie mając żadnej kategorii, A można będzie robić mając lat 24.

 

No to przecie to napisałem wyżej. :)

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

Kolejny raz podchodzę do egzaminu praktycznego na kat. a1.

Dwa razy poległem na ominięciu przeszkody, przy czym ostatni raz dwie próby z prędkością 49km/h. Zawsze zaczynam przyśpieszać po przejechaniu bramki. Ważę 90-kilka kg. Liczę na jakieś wskazówki/rady jak rozbujać go do 50+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby rozbujać to wystarczy gazu dodawać, a rozwiązaniem Twojego problemu są dodatkowe zajęcia praktyczne a nie czytanie w internecie.

Wiesz co to jest przeciwskręt?

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...