Skocz do zawartości

egzamin A, pytania


geo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dlatego jestem zwolennikiem robienia 8-ki na półsprzęgle i operowania gazem...

 

Ja się na tym przejechałem. Dobrze jest umieć manewrować z półsprzęgłem i gazem - tak byłem uczony na kursie. Jednak jak na egzaminie trafiłem na motocykl, w którym gaz ma duży luz, a sprzęgło łapie zupełnie inaczej niż na kursowym sprzęcie to poległem na ósemce. Pewnie jakbym pojeździł nim z 5-10 minut to bym się przyzwyczaił, ale na egzaminie wsiadasz, robisz nawrót i zaczynasz ósemkę (przynajmniej ja tak miałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro mam egzamin i mam pytanie czy np jak wylosuję światła mijania i kierunki czy trzeba robić to na odpalonym motorze czy na włączonym zapłonie ? czy muszę siedzieć na motorze czy chodzić wokół niego ?

jakieś porady żeby zdać ?

Edytowane przez berolok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz mijania i kierunki, to robisz to tylko na włączonym zapłonie. Silnik nie musi być odpalony. Siadać na motocyklu również nie musisz. Nawet łatwiej sprawdza się światła obchodząc motocykl. Musisz tylko egzaminatorwi wyraźnie pokazać, że te światła sprawdzasz, przykładając do nich dłoń.

 

a rady żeby zdać - po prostu się staraj nie stresować i się z niczym nie śpiesz. Nikt Cię tam nie goni, a łatwiej popełnić wtedy błędy

Edytowane przez Blood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopak przede mną oblał z powodu nie założenia kamizelki i kasku

Dawno się tak nie ubawiłem :) Dobrze, że przez roztargnienie nie wsiadł do samochodu, zamiast na motur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obróc sie w lewo ale jak obrócisz sie w prawo tez żle nie bedzie, na odpalonym silniku sprawdzasz swiatła drogowe , lańcuch zawsze luz około 2 cm na srodku odległosci miedzy zębatkami . nie zapomnij przepchnąć moto na odległosc 5 m i oprzeć go na stopce. Nie podeprzesz go majac ruszyc do ósemki traktuja to jako bład .Mozesz zabrac swoje rekawice bo zimno jak ....... :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja idę w kombiku berika w którym mam pozdzierane slidery + buty adrenalina wysokie rękawice rocket i wezme kask ari :) Ciekawe jaka będzie mina egzaminatora :)

 

- Nastepny ktory jezdzi bez prawka - pomysli i obleje :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam światła mijania to na odpalonym sprzęcie - na samym zapłonie będziesz miał pozycyjne. Odwracanie teatralnie lepiej przeprowadzać przy każdym ruszaniu. Ja tak robiłem (na zapas wręcz) - wynik - zero błędów na placu i na mieście. Dziś odebrałem plastik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz mijania i kierunki, to robisz to tylko na włączonym zapłonie. Silnik nie musi być odpalony. Siadać na motocyklu również nie musisz. Nawet łatwiej sprawdza się światła obchodząc motocykl. Musisz tylko egzaminatorwi wyraźnie pokazać, że te światła sprawdzasz, przykładając do nich dłoń.

 

a rady żeby zdać - po prostu się staraj nie stresować i się z niczym nie śpiesz. Nikt Cię tam nie goni, a łatwiej popełnić wtedy błędy

 

mylisz światła mijania z pozycyjnymi - mijania na włączonym silniku (są automatyczne), pozycyjne na wyłączonym.

Markowe okulary w centrum Krakowa: Optyk Kraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc dziś odbył sie mój egzamin teoria + praktyka

na teorii miałem 1 błąd ale to przez głupotę walenie n a pamięć bez czytania

plac elegancko bez błędu i wyjazd na miasto wszystko dobrze idzie jeżdżę już 10 min skupiłem się na pieszych i był znak Stop nie zatrzymałem się przed linią i słyszę niech pan zjedzie na parking i dupa oblałem .... przez taką głupotę ale cóż trzeba do następnego egzaminu się przygotować

 

ps. kierunki nie są już obowiązkowe na ósemce i slalomie wycofali, motorem na kursie na jakim się uczyłem była Honda cbf250 a dostałem Yamahe ybr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...