Skocz do zawartości

egzamin A, pytania


geo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z tą stopką? Mam ją złożyć zanim zacznę siadać na motocykl?

 

I to jest paranoja naszego systemu egzaminowania.

 

A co to ma do rzeczy kiedy Ty nóżkę złożysz?? Powinno być oceniane to, że ruszysz nie zapomniawszy o jej złożeniu. A kiedy i jak Ty to zrobisz to Twoja sprawa. Podobnie jak Twoją sprawą jest jak wsiadasz na motocykl.

 

Jak masz wątpliwości to możesz egzaminatora zapytać - "jak sobie życzy". A w razie czego można podyskutowac :-)

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym kaskie jest różnie, u mnie przed egzamin pojawil sie technik, który dał mi kask do zasłożenia a potem omawiał po którce co gdzie jest w motocyklu. Wiec przy egzaminie miałem już kask na sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem musiałem włączyć silnik by sprawdzić swiatłą mijania. Pamietajcie, przód i tyl.

Witam nie wiem czy mam racje ale jak sie sprawdzi swiatła pozycyjne przód i tył to jesli potem przełączysz na mijania to tyłu nie trzeba sprawdzać bo nie ma ma różnicy miedzy pozycyjnymi.

Mam jeszcze pytanko czy można przed rozpoczęciem ósemki podkręcić sobie obroty , bo najpłynniej robi mi sie przy 2000 obr/min ???

A i czy macie jakieś porady odnośnie egzaminu (i egzaminatorów) w Pile.

Edytowane przez szteki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak czytam te wypowiedzi a to trzeba a tego nie wolno, to z kaskiem to bez kasku to stwierdzam, ze chyba z innej planety jestem a raczej ci egzaminujacy. Normalnie zenada. ( egzaninatorow oczywiscie, bo zdajacych zal )

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest paranoja naszego systemu egzaminowania.

 

A co to ma do rzeczy kiedy Ty nóżkę złożysz?? Powinno być oceniane to, że ruszysz nie zapomniawszy o jej złożeniu. A kiedy i jak Ty to zrobisz to Twoja sprawa. Podobnie jak Twoją sprawą jest jak wsiadasz na motocykl.

 

Jak masz wątpliwości to możesz egzaminatora zapytać - "jak sobie życzy". A w razie czego można podyskutowac :-)

 

Powodzenia.

 

Pewnie są różne szkoły składania nóżki :) ,

sam ją na razie składam na razie tylko i wyłącznie na kursie i mój instruktor twierdzi, że mam składać i rozkładać nóżkę siedząc na motorze, ponieważ:

łatwiej utrzymać równowagę motoru, zsiadając z niego nie musimy się obawiać, że sciągniemy go na lewo podczas schodzenia. Trzeba pamiętać, że nie które maszyny ważą po ponad 200 kg.

 

Więc nóżkę chowamy dopiero jak na motor wejdziemy, a rozstawiamy ją zanim zejdziemy.

Opinie którą wyżej wymieniłem jest to opinia mojego instruktora, ale przedstawiam ją ponieważ całkowicie się z argumentacją zgadzam.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są szczegóły... za to raczej nikt Cie nie obleje... a co do ósemki... lepiej ją robić bez gazu. Bo niechcący szarpniesz moto i się "wyłozysz", a jedynka potrafi być wrazliwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

no nie wiem, yamaszka ze mną bez gazu to ledwie sie do przodu toczyla. ja tam robilem tak, ze zaraz po pierwszym przejechaniu 'skrzyzowania' przyspieszalem tak, by nie zaczelo szarpac, wrzucalem dwójke i jechalem na lekkim gazie. teraz jak poszerzyli ósemke to na prawde zadna filozofia, mozna tak sie zlozyc zeby buty poobcierac hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gratulacje umiejetności jazdy

 

na ósemce się złożyć mi nie udało, na jedynce sobie przejechałem bez stresu. Poza tym nie miałem wcześniej w łapkach tego moto, bo a kursie jedziłem yamahą 250 ale z 1998 roku i była różnica.

 

Właściwie, to egamin jest prosty, byleby jakiś dureń na mieście nie wyskoczył, bo wiadomo, że wtedy jest stres i człowiek może przestać się koncentrować.

 

No nic udanych egzaminów.

 

Dla mnie najgorsze jest czekanie na sam papierek. Taki ładny maj a tu trzeba czekać 2 tygodnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, yamaszka ze mną bez gazu to ledwie sie do przodu toczyla. ja tam robilem tak, ze zaraz po pierwszym przejechaniu 'skrzyzowania' przyspieszalem tak, by nie zaczelo szarpac, wrzucalem dwójke i jechalem na lekkim gazie. teraz jak poszerzyli ósemke to na prawde zadna filozofia, mozna tak sie zlozyc zeby buty poobcierac hehe

na kursie po 30 min. już butem przycierałem, puźniej próbowałem silnikiem przytrzeć ale mi sie nie udało :/ oczywiście ósemka bokiem z tylnim heblem też była odstawiana i wiele wiele inych. a ósemka teraz jest taka że tirem przejedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...