Skocz do zawartości

Aprilia SR di tech - cale 35 km/h :(


Seba350
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

znajomi kupili synowi Apke ,fajny sprzecik,tlumik leo vincle ,dzwiek super,na obroty sie wkreca a jedzie 35 km/h

Wydaje mi sie,ze wariator jest walniety - zurzyte okladziny cierne ,bo jak wcisne tylny hamulec to silnik sie wkreca jak na luzie prawie,a kolo w miejscu. Rusza dopiero przy wysokich obrotach.

Co myslicie??

Moze kupic jakis wariator tuningowy?? Co polecacie?? Razem z paskiem,czy pasek stary??

Nie znam sie na skuterach zbytnio,na tych przekladniach :rolleyes:

Wszystkie sr maja wariatory z okladzinami??

 

A moze ja myle pojecia - sprzeglo i wariator??

Oswieccie mnie prosze :)

 

Dobra,poczytalem ciutek - z przodu mamy wariator a z tylu sprzeglo

To sprawa wyglada tak - silnik chodzi na obrotach z wcisnietym hamulcem tylnym (kolo w miejscu) tak jak i bez niego (no ciut tonacje zmienia ,ale za ciezko nie ma) sprzeglo z paskiem sie obraca ale dzwon stoi w miejscu - zurzyte okladziny sprzegla?? Dlatego jest tak wolny ,bo sie slizga a nie zaciska do konca?? No i duze obroty trzeba dac by ruszal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw zmierz szerokość paska i sprawdź jaki powinien być , do sprzęgła też się dobierz , zobacz czy dzwon nie zrobił się fioletowy i czy okładziny się nie zeszkliły

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek ma ok 0,1-0,3mm mniej niz fabryka wiec tragedi chyba nie ma,dzwon wyglada ok,ale okladziny sie swieca. Nakladajac w reku dzwon na sprzeglo jest dosc duzy luz z 2 mm najmniej - co daje wrazenie jakby okladziny byly juz chude,zjechane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazda rolka w 3 miejscach jest dosc mocno plaska - moze tu lezy problem,moze kupic nowe??

 

 

rolka musi być okrągła, jak piszesz że rolki są wytarte to do wymiany, ok 30zł komplet

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki ,tak sie domyslam,ze tak byc nie moze :) ,ale czy to prawdopodobnie rozwiaze problem tego,ze to diabelstwo jedzie 35km/h i przy prawie max obrotach rusza dopiero??

 

Jeszcze jedno - wkladajac nowe sprzeglo w dzwon jaki jest luz miedzy okladzinami a dzwonem?? Bo moze sprzedali mi zle sprzeglo (za male ) ,bo luz tak na oko opierajac okladzine o dzwon to na przeciwleglej stronie jest z 2mm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja radze żeby w sklepie dali ci oryginalną wagę rolek, miożesz dać nawet troche cięższe(im cięższe z tym mniejszych obrotow bedzie ruszał, czyli słabszy start wieksza prędkość) jesli to nie pomoże kup sprężynki sprzegła mieksze, to też zaskutkuje mniejszymi obrotami przy ruszaniu). okładziny sprzegła przetrzej papierem ściernym. powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja radze żeby w sklepie dali ci oryginalną wagę rolek, miożesz dać nawet troche cięższe(im cięższe z tym mniejszych obrotow bedzie ruszał, czyli słabszy start wieksza prędkość) jesli to nie pomoże kup sprężynki sprzegła mieksze, to też zaskutkuje mniejszymi obrotami przy ruszaniu). okładziny sprzegła przetrzej papierem ściernym. powinno pomóc

 

Rolki jakie sa w nim waza 5,4g - zamowilem 5,5g bo na te co w katalogu niby sa od tego modelu czyli 6,2 trzeba czekac w mielochu do polowy wrzesnia :( Ale skoro takie byly to niech beda te same.

Zobaczylem przy okazji,ze na wariatorze jest tulejka pomiedzy talerzami wiec ja wywale przy okazji montarzu rolek. Do sprzegla dostalem jeszcze czerwone sprezynki - ktory kolor to twardsze??Bo zalozone na sprzegle byly niebieskie jak dobrze pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja równiez mialem starte rolki były 5.5 g ale motor chodził jak rakieta naprawde zaden skuter w miescie nie miał szans mysle ze wariator do wymiany

Rolki wymienione,nowe sprzeglo no i predkosc wzrosla do magicznych 50km/h - porazka :biggrin:

Dlaczego on rusza przy wysokich obrotach dopiero,o zamieleniu na piasku nie ma mowy w ogole :bigrazz: Co jeszcze moze byc nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie cos dotarlo/ulozylo bo 65km/h juz lapie a z lekkiej gorki 70 :wink:

Wiec problem predkosci odztawiam na bok. Teraz jeszcze to pozne ruszanie. Jakie sprezynki kupic?? Z centralna sprezyna tez jest jakis wybor,czy wszystkie te same sa??

 

Pojawil sie tez nowy problem - czasami nie trzyma (zazwyczaj gdy jest mocno rozgrzana) wolnych obrotow. Jest to na wtrysku sprzet wiec zbytnio nie wiem co by to moglo byc,moze ktos mial taki przypadek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...