Skocz do zawartości

Technika skakania


santi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie :czy jak skaczecie na crosie to to tylko trzymacie równo gaz,czy również lekko wysprzęglacie?Ja dzisiaj starałem się lekko wcisnąć sprzęgło na wyjściu z hopy i mam wrażenie ,że leciało mi się bardziej przewidywalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :czy jak skaczecie na crosie to to tylko trzymacie równo gaz,czy również lekko wysprzęglacie?Ja dzisiaj starałem się lekko wcisnąć sprzęgło na wyjściu z hopy i mam wrażenie ,że leciało mi się bardziej przewidywalnie.

Robisz jedną z głupszych rzeczy jaką można zrobić podczas skoku, ale skoro jeszcze żyjesz to daleko raczej nie skakałeś i prędkość też pewnie znikoma - to się chwali :) Na skok ZAWSZE najeżdzasz na równym gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wjeżdżałem na wyjście z równym gazem ,na w miare wysokim biegu z tym ,że obawiam sie z reguły odruchowego odpuszczenia gazu z powodu strachu i wiadomo jakich konsekwencji.Pomyślałem ,że delikatne wysprzęglenie zapobiegnie ewentualnemu pikowaniu na przód.Zasugerowałem się zresztą wypowiedzią briana lopeza ,misrza świata w 4x mtb, który też jeżdzi crossem,że na wyjście wjeżdża na półsprzęgle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wjeżdżałem na wyjście z równym gazem ,na w miare wysokim biegu z tym ,że obawiam sie z reguły odruchowego odpuszczenia gazu z powodu strachu i wiadomo jakich konsekwencji.Pomyślałem ,że delikatne wysprzęglenie zapobiegnie ewentualnemu pikowaniu na przód.Zasugerowałem się zresztą wypowiedzią briana lopeza ,misrza świata w 4x mtb, który też jeżdzi crossem,że na wyjście wjeżdża na półsprzęgle

Najeżdżanie na wysokim biegu (czyli na średnich obrotach) jest dobre, masz w razie lotu na przód zapas mocy aby po dodaniu gazu szybko podnieść przód motocykla. A wjeżdżanie na półsprzęgle to pierwsze słyszę, myślę że jak masz dobrze opanowany motocykl to można myśleć o takich rzeczach, ale jak dopiero zaczynasz to lepiej skup się na ważniejszych rzeczach jak sprzęgło w czasie lotu, gaz i hamulec, bo raz się uda a raz za mocno wysprzęglisz i przelecisz przez kiere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...