Skocz do zawartości

Kierunkowskazy!!


Gość teczixx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pikuś, a skąd Ty wziołeś te 4W i 10W :clap: :) :) . Jedyne słuszne żarówki do kierunków to 21W !!!.

 

10w byly montowane fabrycznie w Dt 80 lc2, Mtx 80 r2, Tzr 80 i w skuterach. Jedynie co sie spotlakem z 21 w to w simsonie chodzi oczywiscie o motocykle aha i tam bylo dodane NP 4w i 10w

 

 

Zbig wyjasnil to moj post kilkoma wtrazami

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10w byly montowane fabrycznie w Dt 80 lc2, Mtx 80 r2, Tzr 80 i w skuterach. Jedynie co sie spotlakem z 21 w to w simsonie chodzi oczywiscie o motocykle

 

Tylko 21W można nazwać kierunkowskazami .. reszta nie spełnia norm i stwarza zagrożenie... aj kupilem kiedy na allegro i okazało się, że miały 3W.. A w aukcji słowa o tym nie było .. takie to można na choinke przywiesić ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niespotkalem poniewaz narazie siedze w tzw pizdzikach motorowerach.

 

 

 

Stifler gdyby nie mialy te kierunkowskazy homologacji i stwazaly zagrozenie to chyba by nie byly montowane w wyzej wymienionych motocyklach i skuterach. A w wielu kierunkach sa tzw odblysniki i bdb widac jak miga 10w zarowka

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niespotkalem poniewaz narazie siedze w tzw pizdzikach motorowerach.

Stifler gdyby nie mialy te kierunkowskazy homologacji i stwazaly zagrozenie to chyba by nie byly montowane w wyzej wymienionych motocyklach i skuterach. A w wielu kierunkach sa tzw odblysniki i bdb widac jak miga 10w zarowka

 

Bo nie mają homologacji... Wiekszość chińskich skuterków ma światełka z małymi żaróweczkami.. Teoretycznie można za to dostać mandat, pomimo, że kupione w salonie i normalnie zarejestrowane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy to może widać, ale w słoneczny dzień to już niekoniecznie. A od tego czy będzie widać Twoje kierunki może zależeć Twoje bezpieczeństwo.

Zalezy, kto to wyprodukował :-) - w Charcie miałem żarówki 21W i były słabo widoczne, a w NS-1 10-ciowatowe i było je widać dobrze z daleka w słoneczny dzień.

 

No i też miałem problem z nierównomiernym miganiem kierunkowskazów, okazało się, że w jednym mam żarówkę 21W (pozostałe 10W i to chyba było fabryczne, a więc NS-1 też tak ma), migało oczywiście wolniej (przerywacz był na 20W). Po wyrównaniu mocy żarówek wszystko było już OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy, kto to wyprodukował :-) - w Charcie miałem żarówki 21W i były słabo widoczne, a w NS-1 10-ciowatowe i było je widać dobrze z daleka w słoneczny dzień.

 

No i też miałem problem z nierównomiernym miganiem kierunkowskazów, okazało się, że w jednym mam żarówkę 21W (pozostałe 10W i to chyba było fabryczne, a więc NS-1 też tak ma), migało oczywiście wolniej (przerywacz był na 20W). Po wyrównaniu mocy żarówek wszystko było już OK.

 

To miałeś za słabe ładowanie, jeśli 21w świeciły słabiej.. Róbcie jak chcecie ale jak sie w kogoś wkomponujecie bo nie widział że chcecie skręcić to może być nieciekawie.. Nie mówiąc juz o ubezpieczeniu, które może nie zostać wypłacone, a raczej napewno nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 21W można nazwać kierunkowskazami .. reszta nie spełnia norm i stwarza zagrożenie...

Nie - e! Żarówki 21W w instalacji 6V się nie sprawdzają, gdyż skrętka wolframowa wykonana jest z tak grubego drutu, że ten nie nadąża rozgrzewać się i stygnąć odpowiednio szybko. Po założeniu żarówek 15W kierunki zaczęły świecić jaśniej i wyraźnie widać jak się zapalają i gasną... Swoją drogą 6V ssie i będę przerabiał Hondę na 12V, aby móc wsadzić normalne żarówki 21W :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunki powinny mieć 21W i takie są montowane w "normalnych" motocyklach. Inne kierunkowskazy - żarówki stwarzają niebezpieczeństwo dla użytkownika. Zła widoczność szczególnie w dzień. żarówki powinny być wszystkie takie same. Nieodpowiednia żarówka traktowana jest przez przerywacz jako spalona i dlatego inna szybkość "migania". Wykręć żarówkę z jednego kierunku i zobacz jak zachowuję się kierunkowskaz (przerywacz) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - e! Żarówki 21W w instalacji 6V się nie sprawdzają, gdyż skrętka wolframowa wykonana jest z tak grubego drutu, że ten nie nadąża rozgrzewać się i stygnąć odpowiednio szybko. Po założeniu żarówek 15W kierunki zaczęły świecić jaśniej i wyraźnie widać jak się zapalają i gasną... Swoją drogą 6V ssie i będę przerabiał Hondę na 12V, aby móc wsadzić normalne żarówki 21W :icon_question:

 

Sprawdzą jak sie ma wydajną prądnice... Ja takie miałem i było dobrze... Może i te mniejszej mocy świecą u Ciebie lepiej ale nie oznacza to, że w razie kontroli ominie Cie mandat... w przepisie jest wyraźnie napisane 21W, no chyba że są diodowe ale wtedy też muszą mieć homologacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzą jak sie ma wydajną prądnice... Ja takie miałem i było dobrze... Może i te mniejszej mocy świecą u Ciebie lepiej ale nie oznacza to, że w razie kontroli ominie Cie mandat... w przepisie jest wyraźnie napisane 21W, no chyba że są diodowe ale wtedy też muszą mieć homologacje

 

Być może zmniejszenie częstotliwości poprawiło by ich skuteczność, ale w konfiguracji którą miałem nie działały i tyle. Ciężko być widocznym z na wpół świecącymi żarówkami... Problem istniał nawet wtedy, gdy akumulator był naładowany do pełna (a wtedy to on był nowy, bo jak kupiłem sprzęt aku było martwe). Prawdopodobnie winę ponosił przerywacz, próbowałem przy nim grzebać ale w zasadzie efektu żadnego. Teraz mam nowy przerywacz i być może działały by i 21-watówki, jednak te 6W słabsze żarówki nie są ciemne, jak by się mogło wydawać... Problem nie istnieje na chwilę obecną, gdyż motorek stoi bez zapłonu, a jak już będzie jeździł to na 12V i z żarówkami 21W.

 

P.S. Taka MZ ES250/2 ma żarówki 18W w kierunkowskazach, czy to fabryczne rozwiązanie też jest zagrożone mandatem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może zmniejszenie częstotliwości poprawiło by ich skuteczność, ale w konfiguracji którą miałem nie działały i tyle. Ciężko być widocznym z na wpół świecącymi żarówkami... Problem istniał nawet wtedy, gdy akumulator był naładowany do pełna (a wtedy to on był nowy, bo jak kupiłem sprzęt aku było martwe). Prawdopodobnie winę ponosił przerywacz, próbowałem przy nim grzebać ale w zasadzie efektu żadnego. Teraz mam nowy przerywacz i być może działały by i 21-watówki, jednak te 6W słabsze żarówki nie są ciemne, jak by się mogło wydawać... Problem nie istnieje na chwilę obecną, gdyż motorek stoi bez zapłonu, a jak już będzie jeździł to na 12V i z żarówkami 21W.

 

P.S. Taka MZ ES250/2 ma żarówki 18W w kierunkowskazach, czy to fabryczne rozwiązanie też jest zagrożone mandatem? :buttrock:

 

Jeśli przepis mówi, że ma być 21 to ma być 21... Nikogo nie interesuje czy to jest oryginalne czy nie i wątpie żeby 18W byly oryginalne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunki powinny mieć 21W i takie są montowane w "normalnych" motocyklach. Inne kierunkowskazy - żarówki stwarzają niebezpieczeństwo dla użytkownika. Zła widoczność szczególnie w dzień.

 

Jeśli przepis mówi, że ma być 21 to ma być 21... Nikogo nie interesuje czy to jest oryginalne czy nie i wątpie żeby 18W byly oryginalne..

Panowie, a co wy tu wypisujecie :bigrazz: . W rzadnych przepisach nie jest określone jaką moc powinna mieć żarówka, czy to w kierunku, czy w lampie :P , jeśli już to określa się natężenie światła w kandelach (cd), nie wiem czy wiecie, ale w kierunkach, o których mowa w tym wątku, są założone żarówki halogenowe H6W, dodatkowo są pod nimi odblaski, więc strumień światła wcale nie będzie słabszy niż przy klasycznej żarówce 21W. Napiszę wam jeszcze, iż kierunki i lampy muszą mieć homologacje, powinna być ona wytłoczona na kloszu lampy wraz z informacją o typie żarówki, i jeśli będzie np. H6W, to nikt wam mandatu nie wlepi, że nie siedzi tam 21W :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...