Skocz do zawartości

kontrolka oleju w cb 1100


Barnaby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wymieniłem wczoraj olej w cb 1100, rzecz jasna razem z filtrem. wszystko niby cacy, ale po dłuższej jeździe (gorący silnik), jak przegazuję ostro silnik na luzie, to po zejściu na wolne obroty zaczyna zapalać się kontrolka oleju.

wymieniony olej to Castrol Actevo.

dodam, że nic nie puka, nie stuka, silnik chodzi jak żyleta. w ogóle trafiłem na dobry egzemplarz, żaden kowal się chyba do niego nie dotykał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim klasyku napewno trzeba przejsc na gestszy olej, by pompa trzymala cisnienie oleju- a wlasnie moze pompa ma luzy? Cos w niej zmieniano bylo?Nowa kosztuje 182 $.

Zajrzyj w serwisowke jaki wartosci graniczne ma i bedziesz wiedzial- czy trzeba zmieniac na nowa. Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20w40

mineral

tak wlaśnie się zastanawiam, czy nie wylać tego oleju i nie zalać 20w40 GP.

o tym 20w40 Actevo nie mogłem nic poczytać, powiedziano mi że jest to ulepszona wersja GP

nie polecane jest takie przegazowanie

no coś ty??? nie żartuj... :crossy:

Edytowane przez Barnaby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie zart.

Gazowanie silnika na luzie niczemu nie sluzy a zawory z tlokami moga sie spokojnie spotkac.

Na twoim miejscu wymienilbym olej na jakikolwiek 20W50 / 15W50 i wowczas sprawdzil co sie dzieje z lampa cisnienia.

Oczywiscie jakikolwiek markowy olej.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

(sorry że odświezam)

 

Mi na Castrolu 20W40 Act-evo 4t po wlaniu w GPXie strasznie zaczeło sie slizgać sprzęgło (tarcze wymienione na początku sezonu), objawiało się to przy ostrym przyspieszaniu, licznik nie szedł w góre a obrotomierz od 7 do 13tys wkręcał sie jak szalony imitując delikatny dzwiek jak w stuntowych filmikach przy stawaniu ze sprzęgła na gume. po zrobieniu 3000km spusciłem go i wlałem 20W50 LiquiMoly. Problem ze sprzegłem znikną.

 

Już drugi raz sie przekonałem co to castrol to SYF i już z nim eksperyntować nie bede

Edytowane przez Sz6sty
17353.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...