Skocz do zawartości

Świeci kontrolka od akumulatora .. nie ładuje go? w czym błąd?


rafalrk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znowu mam problem. Naładowałem akumulator podłączyłem śiwatła świecą kierunki tez wszystko działa wskaxniki od paliwa i temperatury działają klakson działa ale świeci kontrolka "Battery" za słaby akumulator .. nie ładuje go? moze jakas prądnica padła moze moduł. Zapaliłem silnik (kopnik) pojezdziłem chwile dalej świeci. A na koniec klakson stał sie jakby słabszy i wywaliło bezpiecznik :/ "+" "-" w aku dobrze podłączyłem "+" to plus "-" to masa. Gdzie popełniłem błąd? Coś jest popsute? Motor to Aprilia Tuareg 125ccm z 89roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź multimetr (lub jakikolwiek woltomierz o odpowiedmiej skali) i sprawdź napięcie na klemach akumulatora z zapalonymi światłami, przy obrotach około 5000. Powinno być między 13.8V a 14.5V. Będzie wiadomo, czy winny jest regulator napięcia.

Edytowane przez wieczny student
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź multimetr (lub jakikolwiek woltomierz o odpowiedmiej skali) i sprawdź napięcie na klemach akumulatora z zapalonymi światłami, przy obrotach około 5000. Powinno być między 13.8V a 14.5V. Będzie wiadomo, czy winny jest regulator napięcia.

 

Sprawdziłem. Na wolnych obrotach wskazuje niewiele ponad 12V na 5 tys obrotów jest juz 13,85. Pojezdziłem chwile wszystko w porządku. Bezpiecznik dobry światła działają klakson tez aku jest ładowany. Ale kontorlka battery nadal świeci. I przy okazji kontrolek "Oil" jest od oleju tego co spalany jest razem z benzyną czy do oleju przekładniowego? Myslę ze przekładniowy nie ale wole sie upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oil to jest od dozwnika czyli moze jest go malo. To ten olej co smaruje wal itp czyli jak napisale ze spala sie z benzyna

 

Do baku wlewana jest czysta benzyna. Motocykl sam robi mieszanke. I nie wiedziałem czy kontrolka "oil" dotyczy tego oleju tak zwanego miksolu czy oleju w silniku. Byc moze ten olej a w zasadzie jego brak jest przyczyną zrywania sprzęgła a nawet gaśnięcia przy wbijaniu 1 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wleje coś lepszego tylko dalej nie wiem czy kontrolka oil dotyczy oleju silnikowego czy przekładniowego w szkrzyni bo jedni mówia tak drudzy inaczej ...

dotyczy oleju jak to nazywasz silnikowego. Swoją drogą koniecznie sprawdź poziom oleju w skrzyni, bo jeżeli też go nie ma to zniszczysz sprzęgło i skrzynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten czujnik idzie razem z oryginalna bateria.

Jak ktos zmienil aku na inny to nie ma on czujnika, a ty masz po prostu pusty lacznik w instalacji i swiecaca kontrolke.

 

Adam M.

 

Jest taka sprawa ze ja ten motocykl kupiłem bez aku popatrzyłem w katalog na ten rocznik i kupiłem taki akumulator jaki był w katalogu. Założyłem klemy wężyk z boku i włozyłem go do motocykla. Nic poza tym. Być może jest tak jak mówisz z tym czujnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...