Skocz do zawartości

Problem z myciem


Mateusz93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otuż mam do was forumowiczów pytanie. Rok temu kupiłem Yamahe Aerox Czarną. I mam problem z myciem. A mianowicie dzisiaj po umyciu motoru zauważyłem że na plastikach jest dużo takich małych rysek ( niektóre są nawet widoczne dobrze ) . I nie wiem czy to normalne. Może źle myję gdyż nie myłem karcherem jak to dzisiaj przeczytałem tylko moczyłem ściereczkę do mycia naczyć czasami zwykłą kuchenną :icon_question: moczyłem ją w wodzie i przemywałem plastiki. Później inną ściereczką suchą wycierałem wodę i to był koniec. Mam motor zadbany i zawsze umyty żadko był bardzo brudny więc nie widziałem potrzeby myć karcherem. Czasami było trochę błotka to delikatnie umyłem jak wyżej napisałem

 

Dziękuję Mateusz93

________________________

YAMAHA AEROX

Edytowane przez Mateusz93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częste mycie skraca życie :buttrock:)) lakieru w tym wypadku.

 

Myśle ze pasta polerska powinna dac rade zniwelowac te ryski.

 

Pozdro

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysy zawsze będą a spowodowane są kamieniami, piaskiem i innymi scierwami które obijają się o pojazd podczas jazdy. Tymbardziej że polskie drogi są bardzo zasyfione i rys nie da się uniknąć.

Jak myjesz moto to najpierw namocz/spryskaj wodą i odczekaj trochę aby brud zmiękł i nie powodował dalszych rys przy scieraniu.

pzdr.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor jest do jazdy nie do mycia :crossy:

 

 

No tak ale chyba lepiej wybrać sie na przejażdżkę motorem czystym umytym i zadbanym niż brudnym całym w smarze i błoci, że jak się na niego wsiądzie to się cały ubrudzisz. ;] Każde moto powinno się od czasu do czasu umyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robie jak kolega na cagivi bo enduro moje i tak bedzie brudne wiec niema sesu go myc tylko olej z zawieszenia bym wyplokal w tren sposob czesym myciem :( (ale skuter hmmm ludwik miekka gombka i jazda a pozniej szlaufem spłukac.... i po zawodach a jak masz bloto to nie wcieraj bo beda wieksze rysy :) ale jak wyzej mowia pasa tempo rozwiaze ten problem :) :crossy:

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe. no to mówicie pasta polerska a ja ostatnio zakupiłem szybki wosk w sprayu. Czy on też zniweluje te ryski ?? bo jak narazie jest spoko efekt jak przecieram ścierką to lakier jest taki śliski ;) i błyszczy się ;) co o tym myślicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kup lepiej normalny wosk. Po przetarciu pastą tempo - bo to fajny wynalazek, pokryj to normalnym owskiem, przetrzyj jak w instrukcji. Woski w płynie zazwyczaj dosć sprawnie się zmywają. Przy normalnym w aucie od szlifu ręce opadają, ale w moto tylko gwizd i efekt trwalszy...

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myje najpierw oblewam go wodą potem szapon do mycia samochodów:D potem szybkie płukanko:D jakas pasta:D lub wosk :D felgi ras ciach:D do połysku:D i sie błyszczy :D ja lubie jeździć czystym moto niz brudnym bo jak jest brudny to mnie to denerwuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...