Skocz do zawartości

Ile powinien palić KTM LC4 ?


Arbiterpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jaka glupia mentalnosc wez sobie przelicz ile cie wychodzi drozej ze ci spali 6 litrow a nie 5,5...

tak samo nie rozumiem ludzi co tankuja pb 95 do motora przeciez 2 zlote na baku czy 3 to nie majatek :biggrin:

 

Tankują 95, bo nie ma potrzeby tankowania 98. Teoretycznie na 95 jest też wyższa moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij blizej, pytam się o to czemu Nitomen nie zaleca lania benzyny 98 oktan do silnikowo starszych motocykli.

Ty odpowiadasz że spalanie stukowe, nie rozumiem tego...Że na 98 ma być spalanie stukowe, a na 95 nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby lania 98 do starszych silników.

Zobacz, motorynka kręci do 5,500-6000obr/min, a nowsze sprzęty 10-13 tys obr/min.

Ja kiedyś nalałem do motorynki 98 to zaczęła się dławić, mulić.

 

Do peugeota raz leje 95 a raz V-power.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba oktanowa benzyny nie ma zadnego znaczenia przy jej uzyciu do czegokolwiek co pojedzie na paliwie o nizszej liczbie oktanowej, a juz napewno benzyna o wyzszej liczbie oktanowej nie spowoduje spalania stukowego w pojezdzie uzywajacym benzyny o nizszej liczbie oktanowej.

Tak ze cos tu Nitomen pokreciles.

Jest jeden powod zeby nie kupowac "lepszej" benzyny do pojazdow z mniejszym stopniem sprezania ten powod to wyzszy koszt paliwa o wyzszej liczbie oktanowej.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba duzo mi pali LC4. Tzn model 600. '93 NA trasie jadac 90-100 za tirem spaliła mi około 6l.

 

Czy mozna cos regulowac by paliła mniej?

W skuterze 50ccm przestawiłem iglicę na max uboga mieszanke i z 4l zeszło mi do 3,2, czy w KTM jest taka opcja?

 

Poza tym niekiedy cos mi cieknie z kranika.

 

Baniak mam chyba 15l, w kazdym razie udało mi sie przejechac 230km bez tankowania.

 

A odpalac juz sie nauczylem mniej wiecej. Ale fakt ze nei jest to e-starter, jest troche pierdolenia się z tym...

z Dr 600 to jest dopiero pierdolenei sie zeby odpalic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...