Skocz do zawartości

Smarowanie łanucha


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Jak wyglada u was sprawa smarowania ukladu napedowego, ja w swojej XTZ 660 uzywam jakiegos Castrola w spray'ju, tylko ze bardzo szybko mi znika i lancuch po kilku godzinnej jezdzie jest prawie bez smarowania szczegolnie po jezdzie terenowej - woda piasek.

 

W ksiazce serwisowej pisze tak : Lubricate it with SAE 30~50W motor oil.Do not use any other lubricants on the drive chain.

 

Wiecie cos o tym SAE 30~50W i gdzie to mozna dostac ?

A moze macie inne sposoby na naped?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z wami z smarowaniem łańcucha sprayem, ale to jednak krótkotrwały efekt. warto kupić smar grafitowy (cena ok 3 zł) wsmarować dosyć obficie w łańcuch i wypalić palnikiem jego, lub podgrzać w garnuszku. Smar dogłębnie wtopi się w cały łańcuch, oprócz tego co jakis czas trzeba przesmarować sprayem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda teraz w pracy mam styczność codziennie tylko z łańcuchami D.I.D.'a, i one mają zalecane smarowanie lubrykantem klasy 80W90, a to jest m.in Hipol. Hipole są różne, ale sam sobie na pewno dobrze wybierzesz. Ja używam chyba GL-4, czy jakoś tak.

 

No ale fakt - jak śmigane będzie tam, gdzie dużo piachu, to nie ma co przesadzać ze smarowaniem. Nałapie ziaren, przyklei, i powstanie materiał ścierający zębatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze smarowaniem to jest tyle opinii ilu użytkowników enduro. Jedni smarują, inni nie. Wczoraj wymieniałem zestaw napędowy dida x ring w serwisie i chłopaki zalecali jednak smarować, kupiłem spray castrola, po promocyjnej cenie 10 zł :D Normalnie 32 zł. A poza tym jest takie powiedzenie - kto nie smaruje ten nie jedzie :icon_mrgreen:

Edytowane przez math1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupić oringa i nie smarować

troche dziwna teoria...

najlepiej samemu przkonac sie co odpowiada naszemu lancuchowi, naleze do grupy ktora preferuje tylko spray ale zaznaczam ze musi to byc dobry spray a Motul czy Castrol w cale nie jest taki dobry (jesli chodzi o offroad) i do tego są drogie, smarowanie oleyem jest dobre.... ale starcza na kilka km pozniej oleju mozna szukac na ramie, oponie, butach, itp, no a nie smarowanie w ogóle to chyba najlepsza teoria na forum

Edytowane przez żubr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech każdy mówi co chce, ale ja łańcuch smarowałem, smarować będę i POLECAM smarować.

W tym samym czasie do ty samych motocykli z kumplem kupiliśmy identyczne zestawy napędowe. Ja smarowałem - on nie. Ja zrobiłem na napędzie 3000km i sprzedałem moto, a stan zębatek bardzo dobry, on zrobil 2500 i musiał kupic nowy zestaw, łańcuch wyjechany, zębatki też. Więc nie wiem o czym to świadczy, ale na moje nie ma co oszczędzać i smarować łańcuch. Stosuję i stosowałem ten sam środek wyżej pokazany. Motul OFFroad, naprawdę świetny. Tylko że ja go kupuje za 33zł:icon_mrgreen: Teraz w dr mam łańcuch Oringowy chyba to też smaruje tym smarem i nie narzekam. JEszcze raz polecam smarować napęd, ale najlepiej środkiem do tego przeznaczonym, bo jak wcześniej wspomniano, olej przyciąga piach kurz i to razem tworzy jako materiał ścierny. Przy motulu albo mi sie wydaje albo ten piach odpada.

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hipol wg mnie odpada - smarowalem w ten sposob lancuch, przednia zebatke wcielo kompletnie w 2 miesiace.

 

ja smarowalem Vavoline`m, teraz mam jakies psikadlo Motip. Mam wrazenie ze Vavoline jest lepszy, ale cena 34 zl

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...