Skocz do zawartości

PRAGA - Wrzesień


vigaCMHQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie koniecznie Tomek.

 

Ja właśnie wróciłem z 6-ściodniowego wyjazdu do Pragi (autem).

Kupiłem przewodnik Pascala i zobaczyłem na nogach wszystkie ciekawsze atrakcje i miejsca. A i z przewodnika dowiedziałem się wiele interesujących rzeczy.

 

I przynajmniej mogłem sobie zorganizować czas tak, jak chciałem a nie być zdanym na przewodnika, którego na ogół słucham jak zgaszonego radia :icon_razz:

 

Pees. Praga jest piękna. Piękne widoki po zmierzchu. Polecam ogródki piwne a w szczególności ten na wysepce przy moście Legii. Różne gatunki kiełbasy, sera, ogórki i pikantne małe papryczki podawane to wszystko na drewnianej tacce plus zimne piwko są nie do opisania.

 

Ceny umiarkowane.

 

Teraz kolejna stolica czeka na zdobycie... :wink:

 

 

Paryż lub Wiedeń.

 

Pees 2. Jak macie pytania odnośnie Pragi to chętnie pomogę. Teraz to i ja mółbym być przewodnikiem. Ze 40 km na nogach po Pradze zrobiło swoje :biggrin:

 

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_eek: Oj tam znowóż się ludzie o tę ortografię czepiają....Rany, no dobra wiem że to do estetycznych rzeczy nie należy pisać z błędami ale jestem dyslektykiem....Czy to mnie w jakiś sposób dyskryminuje w korzystaniu z tego forum??CHyba skoro można zrozumieć o co mi chodzi...Podczas drogi chyba kartek pisać nie będę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- vigaCMHQ

- EARL

- Kubuś

- ruso

- KarolinaPink

- plooscva

- DeviLLny Diabełek raz

- abu

- wolkan

- Cielak - /jeśli zdąży z prawkiem/

- trzykawki

- Robert

- J.Pastor

- Karmazynowy mściciel

- Magister

 

w Pradze byłem juz 4 razy, ale motocyklem jeszcze nie ;-) wiec jak wszystko sie powiedzie to sie podłącze ;-)

na jedzenie polecam

http://www.praguepubs.co.uk/pubs_details.php?id=17

bardzo tanio, typowe czeskie jedzenie no i w samym centrum ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Marcinku, nie widze inngo wyjścia jak jedziesz z nami i organizujesz nam zwiedzanie :icon_evil:

 

Masz talent do tego :) :)

 

 

Wiem Klaudio, że loobisz zemną zwiedzać :) Szczególnie góry. Hahaha.

 

Możemy w tym roku wyskoczyć do Wiednia lub Amsterdamu na kilka dni.

Paryż i Rzym zostawiam na letnie miesiące. Może w przyszłym roku.

 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ello,

jakieś trzy lata temu pojechałam sobie na kilka dni do Pragi i na ówczesną okoliczność wyposażyłam się w mapę, tudzież fajoski przewodniczek wydawnictwa Wiedza i Życie... "Top 10 Praga". Okazał się idealny na krótki wypad, jaki przedsięwzięłam :crossy:. Omawia wszystko co w Pragie naj i daje propozycje ciekawych tras turystycznych, np. szlakiem praskich upiorów (to te naj-groźniejsze sprawki) lub naj-fajniejszych knajp - to w związku z tamtejszymi operami :). Ładnie wydana i całkiem rzeczowa sprawa, a przede wszystkim praktyczna. Jeśli sama nie pojadę, to mogę użyczyć... zarówno mapy, jaki i przewodniczka :). Zapewne po wizycie takiej zgrai będzie można do przewodnika dopisać kilka innych rankingów top 10 rozpoczynających się od "naj-" :bigrazz:.

A co do akademików i lokum... Kiedy ja tam byłam (listopad 2004) akademiki wcale nie były takie tanie. Ciężko było w ogóle znaleźć coś, co by nie biło po kieszeni. Ale mam nadzieję, że będziecie lepszymi poszukiwaczami tanich noclegów ode mnie. Oczywiście wszystko zależy od kieszeni :flesje:.

 

baj,

jadźka

 

PS Jeśli wszystkie znaki na niebie i ziemi wskażą pomyślne rozwiązanie spraw uniemożliwiajojących mnie wspólne podróżowanie, to jestem za noclegiem w Pekelnej Jaskyni ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę z "plecakiem" prawdopodobnie do Pragi w ten czwartek lub piątek z P-nia. Wyjazd uzależniam od pogody. Tyle, że ja lecę ok 4h :P w Pradze jestem 2-3h i wracam. Jeśli zaistnieje z Waszej strony potrzeba sprawdzenia czegoś to dajcie znać (jakiś pensjonat jakie warunki jakiś adres itp., oczywiście w miarę możliwości) podjadę i sprawdzę :)

Natomiast 14tego lecę(imy) nad morze do ośrodka mojego wujaszka (dobrze mieć rodzinkę nad morzem :biggrin: ) na tzw. pożegnanie lata...

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dupa :biggrin:

Nie jadę, bo termin wyjazdu koliduje mi z warszawskim bajzlem, na którym muszę być z wiadomych względów.

Życzę wszystkim dobrej pogody i spokojnego przemarszu :)

 

HKK

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu - na jakim etapie są noclegi ???? miałes coś organizować.... jak się uda to załatwiaj z niedzielę z przewodnikiem.....

 

19 sierpnia wraca moja znajoma z urlopu i wtedy zajmiemy sie noclegiem w Pradze, wiem że najlepiej znaleźć cos najtańszego - postaramy się. Przewodnik po Pradze będzie - moja znajoma do nas dołączy (ja niestety nie mam dodatkowego orzeszka, mam nadzieję, że u kogos znajdzie się dla niej jakaś "czapa") no i mamy forumowiczów z Pragi, którzy moga się do nas dołączyć :)

 

Mam też pomysł na nocleg w PL jesli nadal ta opcja jest aktualna - Jelenia Góra. Moja znajoma zarządza tam hotelem (dokładnie w Zachełmiu koło Cieplic) i uda sie zrobic dla nas promocyjne ceny, a jak zajedziemy odpowiednio wcześnie to możemy zwiedzić ruiny zamku Chojnik (foto zamku w scenerii jesiennej), bo to 1 godzina drogi z hotelu. O karkonoskich winklach na drogach jest już temat i po obejżeniu fotek bardzo spodobała mi się ta opcja. Są też forumowicze z JG i myślę, że nie będzie problemu aby "odprowadzili" nas do granicy z CZ.

Edytowane przez abu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dupa :)

Nie jadę, bo termin wyjazdu koliduje mi z warszawskim bajzlem, na którym muszę być z wiadomych względów.

Życzę wszystkim dobrej pogody i spokojnego przemarszu :bigrazz:

 

HKK

 

Tomeczku, nic się nie martw - przełożymy dla Ciebie bajzel :)

 

a na poważnie... szkoda trochę :wink:

Edytowane przez MeDeViLL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodnik po Pradze będzie - moja znajoma do nas dołączy (ja niestety nie mam dodatkowego orzeszka, mam nadzieję, że u kogos znajdzie się dla niej jakaś "czapa") no i mamy forumowiczów z Pragi, którzy moga się do nas dołączyć

 

 

Czapa sie znajdzie - spoko.

tylko potwierdź na 100% że pojedzie to ja nawet czapę ze sobą zabiorę :icon_mrgreen:

 

Mam też pomysł na nocleg w PL jesli nadal ta opcja jest aktualna - Jelenia Góra. Moja znajoma zarządza tam hotelem (dokładnie w Zachełmiu koło Cieplic) i uda sie zrobic dla nas promocyjne ceny, a jak zajedziemy odpowiednio wcześnie to możemy zwiedzić ruiny zamku Chojnik

 

 

No to zorientuj się ile by nas tam skasowali za jednodniowy pobyt /a w zasadzie jednonocny/. (około 20 osób)

 

Jak ceny będą lepsze niż we Wrocku to nic nie stoi na przeszkodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się chętnie dołączę do waszej wyprawy. Jeśli znajdzie sie miejsce dla mnie.

Tylko jest kłopot z prawkiem ;) Ale będę miał w tym tyg. egzamin wiec może zdążę :D

Pozdrawiam i dopisuje sie do listy :D

 

- vigaCMHQ

- EARL

- Kubuś

- ruso

- KarolinaPink

- plooscva

- DeviLLny Diabełek raz

- abu

- wolkan

- Cielak - /jeśli zdąży z prawkiem/

- trzykawki

- Robert

- J.Pastor

- Karmazynowy mściciel

- Magister

- Pol_dek

- Molin2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam juz jakies konkrety odnośnie noclegu w Jeleniej - nocka ze śniadaniem 90PLN od osoby.

Pokoje są 2-osobowe. Oczywiście jest restauracja hotelowa, która dla nas będzie zerezerwowana na integrację :D , ew. jak będzie jeszcze ciepło zorganizuje sie ognisko albo grila też na terenie hotelowym (przy stoku narciarskim :bigrazz: ) - oczywiście jest parking zamykany na noc - nie strzeżony, ale z recepcji go widac, a tam zawsze ktos jest. Jeśli cena jest do zaakceptowania to w poniedziałek zostanie "wywalona" wstępna rezerwacja jakiejś innej grupy :D . Co do zamku Chojnik, który mozna zwiedzić to jest on tylko 30 minut drogi od hotelu (wolnym spacerkiem), ale trzeba tam być do 16, bo o 18 podnoszą most zwodzony :biggrin:

Tu jest strona hotelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...