Skocz do zawartości

świeca B9EG = BR8EG


Andrew85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jak w temacie chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwe że świeca B9EG może zamienić zalecaną BR8EG lub BR9EG, bo poszedłem do sklepu i sprzedawca powiedział że nie ma na stanie BR8EG i że ta będzie dobra (B9EG). A mnie to jakoś nie gra choćby patrząc na symbole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sa te same swiece. Wspolczynnik 8 i 9 mowi o wartosci cieplnej swiecy. Najnizszy numer oznacza tzw. 'swiece gorace', a wyzszy tzw. 'swiece zimne'. Swiece gorace szybko wchlaniaja cieplo (lepsze na zimna pogode), natomiast zimne slabo. Chyba niczego nie pomylilem :banghead: POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wyżej kolega napisał jest w dużej mierze prawdą jednak np świeca B8HS jest pod względem ciepłoty równoznaczna z BR9ES...a różnicą jest długość gwintu....co do Twojego problemu to według katalogu NGK do KMXa powinieneś założyć BR8ES czyli odpowiednik FE85S według Iskry. No chyba że oczywiscie to do czegoś innego :D

 

jednak idąc za ciosem mojego przykładu to szybciej odpowiednikiem B9EG powinien być BR10EG z tym że nie wiem czy tak naprawde jest :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza ciepłotą świecy (cyferka, rzecz oczywista, jakkolwiek różnica o 1 nic w sumie nie zmieni) głowna różnica pomiędzy świecą BR 8 cośtam a B8 cośtam to rezystor przeciwzakłóceniowy. BR go ma B go nie ma. Ma to znaczenia jak w okolicy ktoś słucha radia AM. A poza tym to wielkiej różnicy nie ma, choć większość świata będzie uzywała świec z rezystorem. Czasem też rezystor jest w fajce, więc jak masz go w fajce, to nie chcesz go w świecy, bo będzie ciut za duży opór.

 

I tyle...

Ale spoko możesz je zamienić - różnicy nie zauważysz.

 

W ogóle to tutaj jest link do kodów NGK http://www.kaila.net/tl125/tl125ngkcode.html

 

I wszystko jasne.....

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się zdziwisz :D jeden numerek to wieeeeeeelka róznica :D przynajmniej w moim motorku...na BR8ES chodził znośnie ale rozpędzić się do 90 było ciężkawo wymieniłem TYLKO śweice na BR9ES i róznica jest oooolbrzymia :D zupełnie inne zachowanie silnika... 90km/h robi w mgnieniu oka ;) i bez większego problemu :P zatem polecam dobór odpowiedniej ciepłoty do silniczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...