Skocz do zawartości

Jak uratowac idiote?


Ansset
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaż mu kilkanaście zdjęć/filmów z drastycznych wypadków, może to go nie uchroni od samego zakupu moto ale sama jazda bedzie choć trochę rozważniejsza :)

 

UWAGA DRASTYCZNE!!!:

http://home1.gte.net/res0ak9f/bike.htm

http://www.totallycrap.com/videos/videos_v...otorbike_crash/

http://www.smog.pl/wideo/11562/motocylista...e_o_ciezarowke/

 

Jak zobaczylem pierwszy link to odechcialo mi sie wszystkiego, a szczegulnie jak zobaczylem ostatnie zdiecie, po prostu MASAKRA :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ansset - daj namiary gdzie mieszka ten ow 'kolega', chociaz przestrzege moich znajomych przed odwiedzeniem tamych okolic.

Polecam tobie to samo zrobic, bo o 'kolege' sie nie martwie (sorry), raczej o osoby postronne.

 

Jesli macie wspolnych znajomych, to moze ich uda ci sie przekonac, ze 'kolega' zrobil glupstwo i jak grupa tymczasowo sie do niego zdystansujecie, to moze... zacznie myslec i pojdzie chociaz na kurs doszkalajacy?

(bo nie sadze, aby sprzedal sprzeta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwonak pod Poznaniem, trasa z Poznania na Skoki. Okolo 10 km od centrum Pozka na polnoc, prawym brzegiem Warty.

 

Kurs doszkalajacy? On nie ma prawa jazdy nawet. Dzis za to (wiem od wspolnego znajomego) pojechal po komplet ciuszkow, kask itd.

 

W samym Czerwonaku jest prawie 4km odnowionej drogi, stosunkowo szerokiej, ale z duza iloscia dochodzacych z boku uliczek. Okoliczni Motonici nieraz tam szaleja. W ciagu ostatnich kilku lat zginela piatka.

Edytowane przez Ansset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs doszkalajacy? On nie ma prawa jazdy nawet.

Wlasnie o to chodzi. Na kursie prawa jazdy przewaznie uczysz sie 'jak zdac egzamin', a na kursach doszkalajacych mozna nauczyc sie 'jak jezdzic motocyklem' - wiec wydaje mi sie, ze bedzie mial wiecej pozytku z tego drugiego.

 

Aha! Tak jak jeden z przedmowcow pisal: niech nie wazy sie brac nikogo 'na plecaka'. Mam nadzieje, ze inni twoi znajomi sa troszke rozsadniejsi i nie beda z nim jezdzic.

 

Stary, mam naprawde cicha nadzieje, ze po kilkunastu kilometrach otrzasnie sie z tego podekscytowania i pojdzie po rozum do glowy. Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Czerwonak. Znasz wiec zapewne ten dluuugi odcinek prostej jak w morde strzelil drogi. Znajomi robili sobie, za mojego pobytu w polsce, tam wyscigi. Hayabusa do 298 doszla.

 

Ale musze powiedziec, ze teren fajny :buttrock: Pamietam jak dobre kilka latek temu urzadzilismy sobie Pasterke na moto :buttrock: Po prostu jazda figurowa na lodzie przykrytym sniegiem. Jakies stare komary, ogary,simsonki, motorynki sie wyciagnelo z lochow i garazy i wio w pelnym umundurowaniu :buttrock: Zabawa przednia, potem obowiazkowy grill na parkingu i popijawa. Nieco ekstrawaganckie, ale cudowne przezycie, heheh, az czlowieka nostalgia obezwladnia. W tym roku to powtarzamy.

Byc moze uda sie nam w Szklarskiej Porebie, w bazie Hufca ZHP Czerwonak zorganizowac jakies zgrupowanie. Oczywiscie, nie na moto, ale motorynke w gabaznik <sic!> puszki mozna wrzucic. Zobaczymy po prostu.

 

Rozmawialem dzis wieczorem z kumplem, kupil juz sobie cale umundurowanie. Jutro chce zaczac jazdy. Chyba powiadomie policje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczylem pierwszy link to odechcialo mi sie wszystkiego, a szczegulnie jak zobaczylem ostatnie zdiecie, po prostu MASAKRA :)

 

Ja tez kupilem, Monstera 695 na pierwsze moto :icon_biggrin:

Wprawdzie to nie GSX 1000, ale po zobaczeniu tych zdjec odechcialo mi sie jezdzic.

 

Przed czym ma to byc przestroga, chyba przed tym zeby nie jezdzic wogole?

 

P.S. Ansset, pozdrow kolege (nie ma tutaj ani krzty sarkazmu), ale powiedz zeby uwazal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie... Z relacji naocznych swiadkow wynika, ze znajomy sie pokiereszowal.. moto ucieklo spod dupska, wjechalo samopas w zaparkowany samochod, a chlopak wybil bark i sie poobijal. Calosc przy 35-40 kmph. Na osiedlu :)

 

Moze gnojek zmadrzeje. Ciekawe czy bedzie wpierac w salonie, ze w takim stanie odebral :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...żal d*pę ściska.Może to zdarzenie nauczy czegoś Twojego kolegę.Najbardziej szkoda chyba tylko tego gixa, bo cała reszta od początku była do przewidzenia.W ogóle nie mogę pojąć jak ktoś nie mający absolutnie ŻADNEGO doświadczenia w jezdzie motocyklami tego pokroju, zasiada sobie na nim, po czym wbija go w inny samochód.To nie jest lekkomyślność.To jest najwyrazniej brak mózgu.Chłopak miał więcej szczęscia niż rozumu.Mam nadzieje,że zdał sobie sprawę,że nie jest cholernym Alem Pacino :)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...