Skocz do zawartości

Posiadacze motocykli Royal Star łączcie się


maly
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie no jasne, że to kwestia szyby - porównuję z road starem którym jeżdziłem bez. :banghead: ale którego bardzo dobrze wspominam bo sprzęt przez trzy sezony ani razu mnie nie zawiódł.

 

royal jest jednak bardziej cywilizowany i jeździ bardziej aksamitnie - nie potrafię tego lepiej opisać. tak mi się podoba, ze nawet cichy wydech zupełnie nie przeszkadza. No i mam nadzieję, ze jak ogarnę sprawę dopływu powietrza pokaże różnicę miedzy swoimi 98 końmi a 64 KM w roadzie.

 

oba motory bardzo fajne :buttrock:

Między tymi maszynami jest dość duża różnica.Road miał dwa cylindry chłodzone wiatrem,Royal cztery chłodzone wodą.Więc praca silnika będzie bardzo różna.Mniejsza ilość drgań i równiejsza praca.O mocy nie wspominam,ale różnica spora.Ja przesiadłem się na Road Kinga mocy niewiele więcej ale to już czuć.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jak Cię nie widzą to Cię słyszą

:smile: Motto dobre , ale w pewnym wieku i z racji hobbystycznej profesji cenię sobie bardziej swój aparat słuchowy. Szumy z silnika bardziej mnie podniecają co nie oznacza że nie lubię ,,pustych' wydechów. :icon_biggrin: (na zlotach)

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odnośnie pustych wydechów, to rozwierciłem w swoim Royal Starze otwory, które są od spodu wydechów. Nie czuć jakiejkolwiek różnicy, tylko jak się na luzie będzie dodawać gazu, to przez te otwory wydobywa się sadza i zostawia czarne ślady. Więc w ten sposób rozwiewam koncepcje takiego "zgłośnienia" wydechów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wczoraj przesiadłem się z Draga 1100 na Venturę, no i :biggrin:

 

Przeszedłem na Królewską stronę mocy i WITAM WSZYSTKICH :notworthy:

 

Koledzy, muszę zmienić oponki, może z doświadczenia poradzicie jakieś. W Dragu miałem Dunlopy i było OK. A może macie porównanie z innymi i coś polecicie. No i jeśli znacie dobre (tzn.: tanie :)) sklepy też wrzućcie namiary.

 

Dzięki wielkie z góry

 

Arek

 

PS

Brak doświadczenia na forum i zamiast w tym miejscu zadać pytanie to otworzyłem nowy temat :( Obiecuję poprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opon oprócz Dunlopa mogę Ci polecić Metzelera Maraton ME 880.Zjeździłem dwa komplety i są naprawdę dobre.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tradycyjnie, i wcale nie złośliwie, proponuję zajrzeć do dużego tematu "opony do choppera/ cruisera" w dziale co, jak kupić - omówione jest co najmniej kilkanaście typów i modeli opon

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź

 

rzadko jestem na forum, a przewertowanie takiej ilości informacji to nie lada zadanie

 

dzięki jeszcze raz

 

pozdrawiam

 

a ja tradycyjnie, i wcale nie złośliwie, proponuję zajrzeć do dużego tematu "opony do choppera/ cruisera" w dziale co, jak kupić - omówione jest co najmniej kilkanaście typów i modeli opon

jsz

 

Jeszua, dzięki za podpowiedź, ale po zapoznaniu się z całym tematem nie widziałem, ani jednego wpisu użytkowników Ventury.

Tak więc chyba słusznym jest w wątku o Royal Star'ze zapytać użytkowników danego modelu motocykla. Zauważyłem, ze większość forumowiczów wymienia poglądy nt. maszyn o pojemności 650 - 1100 cm3. Jak wiemy motocykle tak duże jak Ventura to nie to samo :) O jakiej nośności kupić oponę (71 to za mało?, a 73 będzie OK?).

Tak jak napisałem jestem właścicielem Ventury od soboty, więc rada doświadczonych kolegów jest bezcenna.

 

Na teraz wybór jest pomiędzy Dunlop'em D404, a Metzeler'em ME 880 Marathon. Różnica w kasie również :( Ciekawe opinie są również o Avon'ach, ale jeszcze nie znalazłem kompletu tył/przód. Za 2-3 dni muszę podjąć decyzję, kupić i jeździć, jeździć, jeździć ... :crossy:

 

W dalszym ciągu będę wdzięczny za opinie. Na jakich oponach jeżdżą koledzy na Venturach?

 

dzięki z góry

pozdrawiam

Arek

Edytowane przez arad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , nie wiem gdzie podziały się moje wczorajsze ,,wywody'' ale do rzeczy. Wczoraj obiecałem podac jakie ja założyłem oponki do swojego moto rok temu. Przeleciałem wprawdzie ok. 2500km ale wg. mnie są b. dobre.

Podaję pełne dane .

Przód - METZELER ME 880 WHITEWALL (białe obrzeże- cała czarna jest tańsza) 150/80-16 M/C 71H TL

rok temu płaciłem 515,62 pln

Tył: METZELER ME 880 MARATHON MBS 150/90 B 15 M/C 80H Reinforced ( obrzeża opony wzmacniane )

gdyby ciekawiły Cię poszczególne oznaczenia sprawdż w necie - oznaczenia na oponach np.

za tę płaciłem 574,09 . Nie wiem jak teraz stoją z ceną a nie mam czasu szukać . Wtedy jak wspomniałem w info które znikneło z forum ??? tańsze znalazłem tylko na niemieckiej stronie o jakieś 30- 40 zł. ale po dodaniu kosztów transportu kupiłem je : MOTOGUMY.PL . Gość , Hubert Kalinowski - w porzo gość. Przesyłka - 20pln.

 

Jak wspomniałem Firma współpracująca ze mną Continental .www.conti-bike.pl ( Mariusz Majewski) też nie wcisnął mi swoich ale do tego sprzętu a mamy to samo (owiewki itp.) - polecił MEtzelera :smile: więc coś w tym jest.

Oczywiscie nie krytykuję innych opon , sam na swoje auta szukam w miarę przystepnych cen i aż tak bardzo nie szafuję markami producentów ale co cztery koła to nie dwa . Tym bardziej jak się ma niczym nie osłonięty asfalt pod podeszwą :smile:

 

Życzę dobrych cen no i bardzo dobrej przyczepności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wielkie dzięki!

 

Jednak chyba zamówie Metzelery tak jak Wąski 1 radzi. Na www.motogumy.pl komplet wychodzi drożej od mojej najtańszej oferty na Dunlopy D404 o 70zł. A wiele jest bardzo dobrych opini nt Metzelerów.

Podobno Shinko też nie są złe, ale ja poczekam jeszcze jak się więcej ich pojawi na ulicach :)

 

Wiatru we włosach i przyczepności :crossy:

Arek

 

A teraz popatrzyłem jeszcze na www.opony.pl i Metzelery są jeszcze tańsze komplet za 1071zł i wysyłka free, oto komplecik o którym myślę i jutro zamówię:

Metzeler ME 880 Marathon MBS 150/90R15 80 H diagonal za 619zł

Metzeler ME 880 Marathon 150/80R16 71 H diagonal za 452zł

 

Bo to o to chodzi? Prawda? :)

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich posiadaczy Royala. Kiedyś w Borkach długo oglądałem Royala Pierwoszowa i już wtedy zakochałem się w w tej Gwieździe............ Stara miłość nie rdzewieje więc zakupiłem Royal Star Venture z 2008 roku http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/08eae7d2d20a60a5.html ,

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/65ca150cde4a510a.html

 

 

nawinąłem już jakieś 1200km wrażenia z jazdy ok! a nawet więcej niż ok:) Prowadzi się zdecydowanie lepiej niż mój stary wierny VN-800. Dokupiłem osłonę chłodnicy i właśnie kupuję interkom. Do zobaczenia na trasie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...