Skocz do zawartości

W końcu jest ......SIMSON!!


petrolohead_69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba macie racje, na razie nie będę cudował. :bigrazz: A tak, btw widziałem że można założyć do simsona obrotomierz chciałem sie was zapytać czy nie wiecie gdzie go można kupić ?? może ktoś z Was ma taki i mógłby niedrogo odsprzedać :).I jak go podłączyć ? :crossy: Odpowiednie zamocowanie juz wylookałem -> Półka :icon_twisted:

 

Pzdr Adam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi tam sie podoba z takim bakiem przynajmniej tak jak ten co pokazal busterek.

Z bakiem od Emy bił by na glowe nawet Charta wygladem moim zdaniem.

 

Pozdro

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, btw widziałem że można założyć do simsona obrotomierz chciałem sie was zapytać czy nie wiecie gdzie go można kupić ?? może ktoś z Was ma taki i mógłby niedrogo odsprzedać ;).I jak go podłączyć ? :bigrazz: Odpowiednie zamocowanie juz wylookałem ->

Może niewiele pomogę, ale widziałem kiedyś taki obrotomierz do Simsona, z tym że fotkę zapisałem na dysku półtora roku temu, więc nie pamiętam, kto to sprzedawał (było na allegro, to pewne). I na pewno czytałem też w necie jakieś informacje, jak zamontować obrotomierz z FSO (Poloneza/Fiata). Mam też fotkę z Jawki z efesowskim tachomierzem, też była na Allegro, ale fotkę zapisałem 2 listopada 2006, więc nie wiem, kto to sprzedawał i jak zamontował. Coś było o cewkach itd., że obrotomierz jest elektroniczny (nie na linkę, tylko na kable) i sam przelicza prędkość obrotową na podstawie impulsów.

 

Ta Jawka była kosmiczna, cała w owiewkach :-). Mam jeszcze 3 inne jej zdjęcia :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba macie racje, na razie nie będę cudował. :D A tak, btw widziałem że można założyć do simsona obrotomierz chciałem sie was zapytać czy nie wiecie gdzie go można kupić ?? może ktoś z Was ma taki i mógłby niedrogo odsprzedać :bigrazz:.I jak go podłączyć ? ;) Odpowiednie zamocowanie juz wylookałem -> Półka :bigrazz:

 

Pzdr Adam :clap:

 

 

 

chce Ci sie z tym pie**olic? przeciez trzeba jeszcze dokupic sam obrotomierz, dekiel silnika od strony sprzegła z napedem obrotomierza no i linke. Moim zdaniem w simsonie to zbędny bajer :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zamontowac obrotmoerz od maluch albo poloneza. Wystarczy wymienic jeden z kondensatorow podajze 220nF na 470nF (gdyz taki najblizszy mnoznikowi 2) i mozna sie cieszyc doslownie za gorsze eleganckim obrotkiem do simsona. Sam sobei takiego zrobilem ale nie mialem pomyslu an mocowanie i sprzedalem z duzym przebiciem a wlozylem kolo 20 za kondenasator. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mu chodziło o to że będziesz mógł się położyć na baku dla lepszej aerodynamiki*

*czy w simsonie i innych demoludach można mówić o aerodynamice ;]

 

O kurcze ale zonk! :D To jednak nie zmienia faktu że będzie się można na nim wtedy łatwiej wyłożyć (tj. przewrócić :) ) Jak już ktoś chyba napisał wcześniej, jak sie zatankuje to może być wyżej środek ciężkości i przez to może być mniej stabilny :D

 

PS. prace nad doprowadzeniem go do stanu używalności trwają :crossy: : dziś wymieniłem kilka szprych, a jutro czeka mnie wymiana wałka startera, bo był luz na połączeniu i całkiem sie ząbki zjechały :icon_mrgreen:

 

Pzdr Adam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw go w orginale, ja wczoraj w mielnie widzialem chłopaka na zielonym simku, wszystko wypolerowane, szprychy felgi wydech i wygladal naprawde kozacko

 

Myślałem nad tym i powiem, że to jest kuszący pomysł, tak chyba zrobię:flesje: Oczami wyobraźni widzę w pełni wypolerowanego simka :banghead: ;) :icon_mrgreen:. I tak sobie myślę: Widziałem na allegro takie cos jak np:chromowana osłona łańcucha . Jak myślicie takie dodatki będą fajnie wyglądały, czy to może już być za dużo??(oczywiście teraz próbuję ułożyć plan działania na zimę :crossy: )

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dziś z zamiarem wymiany wałka startera, odkręciłem lewy dekiel i ku mojemu zasmuceniu, między koszem sprzęgłowym a zębatka na wale jest duży luz :biggrin: :biggrin: :cool: A kiedy powoli kręcę wałem to słyszę jakiś metaliczny dźwięk z cylindra(może pęknięty pierścień??) Nie można tak jeździć żeby sie nie zrobiło jeszcze gorzej, więc jak tylko tata będzie miał chwile czasu bierzemy się za silnik :crossy:, mam nadzieje ze zrobimy to jak najszybciej i nie zejdzie z tym więcej niż tydzień :buttrock:

 

Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...