Skocz do zawartości

YAMAHA TTR 600E


Rekomendowane odpowiedzi

Powitać, mam pytanko.

Jak się ma TTR600 z 2001 do XT600 z 99 ?

 

Właściwości terenowe tych obydwu sprzetów?

Na drodze pewnie + dla XT, a w terenie dla TTR, jednakże prosiłbym o rozwianie moich wątpliwości.

 

I czy TTR da rade jako moto do wypadów turystycznych na ok: 100-150km ? Czy to nie bedzie męka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornol

ttr 600 w porownaniu do xt w terenie = znaczny + dla ttr miałem oba moto i jest naprawde dużo przyjemniej z racji świetnego zawieszenia ,mniejszej masy.W terenie naprawde daje rade!Co do wypadów turystycznych dać rade-dasz ,ale nie będzie to super przyjemność -wąska kanapa,duże skoki zawieszeń ,ale 100km /150km w ładna pogode wykonalne.

Co do xt 600 z 99 roku - jeśli myślisz o jezdzie offroad ja bym wogole nie brał xt pod uwage (jedynie modele do 1990 roku) pózniej skutecznie je "złagodzili"dodali pare kg do motocykla ,który i tak lekki nie był.

Posiadałem 2 xt jeden z 84 roku i z 94 - naprawde ten z roku 84 w terenie spisywał się znacznie lepiej!!Mam nadzieje ,że ci pomogłem w rozwianiu wątpliwości

Edytowane przez mackon4089
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom, dzieki. Potwierdziłeś to co myslałem....

 

Moto nie dla mnie tylko dla osoby co raczej będzie jeździła po drodze bądz szuter, dodatkowo ma crossa 125 więc pewnie wybór padnie na XT, bądz możliwe że jeszcze WR400 wyjdzie.. sie zobaczy :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry :(

 

Bylem kiedys posiadaczem TT-R 600 z rocznika '98... niestety nieszczesliwym. Kupujac motocykl pojechalem do znajomych do serwisu i powiedzieli ze wszystko ok - tylny amor da sie zregenerowac, dymienie to napewno pierscienie itp.

Tak naprawde motocykl ten byl w tragicznym stanie... padniety tylny amortyzator, jak sie pozniej okazalo trzeba bylo zrobic szlif cylindra i wymienic tlok, przednia owiewka urwana... Bral olej jak oszalaly i nie dalo sie przez tylny amor jezdzic bo kolo podskakiwalo - pracowalo tylko na sprezynie.

O co chodzi... Zrazilem sie do tego motocykla jednym slowem ALE... Prowadzenie bylo super, dzwiek rewelacja - pusty tlumik, moc w sam raz, kanapa cholernie wygodna, no i spokojnie 2 osoby mogly pojezdzic ;) Niestety nie przejechalem na nim dosc tyle by moc poznac bardziej motocykl.

Dlatego zastanawiam sie nad daniem jeszcze jednej szansy temu motocyklowi ale w wersji SM z rocznikow powyzej 2001.

 

Moje pytanko - jak wyglada u was jazda z pasazerem, oczywiscie mowimy o asfalcie, nie narzeka za bardzo?

Jesli jezdzicie w trasy to czy tempo 120 nie bedzie dla maszsyny meczace?

I ostatnia sprawa, jak wyglada spalanie przy normalnej jezdzie - nie terenowej.

Pytania tendencyjne ale pomoga mi w wyborze bardzo ;)

Pozdrawiam i mam nadzieje ze kiedys znowu zaprzyjaznie sie z TTR'ka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca faktycznie miałeś pecha z tą padaką.....,dziwi mnie tylko ze uważasz tą wąską kanape za wygodną... Co do spalania to moto ogólnie nie dużo "pije" latam głownie w terenie i ciężko mi sprecyzować ile spali jeżdżąc po drodze, ale stawiam na 6 litrów:)Z pasażerem też za często nie latam ,ale za wygodnie to mu napewno nie jest... Co do prędkości to jeśli dasz odpowiednie zębatki to bez problemów da rade .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spodziewalem sie tak szybkiej odpowiedzi :icon_razz: podziekowac :)

 

Zrazilo mnie to bo rozmawialem z paroma osobami i faktycznie ten problem sie powtarzal, amor z gornej polki a pada po po ok. 15 000 km. tak samo jak tlok... wiec do starszych modeli sie bardzo zrazilem.

Mam naszczescie wystarczajaco pieniedzy na nowszy i przerobiony na SM sprzet. Zobaczymy, mam nadzieje ze marzenia wkrotce sie spelnia, tylko trzeba zrobic pozadek w garazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rownież słyszałem wiele złego o tym moto ,ale o rocznikach do 1999.Od 2000 podobno poprawiono pare rzeczy-ale nie pytajcie jakich;)... Ja na amorek w moim nie narzekam wręcz przeciwnie- jest ŚWIETNY!!! z przodu mam upsa więc nawet przy większych skokasch daje rade. Moj ma przebieg większy niz 15,000 a tłok tez ok .Myśle że miałeś poprostu pech i to sporego ,albo poprostu nie przyjżałeś sie moto dobrze przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do odpowiedzi i powiem szczerze ze XT 2000' (posiadany orzez brata) jest OK na ulice i lekki "lasek" ale nie w ostry czy nawet mniej ostry teren, co do TTR nie ma problemu z pasazerem przynajmniej tak do 100 km bo dalej sie jeszcze nie zapuszczalem :) spalanie na drodze max 5,5l w jezdzie mieszanej tj (teren,ulica) pali mi max 6,5l natomiast nie mam pojecia jak w samym terenie. Jezeli chodzi o bezawaryjnosc moto to nie bede narzekal, jedynym mankamentem jest przekaznik ktory juz 2 razy mi sie spalil! Za duzo gownianej elektryki! :icon_rolleyes:

Edytowane przez k2adi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mackon4089 kiedy kupowalem moto nie bylem oczytany co do Yamah, myslalem ze rozruchalka to bedzie na + ale teraz widze ze nie :( no coz, czlowiek uczy sie na bledach choc szczerze az tak nie narzekam na moto. Nie smigam jak dawniej KTM ale jest OK, czlowiek sie starzeje wiec i jazda spokojniejsza :biggrin: moze kiedys zmienie na choperka i bede sobie pykal spokojniutko :)

maciulak gratuluje besti, co do kanapki zmien ten kamuflaz bo zima sie juz skonczyla :) na prawde moto OK :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...