Skocz do zawartości

Wymiana oleju w aucie, instalacja gazowa.


alfonso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do Was pytanie ktoś z mechaników może mi podpowie.

W moim fordzie mondeo zakładam instalacje gazową w silniku zalany obecnie jest pół syntetyk shell helix. Rozumiem, że najlepiej zalewać olej syntetyk przy zastosowaniu gazu w silniku.

Czy mogę jeszcze pośmigać na tym obecnym oleju czy wymienić jak najszybciej na syntetyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego kto Ci naopowiadał takich bzdur?? Po pierwsze olej który stosujesz jest w zupełności wystarczający, i możesz go stosować na gazie również. Tzn, tak naprawdę dla Ciebie lepiej jeżeli zastosujesz synetetyk, bo silnik będzie lepiej zabezpieczony, przed suchym paliwem jakim jest gaz. Nie zarażaj się tym że olej spuszczać będziesz czystszy jak wlałeś. A co do tych bzdur, to nie jest konieczne stosowanie oleju syntetycznego, co również nie zaszkodzi. Po drugie nie słuchaj kolejnych bzdur, że po zalaniu pełnego syntetyka wypłucze Ci silnik, bo to nie prawda, i to nie te samochody do których taka praktyka się sprawdzała. Tyle ode mnie.

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli będe śmigał jeszcze na tym oleju co jest zalany obecnie, a przed zimą tak będe miał przejechane kilometry na tym oleju żeby go wymienić zmienię najlepiej na syntetyczny. Lepiej się upewnić bo miałem różnych doradców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W samochodach z wiekszym przegiegiem zmiana z pół na pelen sytetyk zawsze niesie pewne niebespieczenstwo, np. wieksze zuzycie oleju . Napisz jeszcze jaki rok i silnik tam masz w tym mundku, bo jezeli po 98r. to lepiej sie dwa razu zastanow nim zalozysz lpg, bo glowice w tych nowszych nie sa do gazu przystosowane i po ok. 40tys. bedziesz miał "pewne kłopoty"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do przejscia na syntetyk to jak koledzy wyzej napisali, raczej sie tego nie robi. Ew. mozna przejsc na klase w dol czyli mineralny (najlepiej wiec pozostan przy polsyntetyku). Co do LPG, to zalezy jaka instalka i gdzie zakladana. Wprawdzie kraza obiegowe opinie o silnikach do ktorych sie gazu raczej nie powinno zakladac... Ale ile w tym prawdy to nie wiadomo.

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodach z wiekszym przegiegiem zmiana z pół na pelen sytetyk zawsze niesie pewne niebespieczenstwo, np. wieksze zuzycie oleju . (...)

Bzdura. Skąd masz takie informacje? Chyba z piaskownicy :lapad:

 

 

Co do przejscia na syntetyk to jak koledzy wyzej napisali, raczej sie tego nie robi. Ew. mozna przejsc na klase w dol czyli mineralny (najlepiej wiec pozostan przy polsyntetyku). (...)

Następny "mechanik" :banghead:

 

Czy Wy naprawdę nie umiecie książek czytać? Logika jest Wam obca?

Wiedza fachowa parzy? Paramechanika podwórkowa górą?

 

Mitologie warsztatową trzeba tępić natychmiast, żeby mniej osób szkodziło swoim maszynom - sprzedawanym później.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...