Skocz do zawartości

Czyszczenie i synchro gaźników


sebanik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zwracam się do Was z trochę nietypowym pytaniem. Otóż kupiłem drugi komplet gaźników do Kawasaki GPZ550 (83 roczki) i chcę je wymienić ponieważ moje są dławione do 40 KM. Jaki jest koszt czyszczenia, wymiany i synchronizacji takich gaźników?

I drugie pytanie, czy do synchronizacji potrzebne są jakieś specjalistyczne narzędzia (ew. jakieś "instrukcje postępowania" ). Trochę mnie korci żeby samemu to zrobić. W końcu chyba można się tego nauczyć...

 

Z radosnym pozdrowieniem

Sebastian

Edytowane przez sebanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyszczenie gaźników w olsztynie to koszt ok 150-250 zeta. synchro kosztuje 50 zeta.

do syncho potrzebujesz wakuometrów. proces synchronizacji opisany jest bardzo dobrze na stronie świata motocykli, przez naszego forumowego kolegę Pawła

Edytowane przez Barnaby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zwracam się do Was z trochę nietypowym pytaniem. Otóż kupiłem drugi komplet gaźników do Kawasaki GPZ550 (83 roczki) i chcę je wymienić ponieważ moje są dławione do 40 KM. Jaki jest koszt czyszczenia, wymiany i synchronizacji takich gaźników?

I drugie pytanie, czy do synchronizacji potrzebne są jakieś specjalistyczne narzędzia (ew. jakieś "instrukcje postępowania" ). Trochę mnie korci żeby samemu to zrobić. W końcu chyba można się tego nauczyć...

 

Z radosnym pozdrowieniem

Sebastian

 

 

 

Witam >>> jeśli masz kompresor i trochę czasu to wyczyścić mozesz sam (przydałaby się serwisówka żeby poustawiać poziom paliwa i posprawdzać dł sprężynek jeśli takowe są itp.) . Tutaj kończą się mozliwosci domorosłego gaźnikowca i trzeba zaufać komuś kto ma przyżąd podciśnieniowy do regulacji gaźników ( synchro to nic innego jak regulacja na pracującym silniku ale potrzebny jest ten wakucośtam).

Moja rada jest taka żebyś wyczyścił je i poustawiał tak jak mówi serwisówka a pojechał tylko na synchro zaoszczedzisz ze 150zł . Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łojezu, a gdzie takie ceny mają??? Bo ja biorę 200-250 (w zalezności od upierdliwości konstrukcji).

Może to i dużo ,ale sam wiesz jaki to miód wyciągać gażniki z e starego moto np.z GSX-R 1100 olejaka,ze o montażu nie wspomnę.gumy sztywne nie można nic na siłę bo porozrywasz a nowe kosztują sporo o ile je dostaniesz.Samo mycie gazników i czyszczenie to pikuś jak ma się myjkę ultradżwiękową.Pozatym w wyeksploatowanych motocyklach gażniki są najczęsciej mocno mówiącwyeksploatowane i nieraz trzeba sie zdrowo nakombinować,żeby jakoś je zsynchronizować,bo o nastawieniach fabrycznych to nie ma mowy.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i dużo ,ale sam wiesz jaki to miód wyciągać gażniki z e starego moto np.z GSX-R 1100 olejaka,ze o montażu nie wspomnę.gumy sztywne nie można nic na siłę bo porozrywasz a nowe kosztują sporo o ile je dostaniesz.Samo mycie gazników i czyszczenie to pikuś jak ma się myjkę ultradżwiękową.Pozatym w wyeksploatowanych motocyklach gażniki są najczęsciej mocno mówiącwyeksploatowane i nieraz trzeba sie zdrowo nakombinować,żeby jakoś je zsynchronizować,bo o nastawieniach fabrycznych to nie ma mowy.Pzdr

 

Jasne, w zeszłym sezonie jeszcze jeździłem poczciwym olejakiem 1100 91' :D

 

Tyle, że tutaj mowa o GPZ550 :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

jeżeli wiesz "z czym to się je" powinieneś poradzić sobie sam, jeżeli nie jesteś "biegły" w tych sprawach radzę oddać sprzęt do mechanika. Samemu bez serwisówki i wakuometrów trudno będzie Ci właściwie wyregulować gaźniki, dodatkowo do konkretnego umycia gaźników będzie Ci potrzebne nitro + sprężarka i niezbędny warunek przy myciu nitrem, musisz wymontować wszystkie elementy z tworzywa sztucznego.

Ja w swoim moto robiłem to sam i lata bez zastrzeżeń.

Koszt jedneogo wakuometru (0 ~ -1 bara) w granicach 30 zł

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...