Skocz do zawartości

Brak prądu w VFRrc36I


RudyXJ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tranzysory czy tyrystory czy triaki pracuja w tym regulatorze jako klucze, ale nie sterujace glownym pradem, a zwierajace kazda z faz na ulamek sekundy do masy, czyli mowiac krotko: robia zwarcie. zwarcie wynoszace do kilkunastu amper razy spadek napiecia na kluczu daje cieplo. i stad to cieplo wlasnie w reglerze + cieplo od mostka.

 

p.s. co do tranzystorow to na 100% uzywa sie je tez jako klucze np IGBT. mam cala game falownikow na statku wlasnie na IGBT. co wam powie panowie falownik 3x660V 10kA (robi UDC=1000V, potem wyjscie ma 3x690V) sterujacy plynnie silnikami o mocy 660kW? chlodzony woda destylowana z pochlaniaczem siemensow :wink:, z cewkami wielkosci duzej szafy? :wink: ale faktycznie w reglerach motocyklowych jak do tej pory NAOCZNIE nie widzialem tranzystorow, zalozylem tylko, ze moga byc.

 

Ciekawą masz pracę :D Ja niestety zajmuję się drobnicą :wink:

 

Miałem na myśli, ze w reglerze na tranzystorach więcej ciepła wydziela się w samym reglerze. Przy triakach lub tyrystorach większą część energi przejmie na siebie mostek i uzwojenie alternatora (chłodzone olejem zresztą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj zadzwonić tam gdzie Tobie podawałem, może Ci powiedzą.

 

Digitech ul.Czeladzka 5

42-500 Będzin

[email protected]

tel. kom. +48 607 87 99 40

tel/fax. (0-32) 761 96 71

INFOLINIA Gadu-Gadu 4048473

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś moto odebrałem , w deszczowej pogodzie zrobiłem ok 40 km , bo juz psychicznie nie wyrabiałem

jeszcze musze aku kupić bo narazie mam od kumpla ....

Kosztorys:

-Regulator 235zł+przesyłka

-naprawa modułu 380zł

-nowe aku 100-150zł

-żarówki , bezpieczniki ok. 30zł

A najgorsze w tym wszystkim były 2 miechy kompletnej motocyklowej abstynencji , największym wrogom nie życze...

Dziś jak sie dopadłem to najchętniej z VFR bym nie zsiadał ... KONIEC !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...