Skocz do zawartości

Jak sprawdzić "nowy" silnik


ZiLO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety padło i na mnie - szukam nowego silnika do mojej Hornety 600 :bigrazz:

Dlatego tez przymiezajac sie do zakupu chciałbym zapytac w jai sposób "zbadać" silnik przed zakupem aby nie kupic kolejnego trupa.

Wiadomo ze wyglad zew ma jako takie znaczenia ale to tylko zasłona dymna przed tym co sie kryje wewnatrz - mój silnik z zew prezentuje sie wysmienicie a w srodku sieczkarnia :biggrin:

 

 

Odkrecac miske, pokrywe zaworów i zrobic mały rekonesans?

Co nalezy sprawdzic aby nie wdepnąc?

 

Panowie pomozcie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sucho ciężko obadać sprawe, można sie sugierować jedynie stanem licznika lub stanem zębatki przedniej z rozbitka itp. Generalnie hornety poza napinaczem rozrządu :) mają dobre silniki i trzeba się postarać żeby go zajechać. Odnośnie stanu to tak jak wyżej wspomniano możesz liczyć jedynie na gwarancje rozruchową. Zmierzyć sprężanie po zamontowaniu przy okazji żeby wstępnie coś zdiagnozować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczacy obenego silnika poruszyłem w innym watku - http://forum.motocyklistow.pl/Wyciek-oleju-t75815.html mozna poczytać.

 

Wymieniłem zaworek i moto chodził ale po 20 min kontrolka cisnienia zaczynała pokazywac ze cos nie tak - zrzucilem miske i pełno opiłków. Dzisiaj rozebrałem silnik i panewki zatarte a i wał dobrze nie wyglada. Silnik wewnatrz nie wyglada za dobrze - jakis rdzawy nalot na sprzegle łancuszku itp wyglada na to ze po przejsciach - mam go 6 miesiecy.

 

Okres załamania minał - teraz szukam nowego silnika bo sezon jeszcze długi :)

 

P.S. - czy silnik z 04r podejdzie do 00? Kiedy Honda wprowadziła modyfikacje? Napewno w tych latach przeszedł lifting i z PC34 zrobiło sie PC36 ale czy silnik dalej pozostał bez zmian czyli PC25?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma dobry silnik to drogo go ceni. Nie połaś się na tanią okazję, bo wywalisz kasę w błoto. Praktycznie nie ma możliwości zweryfikowania stanu technicznego silnika wyjętego z motocykla bez rozpołowienia go. A z gwarancją rozruchową to wiecie jak jest. Jak po uruchomieniu zagrają panewki i zadzwonimy do sprzedającego o zwrot kasy on zawsze może się wyprzeć i wmawiać nam że uruchomiliśmy silnik bez oleju lub takie tam. Jednym słowem ruletka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz_Z najlepiej chyba to strescił - ruletka ;]

 

Mam jeden silnik na oku - silnik podobno z 99r mało jezdzony, sprzedajacy twierdzi ze kupił go od firmy w której pracuje wraz z innymi czesciami dla siebie bo chciał poskładac sobie horneta. Woła za niego 2,5 (nie mało) twierdzac ze nie zalezy mu na sprzedazy - jezeli nie sprzeda zostawi go dla siebie. Najwazniejsze ze blisko bo 50km.

z zew wiglada bardzo dobrze ale... ;]

zdjecie 1

zdjecie 2

zdjecie 3

 

Inny proponuje mi z rozbitego silnik z 04r wraz z gaznikami i modulem za 2,2 - silnik sprowadzany z włoch itp. dojazd ponad 300km.

 

Chyba pojade zobaczyc tego pierwszego - wyglada calkiem calkiem a co dalej to sie zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku ze zdjęć nie podobają mi się:

1. Mokre kanały wydechowe 3 i 4 cylindra.

2. Brak uszczelki dekla zaworowego a dekiel jakby umazany jakimś czerwonym świństwem.

Plusem może być to, że wygląda jakby był zdemontowany z motocykla na części, są przy nim mocowania i węże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie bardziej zastanawia fakt ze ten silnik lezy tak 2 lata i włąsnie nie wiem czy warto jechac go ogladac, jakie moze miec takie lezeie skutki w pozniejszym uzytkowaniu? - panowie poradzcie cos bo jutro sie tam mialem wybrac.

 

A to ze mokre kolektory to chyba z faktu czyszczenia go przez zrobieniem fotek - za czysty jak na tak długie lezenie ;]

Edytowane przez ZiLO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...