Skocz do zawartości

Turbo Sprężarka w motocyklu.


Fasola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanko do kolegów motocyklistów posiadających jakieś doświadczenie w dziedzinie uturbiania naszych ukochanych silników na dwóch kółkach ;D A mianowicie, interesuje mnie o ile % podnosi moc taka mechaniczna sprężareczka i o ile % podnosi spalanie ;D ( o ile w rzędowych 600 i 1000 a o ile w V'kach (np w mojej VTR 1000 F) . Wiem ze elektroniczne sprężaki podnoszą moc o 25% z racji jego ze są napędzane silnikiem elektrycznym i mniej żyłują silnik. Dodatkowo co ewentualnie trzeba wymienić zeby mi silnik nie klęknął po 1000km

 

Ale bardzo prosze , bez wymądrzania typu "synek ogarnij sie bo to Cie przerasta" ;D

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderzyć do Big CC w Londynie, montują wiatraki do wszystkiego co się da. Ostatnio z silnika Hayki wyciągnęli bodajże coś w okolicach 700-800HP.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryczny wiatrak dodaje 3KM w aucie, a motocyklu to tylko zabierze moc.

YK2 dostanie straszne baty od litra z turbo o hayce nie mówiąc, przy czym pierwsze cały czas zachowają właściwości użytkowe, a Y2K to taki 3,5metrowy cudak.

Teoretycznie przyjmuje się że każdy bar doładowania podwoi Ci moc nominalną, a można pompować nawet 3bary.

Spalanie wzrośnie proporcjonalnie do przyrostu mocy (z czegoś ta moc musi powstać) +50% mocy nominalnej +50% spalonego paliwa (w uproszczeniu).

Do 0,6- 0,7 bara wytrzyma seryjny silnik, choć to zależy od modelu etc.

Rozmowa z big CC zaczyna się od 25-30tyś zł.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz USraelski tjunjning vfr 800 FI , z tym ze koszta gotowca to ok 10 ty zl :/

 

http://www.youtube.com/watch?v=HDCgwyY4yOY

 

podnosi moc o 50 - 60 %

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madafaka wie o co chodzi :mrgreen: ten swist nic niezastąpi

Proszę- moto.allegro.pl/gwizdek-do-tlumika-turbo-whistler-efekt-nitro-i2984862829.html Są nawet chętni :) Ps może ktoś poprawi link,coś mi się stało z myszą. :( Edytowane przez goguś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A SRAD'y od suzuki mają jakie gażniki, pod czy nadciśnieniowe? bo skoro powietrze napiera to jakieś tam nadciśnienie teoretycznie się generuje...

 

A jeśli chodzi o dobór turbiny to patrzył bym pod kątem wydajności turbiny i mocy jaka nas interesuje a nie pojemnością silnika z którego chcemy turbo wyciągnąć, i takie turbo ze smarta może okazać się restrykcją. To są tylko moje teorie, prosze się nie sugerować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...