Skocz do zawartości

Szukam schematu ukł. rozrządu Suzuki gsxr 1100


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem Suzuki GSXR 1100 z 95 roku. Poszukuję informacji jak ustawić rozrząd w tym motocyklu.Jeśli ktoś wie jak to zrobić to proszę o odpowiedz. Z góry dzięki.

 

Troche się twój różni od mojego olejaka, ale mysle , że wiele się nie zmieniło.

 

1- Więc pod prawym ( małym) deklem masz impulsator na nim jest punt T ( nie mylić z G :buttrock: ) to jest podstawa początku pracy.(tam jest śruba i nią się kręci wałem)

 

2- na zębatkach wałków rozrządu jak spojrzysz z prawej strony to są strzałki i numery na ssącym ustawiasz góre strzałke z jedynką, a na wydechowym wałku strzałka w góre z trójką.

 

3- po między pionowymi strzałkami powinno być 24 oczek łańcucha.

 

4- dużo nerwów będzie cię kosztowało założenie naciągacza łańcuszka, bo pewno przeskoczy ci pare razy na wale zanim zdążysz go dokręcić ( spokojnie wałki dokręć tyle o ile, a jak już założysz dobrze napinasz to wtedy wszystko dokręcisz )

 

Zrób może zdjęcie tych strzałek na zębatkach to sobie przypomne dokładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Jutro porobię zdęcia i zobaczymy co dalej.Pozdrawiam.

 

Cześć.

Nie mogę załączyć zdjęć tych strzałek,ponieważ są słabo widoczne,a na zdjęciu w ogóle ich nie widać.

Jeśli chodzi o ogniwa łańcuszka -czy się nie pomyliłeś ma być 24 czy 14 ,bo u mnie wychodzi 14. Jeśli pamiętasz jakieś dodatkowe szczegóły na temat ustawienia rozrządu to będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Jutro porobię zdęcia i zobaczymy co dalej.Pozdrawiam.

 

Cześć.

Nie mogę załączyć zdjęć tych strzałek,ponieważ są słabo widoczne,a na zdjęciu w ogóle ich nie widać.

Jeśli chodzi o ogniwa łańcuszka -czy się nie pomyliłeś ma być 24 czy 14 ,bo u mnie wychodzi 14. Jeśli pamiętasz jakieś dodatkowe szczegóły na temat ustawienia rozrządu to będę wdzięczny za pomoc.

liczy się nity (bolce, sworznie czy jak tam zwał) w łańcuchu a nie ogniwa

Edytowane przez henio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałki rozrządu z tego co wyczytałem w róznych manualach zakłada się na smar i na olej.

 

A czy nie za mocno poskręcałeś mostki? Odpowiednim momentem? A stare wałki i nowe wałki są na pewno identyczne?

 

A czy moze być taka możliwośc, że te Twoje wałki miały luzy za duze, a te nowe są o większej średnicy i tylko wydaje sie, że cieżko pracują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.blackbears.ru/manual/files/Suzu...vice_Manual.zip

 

można delikatnie podszlifować, szczególnie gdyby były jakieś zadry na rantach, które mogłyby spowodować zatarcie/przytarcie wałka

Edytowane przez musieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wiele zalezy od tego co rozumiec przez "podszlifowanie".

Mozna usunac zadry jezeli jakies sa ( choc mnie sie nie zdazylo widziec zadnych na podporach Suzuki i trudno mi sobie wyobrazic ze jakies sa mozliwe ) ake nie radze probowac powiekszyc otworow w podporach za pomoca palca i papieru sciernego. Zciagnij serwisowke, tam sa podane dopuszczalne srednice walkow, podpor i jaki luz byc powinien miedzy nimi.

Zanies twoje czesci czyli glowice z walkami do warsztatu mechanicznego i niech ci to pomierza - bardzo czesto ocenianie czegos "na wyczucie" prowadzi do bledu.

Aha, jezeli masz silnik chlodzony plynem, a wsadziles walki od olejaka, to podejrzewam ze moga byc roznice w srednicach podpor:)

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...