Skocz do zawartości

Cykanie w Hayabusie cd...


Rekomendowane odpowiedzi

No dzisiaj przywiozłem mechnika do siebie i według waszych zaleceń sprawdzilismy luzy zaworowe.... I co sie okazało :icon_twisted:

Wszystkie w normie i nie ma sie do czego przyczepić :)

 

Ale to jeszcze nic :icon_mrgreen: Okazało się, że z napinacza wychodzi przewód ciśnieniowy, czyli napinacz był wymieniony na hydrauliczny :icon_biggrin: Wszystkie oznaczenia na kołach zebatych się ze sobą zgadzają czyli nie ma mowy o żadnym przeskoku o jeden ząbek...

 

Później wszystko poskładaliśmy, odpaliliśmy i mechanik ją osłuchał... Stwierdził, że szukam dziury w całym i w końcu uda mi się ją zepsuć :) Powiedział, że to cykanie wydaje mu się niegroźne i raczej normalne... Nie miał okazji nigdy naparwiać Busy, bo ponoć usterki w niej to rzadkość, więc nei miał porównania.

 

Podsumowując:

wymieniłem olej, filtr oleju, filtr powietrza, świece. Sprawdziłem luzy zaworowe, ustawienie rozrządu. Napinacz jest hydrauliczny.

 

Nie wiem co jeszcze można sprawdzić, ale wydaje mi się, ze teraz z czystym sumieniem można jeździć :) Nawet jesli coś sie rozleci to ja nie miałem na to wpływu. Najlepiej to byłoby posłuchać inną Buse dla porównania...

 

 

Ps. Po odpaleniu na zimnym silniku po około 2-3 minutach gdy silnik się troszkę rozgrzej dopiero zaczyna być słychac to cykanie...

Na weekend byłem w górach(około120km w jedną stronę) i po przyjeździe na miejsce ku mojemu zdziwieniu przestało cykać. A później w drodze powrotnej znowu powróciło...

 

Dzisiaj jak ją poskładałem wydaje mi się, ze cykanie to jest co raz mniej słyszalne także przestaje się tym powoli martiwć i zaczynam wierzyć w to, że to wina zastania(około2 lata). Mam nadzieje, że wszystko na nowo się do siebie ułoży... :)

 

Co o tym myślicie :)

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi sie wydaje, że żaden silnik spalinowy nie bedzie dawał idealnego pomruku, i zawsze toważyszą jego pracy różne odgłosy, np. to cykanie

 

a to wyciszanie sie to moze po prostu Twoje przyzwyczajenie? no i może trochę przechodzi Ci przewrażliwienie na tym punkcie

 

ps: ja tam mam grzechotnika i się nie przejmuję jak coś delikatnie cyka, ponoć ten typ tak ma... ale u mnei wiadomo, chłodzenie powietrzem nie tłumi chrobotu silniuka... :biggrin:

 

wniosek taki, że lej na to bo motor jest nowy i z małym przebiegiem, nic nie ma prawa się stać :notworthy:

Edytowane przez Lysy5g1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...