Skocz do zawartości

Olej do MZ ETZ 150


bakardi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pisze w sprawie oleju bo nie mam pojęcia jaki kupić. A więc chciałbym sobie kupić olej jakiś mineralny, ale nie mam pojęcia jaka gęstość ma być tego oleju, a w książce jeżdżę motocyklem MZ nic o oleju nie pisze :/.... Może ktoś z was wie co fabryka kazała lać do silnika :notworthy:

A jakiego wy oleju używacie??

Przypominam że chodzi o gęstość a nie o rodzaj!!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ozi159
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zastanawia mnie jedna kwestia, albo Ci chodzi o olej do mieszanki,albo do krzyni biegów.

Do mieszanki - ja mam silnik na wykończeniu więc leje mixol 10W/40, ale spokojnie lej semisyntetyk do 2T , nawet może być czerwony orlen,ale lepiej coś bardziej firmowego.

Skrzynia biegów- zwykły Hipol przekładniowy GL-4 80W/90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyzej napisal wlej zwyklego hipolu GL-4 80W/90. Ale taki i tylko taki mi na innym Hipolu szwankowalo sprzeglo w Mztce, kiedys mialem tez lux, bylo troche lepiej ale tez nazekalem na sprzeglo. Najlepszym wyjsciem byl GL-4 i wtedy nie bylo juz zadnych problemow.

 

Pozdro

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipol GL-4 80W/90 na pewno nie jest rzadki ale i bardzo gęsty też nie ;)

Na pewno będzie odpowiedni a wręcz bardzo dobry.

Leję od lat Hipol F15 i Hipol GL-4 80W/90 ( bo to w gruncie rzeczy to samo) do Jawy i ja jestem zadowolony i silnik też ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w sumie się niczym nie różnią :notworthy: ale coś mi się zdaje że ten olej jest za bardzo gęsty a w książce z motorem jak myślicie będzie tam pisać coś o oleju ?

Ależ Ty niedowiarek jesteś.Myślę , że większość osób , a na pewno spora część , użytkujących ETZ 150 jeżdzi na wspomnianym hipolu , a Tobie "wydaje się zbyt gęsty.Ale proszę bardzo , oto cytat z instrukcji obsługi ETZ :

"olej przekladniowy SAE 80 lub nieuszlachetniony olej silnikowy SAE 40 ..."

O ten drugi będzie obecnie raczej trudno.

Dodam jeszcze , że gdy kupiłem nową ETZ 251 , to nie chcąc używać hipolu , wlałem do skrzyni castrol przekładniowy , o oznaczeniu GL 4.Był on wtedy pakowany w puszkę metalową :)Podejrzewam , że teraz już castrol oferuje nowszą wersję tego produktu , chociaż kto wie ...

Nie wiem , ile w tym było zasługi oleju (w czasie docierania do mieszanki też używałem zachodniego oleju , co było wtedy nie lada wydatkiem), ale zrobiłem na swojej ETZ 251 ponad 43 tyś km. bez remontu , co jest dość dobrym wynikiem.

W każdym razie masz wszelkie wskazówki , jaki olej stosować , a wybór producenta należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego potrzebne ci to jaki on jest gesty czy rzadki? Chyba liczy sie to jak motocykl sie na nim sprawuje, no chyba ze potrzebujesz do innych celow ale z temau wynika ze raczej nie!

 

Pozdro

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

oto cytat z instrukcji obsługi ETZ :"olej przekladniowy SAE 80 lub nieuszlachetniony olej silnikowy SAE 40 ..."

O ten drugi będzie obecnie raczej trudno.

Ostatnio na stacji benzynowej naszego największego "paliwowca" widziałem na półkach olej SAE 40 i nawet LUX się nazywa. Nie wiem czy to jest coś w stylu "starego" LUX-a z PRL-u ale chyba coś nowocześniejszego :notworthy:

Za to u naszych południowych sąsiadów kupisz bez problemu olej SAE 40 Mogul i jeszcze jakiś inny.

Tak jeżeli ktoś się uprze to może jeździć na SAE 40 ;)

Ale ja jeżdżę na odpowiednim j/w Hipolu i go polecam. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra spróbuję tego hipola ;) może się nic nie stanie z silnikiem :D

 

Pozdrawiam

 

 

Nie wiem jak innych ale troche mnie to ruszylo bo nie rozumiem po co pytasz skoro Tylu urzytkownikow mowi ci jak jest i potwierdza jedna terorie a Ty swoje i jeszcze na koniec tekst podnoszacy cisnienie, skoro nie ufasz to nie pytaj, a skoro juz sie czepiam to mogles dobrze poszukac bo tematow o olejach bylo mnostwo.

 

Pozdro

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...