Skocz do zawartości

strzelanie w gażnik i wydech


XL600
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Honde Xl600r i od kilku dni nie moge dosjsc czego strzela tak w gaznik i wydech, silnik nie pracuje rowno a zostalo w nim zrobione; nowe pierscienie, nowy lancuszek wraz z napinaczem,moze ktoz bedzie wiedzial co dolega,bo juz ten motor mnie dobija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to są problemy z głowicą, ew z mieszanką.

 

Sprawdzałeś czy luzy zaworowe sie aby nie skasowały?

Czy w podczas remontu była robiona głowica (usuwanie nadpaleń z powierzchni przylgni zaworowej, ew wymiana zaworów, frezowanie gniazd, docieranie zaworów), czy jest szczelna?

 

Szczelność głowicy można sprawdzić mierząc kompresję nalewajac uprzednio niewielką ilość oleju na tłok (proba olejowa).

 

jaki kolor swiecy?

 

No i do tego jeszzce bym sie zapytał jakie przyblizone zużycie paliwa w tym moto? Nie ma przypadkiem kosmicznego zuzycia paliwa? Nie leci paliwo z gaźników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głowica byla robiona,to znaczy zawory wydechowe byly szlifowane bo puszczały,ssace byly ok, wszystko po zlozeniu jest szczelne nigdzie sie nie poci nic nie cieknie,a luzy na zawora sa ustawione teraz 0,10 na ssacych i 0,15 na wydechach(serwisowka podaje ssace 0,05 wydech 0,10)ale zdaje sie mi ze to strasznie male luzy kolega ma tez taka Xl i ma ustawione wlasnie te wiekrze luzy i nic nie klepie wszystko jest ok,a spalanie to zalerzy ja ja urzywam w terenie i tak sadze ze gdzies w ok 7L pali,swiece wlasnie sie tez zastanawiam czy to nie moze byc przypadkiem jej wina ale byla nie dawno kupiona kolor jej nie jest czarny,wczesniej jak byly tez problemy z poziomem to swieca byla czarna,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zawory są z odpowiednimi luzami a rozrząd ustawiony prawidłowo to albo nadajnik impulsów się wścieka albo moduł się skończył. no chyba że któraś wtyczka jest nie dopięta do końca.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadajnik impulsów się wścieka

 

Tu napisali jak sprawdzić poszczegulne elementy zapłonu, może sie przyda ;)

http://kml.enduro-adventure.com/foto/serwisowka/110.jpg

http://kml.enduro-adventure.com/foto/serwisowka/111.jpg

 

moduł się skończył.

 

możliwe to jest? takie zachowanie? myślałem że moduł dziala bądź nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...