Skocz do zawartości

Buty z membraną w lecie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Wczoraj prawie kupiłem buciki Modeki, model SPA (do zobaczenia tutaj: http://www.modeka.pl/pl/equipment.php) . Prawie... bo kobieta nastraszyła mnie, że się w nich w lecie ugotuję, bo buty mają membranę Hitex.

 

Tak naprawdę to nie używam motocykla do jakiejść specjalnej turystyki. Czasem pojade sobie gdzieś pojeździć w trasy 100 - 200km ale dużo częściej wyskakuje sobie na godzinkę lub dwie pomykac po mieście. Głównie w lecie.

 

Czy kobieta miała rację? Czy niewypinana membrana Hitex powoduje, że ugotuję sie w nich w miejsckich upalnych przejażdzkach? Ma ktoś doświadczenie z takimi butami w lecie? Z góry tx za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za membrana Hitex, ale dla mnie brzmi badziewnie ;)

Niestety, ale miała rację z tym, że się ugotujesz w nich :smile:

Jeśli nie mają żadnych wywietrzników to, będzie Ci gorąco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e, mnie bardziej przeszkadza reszta stroju - butów już przy tym nie czuję :lapad:

poza tym jak już kupiłeś, to jeździj i nie kombinuj. wyjdzie w praniu czy będziesz się męczył, czy nie :(

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam GAPów Halvarssona z membraną (nawet nie wiem jaką :P ). Są wygodne jak kapcie. Mają jakąś sprytną wkładkę pochłaniająca ciepło i to działa :clap: . Nie czuję dyskomfortu w upał. Bardziej męcząca jest kurtka.

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od 5 lat pomykam w Daytonach z membraną Gore-Tex i jakoś nigdy nie było problemów z gotowaniem się ;) Czego nie można już powiedzieć o skórzanym kombi w upalne dni, chociaż w nim jest i tak o wiele lepiej, niż w tekstylnych spodniach z jakąś pseudomembraną :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę w lecie (rekreacyjno-turystycznie) w wysokich butach motocyklowych (marki Uvex, nieprzemakalnych, a więc zapewne wyposażonych w jakąś membranę)) i nie odczuwam szczególnego dyskomfortu termicznego. Jeżeli jeżdżę do pracy w butach "cywilnych", to głównie dlatego, że nie chce mi się przebierać na miejscu.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

mam Alpinestars Gore-tex jezdze nawet caly rok. W zeszlym roku w upaly nie mialem zadnych dylematow z poceniem sie stop.

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...