Skocz do zawartości

Co myslicie o BMW K1200RS


Rekomendowane odpowiedzi

poszukaj w archiwum tematów dotyczących motocykli bmw, znajdziesz jeszcze przynajmniej jedno forum beemiarzy. na pewno warto zaglądnąć na boxer-motor.com - tam generalnie jest spora grupa użytkowników bawarek

pytanie czego konkretnie chciałbyś się dowiedzieć? bo na tak zapisane pytanie to mogę odpowiedzieć, że pewnie jak każdy spod znaku śmiegiełka to fajny motur jest :icon_twisted: do czego motocykl ma służyć, jakie są brane pod uwagę alternatywy, czym ojciec jeździł/ jeździ i co mu odpowiada a co nie na motocyklu, czego oczekuje...

jsz

Edytowane przez jeszua
„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym się dowiedzieć dokładniej o awaryjność, co ile przeglądy, ogólnie o tym moto, czyli spalanie itp. moto ma służyć do bliżeszej i dalszej turystyki, jak i codziennego użytku. Ojciec do tej pory jeździł na hondzie shadow 1100 ACE, ale chce zmienić bo moto jest bardzo ciężkie i nieporęczne.

A jakie są ceny tej beemki z roku ok 1999 r?? na co zwracać uwagę przy zakupie??

 

Alternatywy.... hmm... Duzo tego: Yamaha Royal Venture, Suzuki gsx 1200 Inazuma, Suzuki Bandit 1200, Yamaha xjr 1300, Honda CB 1300.

A co jeszcze byście polecili właśnie do turystyki, jak i do pomykania po mieście??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym się dowiedzieć dokładniej o awaryjność, co ile przeglądy, ogólnie o tym moto, czyli spalanie itp. moto ma służyć do bliżeszej i dalszej turystyki, jak i codziennego użytku. Ojciec do tej pory jeździł na hondzie shadow 1100 ACE, ale chce zmienić bo moto jest bardzo ciężkie i nieporęczne.

A jakie są ceny tej beemki z roku ok 1999 r?? na co zwracać uwagę przy zakupie??

 

Alternatywy.... hmm... Duzo tego: Yamaha Royal Venture, Suzuki gsx 1200 Inazuma, Suzuki Bandit 1200, Yamaha xjr 1300, Honda CB 1300.

A co jeszcze byście polecili właśnie do turystyki, jak i do pomykania po mieście??

 

K 1200 S jest na drogim miejscu w rankingu niezawodnosci. Przegral z Triumphem ST 1050 jednym punktem.

 

Do 50 000 km zadnycz awari nie bylo. zawieszenie jest zaj***ste - lepszego dlugo nie bedzie.. Przeglady co 10 000 km. koszt 1000 i 10 000 km ca 150,- €. Spalanie nin. 5,25 l / 100 km - do - zalezy jaka predkoscia sie smiga 15 l/100 km tez moze wziac. Sradnio po miescie 7,6 l / 100 km. Na trasie 6,5 l/100 km.

 

Na kazda trase i w ruchu miejskim b. wygodne.

 

BMW z 1999 r. - a jaki model bo chyba nie wierzysz, ze rozne modele beda w takich samych cenach ?

 

K 1200 S jest w sprzedazy od 25.09.2004 r.

 

Tu troche sobie o niej z kolega pogawedzilismy.

 

http://forum.motocyklistow.pl/BMW-R1200R-t75324.html

 

:P

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno mój kolega kupił dokładnie takie BMW, przejechałem się nim. Fantastyczna elastyczność i dynamika silnika, prowadzi się bardzo lekko i łatwo, nie wiem jak niemcy to zrobili z 260 kg masy-ale jedzie się tym łatwiutko, prawie jak simsonem. Pozycja dla mnie (187 cm) bez zarzutu, ergonomia i jakość wykończenia-pierwsza klasa. Sympatyczna 2-połozeniowa owiewka.

Przy składaniu sie w zakręt-sam skręca, wystarczy nie przeszkadzać, zrobiło to na mnie wielkie wrażenie.

Kolega za sprzęt z 97` o przebiegu 36 tys km dał okazyjnie w niemczech w przeliczeniu 14.000 PLN. Motocykl wygląda jak 2-latek, jeśli po czasie nie okaże się to miną-swietna okazja. BMW w kolegi rodzinie jest już w drugim pokoleniu (poczynając od początku lat 60`), teraz mają na stanie R25, R26, R1200C i K1200RS. Zaopatrzenie w części (rzadko porzebne)-bez zarzutu, mając KTM i Husqvarnę mogłem im tego zazdrościć.

To tyle co mogę powiedzieć po bardzo krótkim kontakcie z K1200RS. Pozytyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno mój kolega kupił dokładnie takie BMW, przejechałem się nim. Fantastyczna elastyczność i dynamika silnika, prowadzi się bardzo lekko i łatwo, nie wiem jak niemcy to zrobili z 260 kg masy-ale jedzie się tym łatwiutko, prawie jak simsonem. Pozycja dla mnie (187 cm) bez zarzutu, ergonomia i jakość wykończenia-pierwsza klasa. Sympatyczna 2-połozeniowa owiewka.

Przy składaniu sie w zakręt-sam skręca, wystarczy nie przeszkadzać, zrobiło to na mnie wielkie wrażenie.

Kolega za sprzęt z 97` o przebiegu 36 tys km dał okazyjnie w niemczech w przeliczeniu 14.000 PLN. Motocykl wygląda jak 2-latek, jeśli po czasie nie okaże się to miną-swietna okazja. BMW w kolegi rodzinie jest już w drugim pokoleniu (poczynając od początku lat 60`), teraz mają na stanie R25, R26, R1200C i K1200RS. Zaopatrzenie w części (rzadko porzebne)-bez zarzutu, mając KTM i Husqvarnę mogłem im tego zazdrościć.

To tyle co mogę powiedzieć po bardzo krótkim kontakcie z K1200RS. Pozytyw.

 

SORRY widac sie starzeje bo wczoraj po prostu przeoczylem literke " R ".

 

K1200 RS zrobilem tescik cos 600 km. Nie bede sie rozpisywal bo poprzednik wszystko juz powiedzial. Gdyby nie nowa K 1200 S to mialbym naprawde ciezki wybor miedzy Triumphem ST a wlasnie RS.

 

Mozna ja b. polecic.

 

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Ostatnio z głupia frant przejrzałem oferty k1200s - przed tigerem rozważałem jego zakup, ale to tygrys pierwszy zawitał w garazu...

 

No więc przeglądam, przeglądam co ja pacze? K1200s k5 za ~17.5k? Toż to cena ładnego GSX650F z k8 - o co chodzi? Czy te motocykle po 70k km są jakieś problematyczne? Skąd taka cena?

 

Wychodzi na to, że przy sprzedaży kocura, moge kupić k1200 z tego samego roku, i jescze zostanie mi z 2k na paliwo. Jest jakiś ukryty fakt w tym wszystkim?

 

pzdr

Edytowane przez _bollo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc przeglądam, przeglądam co ja pacze? K1200s k5 za ~17.5k? Toż to cena ładnego GSX650F z k8 - o co chodzi? Czy te motocykle po 70k km są jakieś problematyczne? Skąd taka cena?

 

Wychodzi na to, że przy sprzedaży kocura, moge kupić k1200 z tego samego roku, i jescze zostanie mi z 2k na paliwo. Jest jakiś ukryty fakt w tym wszystkim?

 

Rozumiem, ze chodzi o rocznik 2005 - osobiscie tego rocznika bym nie kupil, interesujece sa od 2007.

 

Ciezko sie porownuje Tiger'a do " K " choc w moim przypadku byl rowniez na liscie.

 

Karnij sie BMW moze wtedy zrozumiesz filozofie, kasa to nie wszystko.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opd. Rozumiem inną pozycję, inaczej oddawana moc itp. Ale dlaczego te motocykle są tak tanie, i dlaczego są ta ciężkie w sprzedaży? Rozumiem, że ma to też swoje odbicie w serwisie - bo tam nic bez ASO nie zrobisz, si?

 

 

O, tam, W RS mozna jeszcze sporo zrobic samemi, o ile sie potrafi. Czemu sa tanie nie wiem, Sprzet nie jest dla modiezy bo i sylwetka nie taka, a starzy Maja wiecej kasy wiec nie kupuja motocykli starszych a mlodsze.

 

Ja w kazdym razie nie jestam Ci w stanie na to pytanie odpowiedziec, nei moj rynek

 

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

pytanie odnośnie modelu

jakie są różnice pomiędzy fabrycznymi wersjami o mocy 72kW i 96kW? - krótko - jak oddławić kastrata?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto musisz wymienić puszkę filtra powietrza na tę od oddławionej wersji , czyli na taką która nie ma zwężonych dolotowych rur do przepustnic.

A odnośnie k1200s za 17 tyś zł _bolo_ nie słyszałeś o motocyklach po dzwonie , z silniami które przejadą jeszcze 300 km i potem wyplują bebechy bo mają klejone bloki , krzywe ramy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za odpowiedź

czyli żadnych zmian w kompie/ach od zapłonu/wtrysku nie ma? wałki rozrządu te same? dodatkowych ograniczników otwarcia przepustnicy nie ma?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

i jeszcze jedno pytanko na temat modelu

czy charakteryzuje się jakimiś konkretnymi wadami jeśli chodzi o piec?

czy może wydawać jakieś charakterystyczne dźwięki? jakie i od czego?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...