Skocz do zawartości

jak hamowac?


Rekomendowane odpowiedzi

plus taki, że jak już się uwali po jednym deszczu to mozna jeździć i jeździć i ulewy nie straszne:)

 

Fakt taki, że jak się mieszka w okolicach wawy gdzie wyrwy w drodze na pół koła to jazda po mokrym to naprawdę fun..

 

a apropo hamowania, to jeżeli mamy lekko skręcone koło i przednie straci przyczepność poprzez gwałtowne hamowanie to normlane, że lecimy od razu w dół na glebe?

Edytowane przez tostek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie niby , tylko jest w jakimś stopniu "ślisko", inaczej po prostu, inna przyczepność . :)

 

 

jak opony są w dobrym stanie i odprowadzają wodę to śmiem twierdzić, że właściwie przyczepność jest podobna... kwestia naszego wewnętrznego strachu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak opony są w dobrym stanie i odprowadzają wodę to śmiem twierdzić, że właściwie przyczepność jest podobna... kwestia naszego wewnętrznego strachu...

 

Może i tak, ale w deszczu sporo trzeba się na pracować na drodze, żeby utrzymać temperaturę opon, co nawet w suchy dzień jest trudne, jeżeli ktoś chce jechać przepisowo... No chyba, że nie ma żadnego innego uczestnika ruchu przed sobą, bo zazwyczaj na najciekawszych zakrętach zawsze się trafia gość w katamaranie, który ma śrubę w podłodze pod pedałem gazu, która blokuje przepustnicę przy 15 % otwarcia. :)

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak opony są w dobrym stanie i odprowadzają wodę to śmiem twierdzić, że właściwie przyczepność jest podobna... kwestia naszego wewnętrznego strachu...

 

Od kiedy to opony motocyklowe odprowadzaja wode ? Slyszales juz moze aby ktorykolwiek motocyklista zalapal sie na aquaplaning ? No moze poza Harleistas ktorzy jezdza na oponach samochodowych :icon_mrgreen:

 

Może i tak, ale w deszczu sporo trzeba się na pracować na drodze, żeby utrzymać temperaturę opon, co nawet w suchy dzień jest trudne, jeżeli ktoś chce jechać przepisowo... No chyba, że nie ma żadnego innego uczestnika ruchu przed sobą, bo zazwyczaj na najciekawszych zakrętach zawsze się trafia gość w katamaranie, który ma śrubę w podłodze pod pedałem gazu, która blokuje przepustnicę przy 15 % otwarcia. :)

 

Nie mowirodzaju przeznaczniae o pozasezonie ale jezeli opona nei nabiera temperatury roboczej, to opony nie sa dostosowane do przeznaczenia, czyli do motocykla sportowego ktory porusza sie cywilnie po miescie jakis spec zamontowal opony torowe ( a raczej potorowki, bo na nowe go juz nie stac ).

 

Tak szczerze to sam nie przepadam za wyjazdem w deszczu, co innego gdy juz jestem na wyjezdzie, i gdy nie mam wyjscia.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... mogę się wtrącić? Nie?... to sory... ;-)

 

Jak uczę ludzi podstaw fotografii, mówię im:

po pierwsze - primo - kup sobie dobrą książkę (jest tego trochę na rynku)

po drugie - primo - przeczytaj pierwszy temat - weź aparat i trenuj, potem kolejny... i trenuj

po trzecie - primo - rób zdjęcia, bo trening czyni Mistrza!

 

Nawet, jak Ci na początku nie wychodzi... rób zdjęcia! :-)

 

Błędy popełniamy wszyscy, bez wyjątku. Ważne, byśmy się nauczyli wyciągać wnioski. :-)

 

To tyle, w kwestii wymądrzania się, wracam do lektury i do trenowania. Dzisiaj lekcja pt. wsiadanie i zsiadanie z motocykla...

Życzcie mi powodzenia! :-)

 

Lewa w Górę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to opony motocyklowe odprowadzaja wode ? Slyszales juz moze aby ktorykolwiek motocyklista zalapal sie na aquaplaning ? No moze poza Harleistas ktorzy jezdza na oponach samochodowych :icon_mrgreen:

 

a od kiedy nie odprowadzają?

 

Nie mowirodzaju przeznaczniae o pozasezonie ale jezeli opona nei nabiera temperatury roboczej, to opony nie sa dostosowane do przeznaczenia, czyli do motocykla sportowego ktory porusza sie cywilnie po miescie jakis spec zamontowal opony torowe ( a raczej potorowki, bo na nowe go juz nie stac ).

 

WTF?

 

albo ja już nie widzę na oczy albo byles już po kilku głębszych jak pisałeś ten post :)

Edytowane przez zielu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...