Skocz do zawartości

Opony sportowe do CBR 600 F3


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

Mam problem :icon_mrgreen: Odwiedzajac w ten weekend bieszczady mialem ogromna przyjemnosc pojezdzenia na przepieknych serpentynach. Ich "urok" pozwolil mi przytrzec kolano oraz spowodowal zajawke na nauke "prawdziwego zakrecania". Problemem sa opony. Obecnie mam Michelin'y Macadam'y 90 z 2001roku, ktore mialem juz zalozone przy sprowadzeniu cbr'ki. Wiem, ze maja swoj wiek ale do spokojnej, turystycznej jazdy sie nadawaly. Teraz chcialbym wybrac sie na jakis tor kartingowy pocwiczyc technike, lecz na tych "kartoflach" boje sie probowac (duzo osob mnie przestrzega przed takimi probami).

Chce kupic opony sportowe do F3, lecz szczerze przyznam, ze kwestia kosztow w tej chwili jest dla mnie priorytetem i nie bede w stanie wylozyc 800zl na komplet nowek ze sklepu, ktory CeBeeRka zje mi po 5 tys :icon_mrgreen: Najchetniej kupilbym bardzo chwalone opony "potorowe", lecz tutaj pojawia sie kolejny problem: cbr ma z tylu fabrycznie 160 a znalezienie takich potorowek graniczy chyba z cudem... Czy ktos eksperymentowal z zalozeniem 180 na tyl? Gdzies wyszukalem, ze felga z f3 "przyjmie" taka opone. Normalnie jestem przeciwnikiem zakladania innych gum niz podaje producent, ale zalozenie kompletu "potorowek" bylo by wg mnie najlepszym rozwiazaniem dla bezpieczenstwa mnie i spokoju mego portfela :crossy:

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej zaplac wiecej i miej spokoj. przyoszczedzisz pare stowek na oponach a pozniej sie odbije jak jebniesz. generalnie opony potorowe maja czesto zjarane boki co dyskwalifikuje je do latania po winklach. my oczywiscie mamy opony nie zjarane(bo zmieniany wczesniej :) ) ale tyly to tylko 180-190. na twoim miejscu kupilbym jakies preclosportowki typu diablo strada czy metzeler roadtec?? na torze kartingowym dadza rade a zuzycie bedzie sporo mniejsze niz w zwyklych ulicznych sportowych oponach typu d208, pilot power, sportec m1/m3. i nie zakladaj 180 na fele pod 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukaj forum. Ranking opon i opony. zamiescilem tam i sportowe i sportowo turystyczne

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki KS Rider za pomoc, ale ten Twoj ranking opon nic mi nie daje :crossy:

 

pozdro600: mhmmm nie sposob sie nie zgodzic z Toba... Na ile powinny mi starczyc pirelli diablo ? Ta 180'tka chodzi mi po glowie tylko z tego powodu, ze obecnie moj tylny kapec ma napis 160 a wyglada bardziej jak 180 niz 160 (porownywalem z karolem w jego sv. ma 160 i roznica na oko jest kolosalna, nie wiem czemu :crossy: )

Znalezienie czegos z hyoysunga graniczy z cudem?

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, też jeździłem na macadamach i nawet da się na nich poszaleć. Ale skończyłem z tym bo nie chciałem się zabić :)

Aktualnie mam Pirelli Dragon Supercorsa Pro i jest git. Przytrzeć można nawet na kostce bauma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, też jeździłem na macadamach i nawet da się na nich poszaleć. Ale skończyłem z tym bo nie chciałem się zabić :icon_twisted:

Aktualnie mam Pirelli Dragon Supercorsa Pro i jest git. Przytrzeć można nawet na kostce bauma.

 

 

A ile Cie kosztowal komplecik ?

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radosc na 5 tys km ? :biggrin:

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!

 

Kumpel miał w F3 180/60/17 i nie narzekał także spokojnie możesz zakładać.

Gdy ja miałem F3 to seryjną 160/60 zmieniłem na 170/60 i też nie było najmniejszych problemów.

 

Poza tym płacenie 1340zł za gumy to przeginanie.

Wystarczy trochę popracować i wylicytować coś na e-bayu.

Kilka dni temu założyłem do swojej komplet Michelin Pilot Power 2CT, a ile dałem? Z przesyłką 948 zł. :biggrin:

 

Wystarczy chcieć.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ebay'u mi nie musisz przypominac... Kupilem tam shoei (z usa za 950zl nowke), sidi vertigo (z niemiec za 650) :D Z oponami po prostu nie wiem czego szukac...

Szkoda, ze z zalozeniem 180tki sa sprzeczne opinie...

A co sadzicie o dunlopach d 208 ? Na ile powinny starczyc ? :P

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o dunlopach d 208 ? Na ile powinny starczyc ? :)

 

moje D208 GP RACER mają obecnie przejechane 6800 km i łatwego życia to one raczej nie miały....tor, delikatne palenie na ślubie kumpla, strzelanie ze sprzęgła, b. szybka turystyka itd...i tył już a raczej dopiero jest na znaczniku

 

 

pees. jak Ci 180-tka wejdzie na felę to po prostu spróbuj i zobacz jak Ci się będzie jeździć a nie słuchaj opinii innych..

 

pees2. a jakbyś chciał to mam w domu 120/70/17 supercorsę '04 albo '05( po mnie ) na kilka tys powinna Ci starczyć jeszcze (podjedź to sobie oblookasz i się jakoś dogadamy)

Edytowane przez TUREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odświeżam temat. W ciągu tygodnia, dwóch muszę zmienić opony a dalej nie wiem co założyć.

Obecnie myślę o: michelin pilot sport, michelin pilot road, oraz conti road attack.

Może ktoś mi coś doradzić? Co macie w swoich f3 i podobnych moto?

Jazda bardziej turystyczno - miejska ale chciałbym na nich od czasu do czasu poszaleć...

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. W ciągu tygodnia, dwóch muszę zmienić opony a dalej nie wiem co założyć.

Obecnie myślę o: michelin pilot sport, michelin pilot road, oraz conti road attack.

Może ktoś mi coś doradzić? Co macie w swoich f3 i podobnych moto?

Jazda bardziej turystyczno - miejska ale chciałbym na nich od czasu do czasu poszaleć...

 

Założyłem ostatnio Miszeliny pilot sport, dawniej jeździłem na d207.

 

Dunlop według mnie nie nadaje się na przednią gumę, ma straszną tendencję do ząbkowania, ogulnie nie przyjemna opona. Za to na tyle daje rade, o ile jest bieżnik trzyma na suchym i mokrym. Pozwala na bezproblemowe kładzenie się w winklach bez nieprzyjemnego gumiastego efektu w dużym pochyleniu. Przy kończącej się oponce jazda w deszczu to jak rosyjska ruletka, na prostej drodze koło sie ślizga, a przecież f3 nie ma strasznej mocy. Ale to chyba normalne przy łysej gumie.

 

Założyłem ostatnio miszeliny. Na przedzie jest pilot sport, o profilu 70. Jest baaardzo sportowy, poprostu bajka, wyższy profil amortyzuje bardziej nierówności na drodze.

Z tyłu mam pilot road, niestety po pierwszym dobrym wrażeniu na mokrym, ostatnio mnie rozczarowuje. Przy dużych pochyłach, w pewnym momencie czuć jakby się guma uginała i traciła przyczepność, dlatego mysle o spaleniu kapcia i zakupie pilot sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...