Skocz do zawartości

Trzymajace klocki hamulcowe


ruthi7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Sprawa wyglada tak. Podczas wymiany oleju w lagach i uszczelniaczy zdjalem szczeki hamulcowe. Po zlozeniu lag (ale jeszcze nie zacziskow na tarcze) odbyla sie proba czy zawiasy chodza prawidlowo i przez przypadek brat nacisnal heble przednie. Tloczki nie wyskoczyly i wygladalo wszystko OK. Jednak po zalozeniu zacziskow, lekkiego podpapowania okazalo sie ze klocki trzymaja tarcze :/ Nie mocno ale kolo obraca sie z oporem.

 

Na drugi dzien zdjalem zaciski, wyczyscilem z wszelakich syfow, wyminilem plyn hamulcowy, odpowietrzylem uklad i..niestety to samo. Trzymaja. Moze juznie tak lekko ale jednak.

 

I teraz pytanie czy po zdjeciu nawet starych klockow i zalozeniu ich spowrotem musza sie poprostu ulozyc, dopasowac ponownie (czyli zetrzec) czy cos sie pochrzanilo z tloczkami?? Co to moglo sie stac ze zaciski trzymaja tracze (po przejechaniu moze z 300 metrow tarcza jest dosc ciepla(choc hamulcow nadmiernie nie uzywalem.

 

Prosze o jakies sugestie Panowie.

Dzieki Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym motocyklu też miałem objaw lekkiego ocierania klocków. Po przejechaniu 3.000 km jak ręką odjął.

Moje zdanie jest takie że muszą się ułożyć. Zauważ że w samochodach - po wmianie klocków sytuacja jest identyczna - objawia się ciepłymi kołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma prawa nic blokować !!! Wymieniałem setki klocków i nie miałem takich objawów, tylko Pamiętaj, iż tłoczki po dokładnym oczyszczeniu, należy złożyć na specjalną pastę montażową (kupisz w każdym sklepie motoryzacyjnym). Uszczelniacze tłoczków, należy zakładać w takim samym położeniu jak były wcześniej, nie zawsze są one symetryczne (mogą mieć lekki stożek) . Co do nowych klocków, mogą lekko się blokować, ale tylko od nadmiaru farby, jaką są pomalowane blachy, można lekko podskrobać nożykiem

Peodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak w Suzuki Bandit... Tyle, że tam było coś dziwnego.. Zawiozłem do warsztatu i się trzy dni głowili, całość rozebrali, łącznie z pompką i było później to samo.. Ja też wszystko rozebrałem, przeczyściłem drobne ryski na tłoczkach papierem ściernym(nie było innego wyjścia) i było o wiele lepiej. W dzień później musiałem jechać w trase 250km i starałem się nie używać przedniego hamulca, żeby się nie przegrzał bo po hamowaniu klocki trzymały.. Ale podczas jazdy o tym zapomniałem i wszystko wróciło do normy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty miales prawdopodobnie przypchany otworek wyrownujacy cisnienie w pompie hamulcowej. Jego zapchanie powoduje pozostanie cisnienia w pompie po hamowaniu.

 

Adam M.

 

Pompa była rozebrana i wyczyszczona wiec raczej nie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co innego moze byc.

Jest czyszczenie i czyszczenie, otworek rownowazacy cisnienie jest tak maly ze pewnie go po prostu nie zauwazyli.

Czy ty wiedziales ze cos takiego w pompie istnieje i gdzie jest umiejscowione zanim o tym napisalem ???

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co innego moze byc.

Jest czyszczenie i czyszczenie, otworek rownowazacy cisnienie jest tak maly ze pewnie go po prostu nie zauwazyli.

Czy ty wiedziales ze cos takiego w pompie istnieje i gdzie jest umiejscowione zanim o tym napisalem ???

 

Adam M.

 

Zauważyli bo jak się wnerwiłem, bo tak długo robili to w końcu siedziałem przy "mechaniku" i patrzyłem jak to debil składa.. dobrze, że tam byłem bo jeszcze by żle poskładał kołek.. A później sam to rozebrałem i całość kompresorem przedmuchałem.....Od tamtej pory wiele się zmieniło i teraz sam zajmuję się mechanikom w wolnym czasie..

Edytowane przez Stifler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...