Skocz do zawartości

Skuter 125ccm3


Quba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:P witam

no i kupilem sobie tą Honde Lead (;86) klasyk z szybką.

zapolony jestem na nią bardzo bo wyglad ma bardzo fajny tylko ze to 125 ccm jest :P

oczywiscie karcie motorkowa mam tylko a ten skuterek wiecej niz 70km/h nie pojedzie (na blacie 100km/h ma )

wiec moge nim jezdzic nie bede nim szybko jezdzil tylko do szkoly 50km/h max . motor ma papiery blachy oplaconu jest

 

 

a jezeli nie to mozna jakos zalatwic zebym mogl jezdzic na motorowerowej? (70kmh tylko wyciaga )

 

bardzo porsze o wasze odpowiedzi pozdrawiam :) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapolony jestem na nią bardzo bo wyglad ma bardzo fajny tylko ze to 125 ccm jest :(

oczywiscie karcie motorkowa mam tylko a ten skuterek wiecej niz 70km/h nie pojedzie (na blacie 100km/h ma )

wiec moge nim jezdzic nie bede nim szybko jezdzil tylko do szkoly 50km/h max . motor ma papiery blachy oplaconu jest

a jezeli nie to mozna jakos zalatwic zebym mogl jezdzic na motorowerowej? (70kmh tylko wyciaga )

 

możesz jeździć, w sensie fizycznym. ale zgodnie z prawem - nie, bo to jest motocykl 125ccm, a nie motorower 50ccm

na motorower? a jest do tego cylinder 50ccm? bo jak tak, to możesz zmienić cylinder, zrobić przegląd i papiery na motorower i wtedy śmigać legalnie. w każdej innej sytuacji będziesz łamał prawo

 

BTW nie mogłeś najpierw pomyśleć, a potem kupować? :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to dokladnie by wygladalo z tym rejestrowaniem na motorower (mam zmienic tylko cylek ? ) podkresl ze moto juz jest zarejestrowanne (na duze blachy ) :)

 

a co do kupienia to za 1200zł to bralem bo tanio :P

 

pzdr :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz cylinder, idziesz do rzeczoznawcy, na przegląd - tam dostajesz papiery, że zmieniono cylinder na 50 cm3 i idziesz przerejestrowac na motorower.

 

Myśle jednak, że ta cała zabawa wyniesie Ci około 50-60% wartości skutera, więc nie ma co ... Zrób A1 :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz cylinder, idziesz do rzeczoznawcy, na przegląd - tam dostajesz papiery, że zmieniono cylinder na 50 cm3 i idziesz przerejestrowac na motorower.

 

Myśle jednak, że ta cała zabawa wyniesie Ci około 50-60% wartości skutera, więc nie ma co ... Zrób A1 :banghead:

 

:buttrock:

jak narazie nie mam zamiaru a1 robić :)

będe tak jezdzil powoli zeby nikt sie nie doczepil a jak zatrzymaja to jakos sie wytlumaczy :banghead: ze to klasyk itp...... achh i tak planuje kupic 50ccm3 wiec tego sobie zostawie zrobie i sprzedam potem :]

pozdr. ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

jak narazie nie mam zamiaru a1 robić :buttrock:

będe tak jezdzil powoli zeby nikt sie nie doczepil a jak zatrzymaja to jakos sie wytlumaczy :D ze to klasyk itp...... achh i tak planuje kupic 50ccm3 wiec tego sobie zostawie zrobie i sprzedam potem :]

pozdr. :crossy: :wink:

 

Ja pie***le normalnie nie wytrzymam co za kretym :cool: az slow brak !

 

z powazaniem

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jak klasyk to już uprawnień mieć nie trzeba?

 

Jak w czasie takiej ostrożnej jazdy nie daj Boże przytrafi Ci się kolizja z Twojej winy to ubezpieczycielowi też tak będziesz się tłumaczy?

 

Nie warto - za duże ryzyko stworzenia sobie mega kłopotów na własne życzenie.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pie***le normalnie nie wytrzymam co za kretym :icon_mrgreen: az slow brak !

 

z powazaniem

 

:icon_mrgreen:

 

powiem tak widać jak kultura bije od ciebie na kilometr

bijesz dzieci?

takie uwagi zachowaj dla siebie zyjemy w kulturalnym spoleczenstwie,

a co do skutera byl kupiony do jezdzenia do sklepu (blisko) na stacje do kolegow obok taki jako 2-gi motor.

 

 

panie i zastanowil bym sie nad sposobem wyrażania swoich emocji

dla mnie :icon_evil:

 

pzdr :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a co do skutera byl kupiony do jezdzenia do sklepu (blisko) na stacje do kolegow obok taki jako 2-gi motor...

 

Kogo wali ktory to motor i do czego ma sluzyc i jak daleko sie nim ma jezdzic, jezeli jezdzi nim ktos bez uprawnien.

 

Zasada prosta nie masz uprawnien nie jedz. Po prostu nie dorosles jeszcze umyslowo aby prowadzic pojazdy w ruchu publicznym.

 

A jak widze takie p***ly to trudno zachowac kulture.

 

Jak to ktos kiedys powiedzial kultura i sztuka - jak sie ma taka sztuke przed soba to trudno zachowac kulture.

 

z powazaniem

 

:biggrin:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pie***le normalnie nie wytrzymam co za kretym :D az slow brak !

Widzę, że nie tylko mi opadają ręce (i wszystko inne) podczas lektury postów co poniektórych forumowiczów. :wink: Najgorsze, że takim żadne argumenty nie przemawiają do rozsądku. :smile:

 

a co do skutera byl kupiony do jezdzenia do sklepu (blisko) na stacje do kolegow obok

Do jeżdżenia "po bułki do sklepu" w zupełności wystarczy skuter 50 ccm.

 

Jak to ktos kiedys powiedzial kultura i sztuka - jak sie ma taka sztuke przed soba to trudno zachowac kulture.

:wink:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko mi opadają ręce (i wszystko inne) podczas lektury postów co poniektórych forumowiczów. :wink: Najgorsze, że takim żadne argumenty nie przemawiają do rozsądku. :smile:

 

do rozumu, Olsen, do rozumu. tylko do przemawiania jedno i drugie trzeba mieć, a w tym przypadku - jak widać - rozsądku za grosz, i per analogia... :D

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo wali ktory to motor i do czego ma sluzyc i jak daleko sie nim ma jezdzic, jezeli jezdzi nim ktos bez uprawnien.

 

Zasada prosta nie masz uprawnien nie jedz. Po prostu nie dorosles jeszcze umyslowo aby prowadzic pojazdy w ruchu publicznym.

 

A jak widze takie p***ly to trudno zachowac kulture.

 

Jak to ktos kiedys powiedzial kultura i sztuka - jak sie ma taka sztuke przed soba to trudno zachowac kulture.

 

z powazaniem

 

:bigrazz:

 

 

 

Wez sie od niego odpie*&ol byl czas ze ty wqrwiales wieksza polowe forum (w tym mnie a jakos ani raz Ci nie ublizylem) chyba zabardzo sie rozhulales na tym forum myslsz, ze jak jestes znany ze swoich lepsych, gorszych postow (co jak co czasem zapodasz cos naprawde wartosciowego) to bedziesz tu chlopaka obrazal?? dziecko tez tak wychowujesz?? jak tak to mu wspolczuje.

 

 

jakbys byl taki blyskotliwy to chlopak nie kupil moto zeby sie popisywac, bo skuter z lat 80 na nikim nie zrobi wrazenia bo w tym kraju rzadza chinskie kiłeje i inne julkingi, wiec nie traktuj go jakby sobie kupil 600 i pytal czy musi miec prawko jak chce jechac pod rokoteke gume spalic!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez sie od niego odpie*&ol byl czas ze ty wqrwiales wieksza polowe forum...

 

Oh, no sorry ze Cie urazilem. Jezeli ta polowa forum jest taka jak ten kolo to jeszcze raz sorry :notworthy: :biggrin:

 

 

...dziecko tez tak wychowujesz?? jak tak to mu wspolczuje....

 

chcesz zeby sie tu moje dziecko na ten temat wypowiedzialo ? moze Ci pojsc w piety i co wtedy zrobisz ? :icon_mrgreen:

 

 

jakbys byl taki blyskotliwy to chlopak nie kupil moto zeby sie popisywac, bo skuter z lat 80 na nikim nie zrobi wrazenia

 

Nikt mu nie kazal kupoewac 125 - tki, tak jak zauwazyl Olsen 50 ccm w zupelosci by wystarczyl. Kupujac pojazd lub siadajac za stery wypada wiedziec / znac konsekwencje swojego czynu. Jak bys kiedys widzial skutki jazdy malolatow sprzetami na ktore obowiazuje PJ to moze bys spojrzal na to inaczej.

 

 

bo w tym kraju rzadza chinskie kiłeje i inne julkingi, wiec nie traktuj go jakby sobie kupil 600 i pytal czy musi miec prawko jak chce jechac pod rokoteke gume spalic!!

 

I dlugo tak bedzie dopuki pewien typ ludzi nie zmieni swojego myslenia. Co to ma do rzeczy. Jak pojedzie bez prawka to moze niedlugo z gnatem bez pozwolenia zacznie chodzic ?

 

Wytlumasz mi roznice.

 

:icon_evil:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...