Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siemka koledzy jestem nowy marude posiadam od miesjoca i kcialem sie pzywitac

 

to nie jest forum polonistów, ale analfabetów również. każdy kolejny post w podobny sposób stanowiący brutalny gwałt na naszym języku ojczystym zostanie usunięty

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Nie chcę zakładac nowego tematu, bo pewnie mój problem zostanie rozwiązany szybko. Nabyłem vz800 z zatartym wałem, gośc od którego kupiłem twierdził ze zgubił korek od wlewu oleju, jechał w nocy, wychlapało i zatarł. Wierzyc, czy nie wierzyc, bardziej prawdopodobne że dużo powiera podczas pracy zwłaszcza ze na liczniku 14tys, raz juz przekrecony czyli 114tys. Szlif wału zrobiony, wszystkie nowe uszczelki. Olej wlany ponad stan ( czytałem że lepiej ponad stan w tym modelu), zrobione 300km i przyszła zima. Z ciekawosci sprawdziłem olej i wydaje mi sie ze jest wiecej. Pytanie brzmi tak: czy przy uszkodzonej pompie wody moze dostac sie plyn chlodzacy do oleju. Poprzedni własciciel zauwazyl by ze swieci kontrolka cisnienia oleju (sprawna) zwlaszcza ze jechał noca. Moze zatarł bo miał dużo wody w oleju. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzisz ile jest oleju skoro zalałeś ponad stan? Jeśli woda dostaje się do oleju to w nim będzie się robić emulsja.No i będzie ubywać w układzie chłodzenia.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek oleju od spodu jesli bedzie pokryty czyms co wyglada jak galareta w kolorze kawy z mlekiem to znaczy ze masz wyciek , sposc troche oleju bys mogl kontrolowac stan na biezaco stan i zobacz.ile masz wody w chlodnicy i ja tez sprawdzaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie na poczatku z wszystkimi przywitac,i Wszystkiego NAJ NAJ na ten 2013r.Oby sie nie okazal pechowa 13.ka.Jestem posiadaczem marudera z98r. ,i musze sie przyznac ze przyprawia mnie niekiedy o zawrot glowy,to prawdziwa maruda.Wlasnie odebralem nowe sprzegielko plus mocniejsze sprezyny,do tego zebatki (na przod 16) z lancuchem..i mam takie pytanko czy powinienem sroby te od sprezyn potraktowac jeszcze jakims kleidlem do srob- boje sie zeby sie nie poodkrecaly.i czy uszczelke powinno sie tez jakims kleidlem smarowc,czy tylko ladnie na "krzyz" dokrecic wszystko z wyczuciem.Duuuzo wody uplynelo od ostatniego razu jak sie dlubalo przy sprzetach. teraz czekam jeszcze na olej,zostalo tylko wszystko zalac,odczekac chwilke i proba generalna.zostana jeszcze gazniki do regulacji ale trochu mi to ciezko ogarnac- na zimnmm silniku przerywa mu sie trochu,slyszalem opinie ze te silniki na nie orginalnych tluminkach moga tak miec?wie moze ktos cos na ten temat.a to sprzeglo to w sumie z powodu stukow jakie dobiegaly z silnika.mogl to byc jeszcze lancuszek rozrzadu choc mam nadzieje ze nie,bo to juz wiekszy wydatek.orjentuje sie oze ktos czy jakos idzie ten lancuszek wymienic bez rozbierania calego silnika,albo czy jest w tym modelu jakis napinacz .moze idzie jakos napiac mocniej lancuszek.duze dzieki za przyjecie mnie do waszego grona.jezeli moge jakos w czyms pomuc... moge np. zapodac pomysla na poprawe lini motorka,...

 

Witam Panow ponownie.dzis zlozylem sprzegielko,nie bylo echa na forum to drynnolem do kolegi mechaniora.sroby i pokrywa zalozone bez kleidla.w planach bylo jeszcze sprawdzenie plynu w chlodnicy ale utknalem na tym ze znalazlem w domu plyn i nie wiem czy nadaje sie do mojej chlodnicy?zna ktos taki plyn:Prestone -37oC?czy moge go uzyc na dolewke.wymienilem juz zebatki,zostalo tylko zaklepanie lancucha,ma ktos jakis patent,ktorym chcial by sie podzielic jak to zrobic."zaoszczona" sroba nie zdala egzaminu:( .chcialbym jeszcze zapytanc w jakim miejscu znajduje sie w marudzie napinacz rozrzadu,chcialem jeszcze tam zajzec profilaktycznie...juz trochu sie nagrzebalem w motorku:nowa cewka,przewod paliwowy,linka sprzegla,swiece....motorek ma juz trochu nakrecone km ale pasowal mi optycznie,choc stan nie byl idealny no to mam teraz...jeszcze tochu go "upiekszylem" albo i nie

...i nakrecamy kilometry.nisko,dlugo szeroko to mi pasi i taki jest maruda.gdyby jeszcze pare koni extra chmmm...pozdrowionka.

Edytowane przez marcinb101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK to odpowie sobie na pare pytan.udalo mi sie dodzwonic do tzw experta firmy prestone i powiedzial ze ich plyn jest w sumie dedykowany silnikom z elementami aluminiowymi.zalalem juz olej i weszlo1,9L bez wymiany filtra.jeszcze raz sciagnolem pokrywe(przed zalaniem oleju;) ) i szukalem tam czegos co by moglo przypominac napinacz rozrzadu ale nic ...mam nadzieje ze nie zaszkodzilem uszczelce.lancuch zaklepany:stalowa sroba trochu zaoszczona z jednej strony z drogiej o sciane zaparlem sztange do cwiczen i tak zaklepalem.a i kawalek drewnianego "klocka" tak go podszlifowalem zeby z jednej strony "podporka"+zapinka znajdowaly sie na jednej wysokosci a z drugiej strony sroba lezala sobie sokojne na plasko-wysokosci nitow do zaklepania i nie musialem jej stale kontrolowac.ale musze sie przyznac ze trochu zapinke za mocno potraktowalem bo widac na nitach w miejscu zaklepania delikatne pekniecia,tak ze moze mnie czekac powtorka...potrzeba trochu wyczucia a nie tylko umiec walic mlotem ...teraz nie wiem czy lepiej od razu to wymienic czy spokojnie testowac???jak mysliie???podnioslem jeszcze przednia lampe tak ze pasuje mi pod nia teraz mala "torba" i przez to podniesienie lampy jak by lepiej oswietlala droge,migaczom skrocilem zamocowania teraz nie odstaja tak od lini motorku i nie wygladaja na suszarke do prania.nizej osadzilem tylne siedzonko,i glebiej zamontowalem tylna lampe.zreszta orginalna i tak mi sie nie podobala.dostal tez nowe lustereczka lezki,motorek zakupilem juz z paroma dodatkami:tlumiki remusa,podniesiona i szersza kierownica i wysuniete podnozki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...podnioslem jeszcze przednia lampe ... migaczom skrocilem zamocowania ... nizej osadzilem tylne siedzonko,i glebiej zamontowalem tylna lampe ...dostal tez nowe lustereczka lezki,motorek zakupilem juz z paroma dodatkami:tlumiki remusa,podniesiona i szersza kierownica i wysuniete podnozki.

 

Hej - no pięknie, pięknie, podrzuć na forum jakieś zdjęcia, aby było dokładnie widać co i jak zrobiłeś, bo dość ciekawie to wszystko brzmi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ponownie.zdjecia na pewno zapodam jak to wszystko do kupy poskladam,teraz akorat odkrylem ze kolanko z gaznika do pierwszego cylindra ma przy mocowaniu w kolo ryse-pekniecie,choc to tak jak by powiedziec tylko po wierzchu bo od srodka jeszcze nic nie widac.ale nie chce sie z reka w nocniku obudzic w srodku sezonu i potem przeplacac. i mam teraz rozgrzebane wszystko.czesci juz zamowione ,znalazlem uzywke.podobno w 100% OK .profilaktycznie zagladnolem na drugi cylinder,i wszystko jest OK.w zwiazku z tym zamieszaniem mam takie pytanka:w tym kolanku jest uszczelka,ale pomiedzy tym kolankiem a cylindrem bylo cos jeszcze jak by sylikon.czego mogl bym uzyc do doszczelnienia tej powierzchni?i jeszcze z innej beczki,albo puchy. te puszki na filtry maja takie "krucce-wyjscia-rurki",niby bez funkcji.w tej puszce przy pierwszm cylindrze jest zaslepina,ale w tej od tylu jest otwarte.czy tak powinno byc?przegladnolem juz aukcje z tymi puchami i niby w tej tylnej jak by byla nie zaslepiona.wie ktos cus w tym temacie,moze ktos tam zagladnac?kiedys przyszlo mi do glowy dotlenic tylni cylinder i wyciolem w tym gomowym dolocie powietrza do filtra z jednej strony ta gomowa zaslepke.i duuuza kupa.musialem to kleic.silnik nie rowno pracowal...pozdrowionka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj marcinb ta rurka-wyjscie-kruciec ma swoje przeznaczenie.pewno spadla ci przy wyciaganiu puszki z filtra taka rurk co jej drugi koniec "wisi" pod motocyklem i sluzy do oczyszczenia jej z np. starego oleju,spuszczeniu go ta rurka.moze sie tak zdarzyc jak zalejesz za duzo oleju wypcha go do puchy z filtra.ja przy kontroli filtra mialem tam trochu oleju ale dopiero teraz w tej rurce odkrylem pozostalosci... ;)

aaaaa z tego krucca co mial byc jak nowy wyszlo ze jest w takim stanie jak ten co teraz posiadam.w poniendzialek dalej akcja,ze sprzedawca.zobaczymy co sie z tego urodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kolegow jak widac pogoda nie dopisuje dlatego chcialem cos pogrzebac przy marudzie i niestety wystapila awaria kompa i szlak trafil instrukcje obslugi , jesli ktos z was moze ja posiada to bardzo bym prosił o podeslanie na email - [email protected]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nie było i pewnie nie będzie serwisówek w języku polskim.Można trafić tylko na instrukcję obsługi w naszym języku.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...