Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już zamówionego - u kolegi marauderka z 1997 r. ale jes małe ale... jestem dość dużej postury 193cm/116kg i czy nie będzie za mały dla mnie jak na początek(zaczynam przygodę z czoperkami).

 

Przedłóż podnóżki :biggrin: ja mam 188 cm wzrostu i po przedłużeniu ustały mi skórcze w nogach :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quoteTakiego marudy jeszcze nie widziałem.Myślę że najlepiej zrobić z blachy dopasować,i dać do hromowania. On jest poprostu brutalnie poobcinany

 

Z blachy? Raczej na fotce to nie blacha. Zreszta bylaby zbyt wiotka zeby utrzymac blotnik stabilnie.

Moze ma ktos inny pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z blachy? Raczej na fotce to nie blacha. Zreszta bylaby zbyt wiotka zeby utrzymac blotnik stabilnie.

Moze ma ktos inny pomysl?

 

Dlaczego zbyt wiotka ? Wszystko zalezy od grubości, może to być element wycięty z blachy o grubości np 8mm lub 10mm i na pewno nie będzie zbyt wiotki, zwłaszcza że ten element jest lekko wygięty. Inna kwestia to jaka blacha : ze stali czarnej , chromowana ; z nierdzewki, polerowana ; aluminiowa, polerowana.

Najbardziej prawdopodobne to właśnie element z grubej blachy, wycięty laserem lub wodą, wygięty a potem chromowany lub polerowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam - właśnie odebrałem kanapę od zaprzyjaźnionego tapicera... całkowita przeróbka mogę wstawić fotki - jeśli ktoś zainterwsowany. Normalnie czad :) Po zastosowaniu gąbki i obszyciu skórą - sama przyjemnośc jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie dobrego lakiernika w Poznaniu (...)

 

zajrzyj do działu warsztaty salony; posen duże miasto, coś powinno się znaleźć. chyba, że koniecznie musi być taki, którego polecą tylko posiadacze marudera...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - właśnie odebrałem kanapę od zaprzyjaźnionego tapicera... całkowita przeróbka mogę wstawić fotki - jeśli ktoś zainterwsowany. Normalnie czad :) Po zastosowaniu gąbki i obszyciu skórą - sama przyjemnośc jazdy.

Kolego! Fotki mile widziane. Jak koszt przróbki? Wyślij mi namiary na Fachowca który robił Ci siedzisko na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tak późno.. ale odkąd mam zarąbistą kanapę ciągle jeżdzę :biggrin:

 

Już mówię jak to zrobiłem... arkusz gąbki tapicerskiej 10 cm (koszt 70 zł) klej tapicerski (koszt 25 zł), zakupiłem na allegro starą i popękaną kanapę przód i pasażer (koszt 120 zł), w warszawce znalazłem tapicera pana Stasia (dziadek na emerytce), dałem mu to wszystko + skóra (miałem szyć kiedyś kurtkę) no i za 200 zeta zrobił coś takiego :buttrock:

 

A ponieważ jestem "duży" chłop, tą kanapą przesunąłem siedzenie trochę do tyłu - i korzystając ze spacerówek wreszcie można hulać na prostych girach :)

Leciałem teraz do Przasnysza (150 km) i pierwszy raz pokonałem jednym ciągiem, inaczej w połowie musiałem stawać, bo dupa bolała, oj bolała :blink:

post-22930-0-47349400-1344543445.jpg

post-22930-0-51052100-1344543457.jpg

Edytowane przez mazak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tak późno.. ale odkąd mam zarąbistą kanapę ciągle jeżdzę :biggrin:

 

Już mówię jak to zrobiłem... arkusz gąbki tapicerskiej 10 cm (koszt 70 zł) klej tapicerski (koszt 25 zł), zakupiłem na allegro starą i popękaną kanapę przód i pasażer (koszt 120 zł), w warszawce znalazłem tapicera pana Stasia (dziadek na emerytce), dałem mu to wszystko + skóra (miałem szyć kiedyś kurtkę) no i za 200 zeta zrobił coś takiego :buttrock:

 

A ponieważ jestem "duży" chłop, tą kanapą przesunąłem siedzenie trochę do tyłu - i korzystając ze spacerówek wreszcie można hulać na prostych girach :)

Leciałem teraz do Przasnysza (150 km) i pierwszy raz pokonałem jednym ciągiem, inaczej w połowie musiałem stawać, bo dupa bolała, oj bolała :blink:

 

To coś Mazak masz delikatną dupę? Ja w swoim obniżyłem do takie stopnia, że czuć było plastik. Robiłem z żonką po 650 km. i było dobrze.

Ja bardziej stawiałem na wizerunek, niż wygodę. Nie leży mi taki tapczan. Wygląda jak w Virago, ale to moje subiektywne odczucie.

Tak na marginesie to ze skóry nie powinno robić się tapicerki. Jak wody dostanie to będą ci jaj na trasie chlupać ;) .

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam wielki problem mianowicie przy sprawdzaniu linki prędkościomierza (prędkościomierz mi skakał)przy przednim kole nie mam do czego jej wkręcić. I nie wiem co dalej jak to przymocować mianowicie jak tam to ma wyglądać (jak tamta część się nazywa aby nową kupić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy Marauderków i w ogóle wszystkich. Jestem nowy na tym forum i szczęśliwie się składa że również świeżym właścicielem Marudki.

Pozdrawiam wszystkich.

@ seb666 nie wiem czy na pewno, ale może chodzi o część która się nazywa "Box Assy Speedo". Mam tylko rysunek ze spisu części i znalazłem jedno zdjęcie w sieci. Zerknij może to jest to. Nie wiem czy można wklejać linki :ohmy: (nie w celach komercyjnych).

http://www.ebay.com/itm/200804437007#ht_4781wt_1021

oraz to(część nr 6)

http://www.2wheelpros.com/oem-parts/1999-suzuki-marauder-vz800-front-wheel-assembly.html

Może się przyda.

Pozdrawaim

arbiter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...