Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie cię poczytać pewnie terz nie jednemu pomogłeś, ale nie głoś propagandy. Bo niedługo napiszesz ze Kia jest lepsza od Mercedesa bo jest tańsza a Mercedes jest przereklamowany i niema niebieskiego odcienia. A propo pocisków to ptak mały uderzając w kask powoduję taką siłe uderzenia , jak bez kasku dostał byś w głowę ręką . (nie utrzymujmy chinczyków bo niedługo będziemy wszyscy dla nich pracować)

 

;) żeby nie było ;) jeżdze mercedesem,,, co prawda z 1991 rok 190D ale to zawsze mercedes (ponoć jeden z najlepszych;) ptakiem kiedyś dostałem,,,, i to w kask (nie owiewke tylko w czoło,,,, boli i łepek aż odskoczył... to chyba był wróbel,,, nie wiem nie sprawdzałem choć raz o mało co nie złapałem za nogi startującego bociana(swoją drogą powinny latać w koszuklach odblaskowych czy coś ;) a plexi kupiłem prosto od producenta w sprzedaży wysyłkowej gdzies z okolic wrocławia- dziwił sie troche gdy powiedziałem wymiary płyty jakie ma dociąć... ale jak wytłumaczyłem o co chodzi było bez problemowo i z uśmiechem:)

 

A z tą propaganda,,, to tak nie do konca. a wręcz przeciwnie,,, zdaje mi sie że promowane są rozwiazania gotowe, orginalne, a jak ktoś coś sam zrobi budzi zdziwienie i negatywne emocje. Co do cen apeluje tylko o rozwage... i refleksje a nie o to by kupować wszystko co najtańsze. Gdybym był producentem paliwa, i zrobił bym teoretyczne badanie rynku, i wyszło by mi że gdybym sprzedał 1000l paliwa za 6 zł/l (koszt wydobycia 1zł) i rozeszło to by sie jak ciepłe bułeczki (zarabiam 5000zł) ,,, a gdybym mógł sprzedać 500l paliwa za 10.5 zł/l i znalazł bym na to kupców (połowe mniej ale i tak zarobił bym tyle samo) to co bym wybrał? dobra dość tych bzdur, innymi słowami, to ile co kosztuje zalezy od tego ile klijent jest w stanie za to zapłacić. tak wysokie ceny na cześci motocyklowe są wynikiem myślenia o motocyklach jako czyms luksusowym, a skoro masz luksus to płać. Tak jak z diamentami... Bez trudu znajde rzeczy rzadziej występujące a o wiele tansze, i to mające o wiele wieksze zastosowanie. ;)

 

A tak wiosennie troche... poraz kolejny,,,, po spedzeniu kilku chwil wpatrzony w moja marude stwierdzał że zajebiście wyglada i za nić jej nie sprzedam... :) Troche okurzała przez zime:) ale to nic:) wiatr zdmuchnie kurz, jak stary bezzębny trębacz zdmuchuje setną świeczke na torcie urodzinowym:)

 

pozdrawiam niepozdrowionych:)

Edytowane przez szary_wilczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dostalem od koleg stozkowe i chromowane nakretki na wentylki ,prezentuja sie calkiem niezle tylko jest do nich dolaczona informacja ze po zamontowaniu nalezy wywarzyc kolo i faktycznie jak zwarzylem kazdy z nich wazy po 20 gram , i teraz pytanie czy jesli samemu zamontuje po przeciwnej stronie kola odwarznik odpowiadajacy wadze nakretki to czy kolo bedzie wywarzone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dostalem od koleg stozkowe i chromowane nakretki na wentylki ,prezentuja sie calkiem niezle tylko jest do nich dolaczona informacja ze po zamontowaniu nalezy wywarzyc kolo i faktycznie jak zwarzylem kazdy z nich wazy po 20 gram , i teraz pytanie czy jesli samemu zamontuje po przeciwnej stronie kola odwarznik odpowiadajacy wadze nakretki to czy kolo bedzie wywarzone ?

Z punktu widzenia matematycznego powinieneś zamontować mniejsze bo siła odśrodkowa będzie większa bo ciężarek na feldze ma większy obwód niż na wętlu trzeba przeliczyć koło jednego i drugiego odwarznika co w praktyce okazuje się, że lepiej wyważyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już siedzenia, niżej obiecane fotki. Ostatecznie zrezygnowałem z kopi mustangów gdyż musiałbym zbyt długo czekać na siedzenia,a nie da się tego zrobić bez mierzenia na motocyklu (mi chodzi o wygodne siedzenia nie ważne jak one wygladaja :icon_mrgreen: ) .W sumie efekt całkiem podobny do mustanga, wizualnie mi się podobają, siedzi się inaczej (jakby wygodniej, ale może to tylko wrażenie) siedzenia kierowcy jest płaskie wiec można siedzieć bliżej baku, zmieniać pozycje w trakcie jazdy, albo można usiąść dalej i opierać się o siedzenie pasażera (zwłaszcza dobrze mi się siedzi teraz gdy mam nogi na spacerówach).

Czy są wygodniejsze? Czy warto robić taka przeróbkę? Na te pytania odpowiem Wam jak trzasnę na nich bez przerwy 150km.

 

Nie mam fotki całego motocykla bo były robione w garażu i nie było jak złapać całości.

http://naforum.zapod...e9d014.jpg.html

http://naforum.zapod...36fbd5.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już siedzenia, niżej obiecane fotki. Ostatecznie zrezygnowałem z kopi mustangów gdyż musiałbym zbyt długo czekać na siedzenia,a nie da się tego zrobić bez mierzenia na motocyklu (mi chodzi o wygodne siedzenia nie ważne jak one wygladaja :icon_mrgreen: ) .W sumie efekt całkiem podobny do mustanga, wizualnie mi się podobają, siedzi się inaczej (jakby wygodniej, ale może to tylko wrażenie) siedzenia kierowcy jest płaskie wiec można siedzieć bliżej baku, zmieniać pozycje w trakcie jazdy, albo można usiąść dalej i opierać się o siedzenie pasażera (zwłaszcza dobrze mi się siedzi teraz gdy mam nogi na spacerówach).

Czy są wygodniejsze? Czy warto robić taka przeróbkę? Na te pytania odpowiem Wam jak trzasnę na nich bez przerwy 150km.

 

Nie mam fotki całego motocykla bo były robione w garażu i nie było jak złapać całości.

http://naforum.zapod...e9d014.jpg.html

http://naforum.zapod...36fbd5.jpg.html

Powiem że robią wrażenie ja mam właśnie Mustangi i 150km też nie przeleci się bez bolesci bez zmiany pozycji tyłka. Na pierwszy żut oka skojarzyły mi się siedzenia od fjr 1300, bardzo wygodne oby ci tylko długo służyły. Edytowane przez Robertso444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzenie to juz rzecz gustu to wyglada dosc solidnie ale ja osobiscie wole siedziska pikowane , a jesli wolno zapytac jakie poniosles koszta ?

 

Zapłaciłem 300zl po promocji normalna cena to 400-450zl za oba siedzenia ja mam poszerzone (długo mi trzymali siedzenia, próbowali załatwić jakaś Marude z Rybnika żeby zrobić dokładnie wzór mustangów)tak wiec dodatkowy + za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem 300zl po promocji normalna cena to 400-450zl za oba siedzenia ja mam poszerzone (długo mi trzymali siedzenia, próbowali załatwić jakaś Marude z Rybnika żeby zrobić dokładnie wzór mustangów)tak wiec dodatkowy + za to.

 

A z jakiego materiału są wykonane i jak zachowują sie na deszczu ? Ktoś na forum po przeróbce siedzeń mial problem z namakaniem gąbki pod siedziskiem i po ostrym deszczu nie dało sie sucho dalej jechać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego materiału są wykonane i jak zachowują sie na deszczu ? Ktoś na forum po przeróbce siedzeń mial problem z namakaniem gąbki pod siedziskiem i po ostrym deszczu nie dało sie sucho dalej jechać ;-)

 

Na razie złapał mnie mały deszcz wiec nie mogę powiedzieć, ale powiem tyle ze gąbka jest pod materiałem zawinięta w folie wiec nie powinno być problemu. Natomiast co to za materiał werzchni dokładnie to ja nie wiem, wygląda jak eko skóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego materiału są wykonane i jak zachowują sie na deszczu ? Ktoś na forum po przeróbce siedzeń mial problem z namakaniem gąbki pod siedziskiem i po ostrym deszczu nie dało sie sucho dalej jechać ;-)

Przeważnie daje się folie pod na gąbkę aby uniknąć takiej sytuacji o której piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem 300zl po promocji normalna cena to 400-450zl za oba siedzenia ja mam poszerzone (długo mi trzymali siedzenia, próbowali załatwić jakaś Marude z Rybnika żeby zrobić dokładnie wzór mustangów)tak wiec dodatkowy + za to.

 

Siema Rydzu, szkoda że nie dałeś znać, bo akurat ja jestem z Rybnika...

Nie mam siodła z mustanga, ale przynajmiej mofłem podjechać, żeby sobie to kolega sprawdził jak wygląda itd..

 

Panowie następnym razem jak będziec coś chcieli załatwić w okolicach Rybnika to zawsze jestem do pomocy...

Pozdówki

Lewa w górę!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Rydzu, szkoda że nie dałeś znać, bo akurat ja jestem z Rybnika...

Nie mam siodła z mustanga, ale przynajmiej mofłem podjechać, żeby sobie to kolega sprawdził jak wygląda itd..

 

Panowie następnym razem jak będziec coś chcieli załatwić w okolicach Rybnika to zawsze jestem do pomocy...

Pozdówki

Lewa w górę!!

 

Nawet o tym nie pomyślałem aby na forum zapytać... Na przyszłość będę wiedział :smile:

 

Zakupiłem na alledrogo oryginalną szybę do Maraudera, szyba elegancka grubość 0,5 cm, ciężka wydaje się być solidna. Posiada lekkie rysy ale to już wyczytałem wcześniej ze da się je wypolerować, wiec niby wszystko pięknie, ładnie a tu zonk :icon_rolleyes: ... Śruby które mam w lagach sa za krótkie... wczesniej nie pomyslalem zeby to sprawdzic bylem przekonany ze tak jak w setach śruba ma spory zapas.

Oczywiście tam śruby maja drobny skok nie do dostania w sklepie, gdy szukałem tokarza żeby mi do setów dorobił okazało się ze w okolicach Tychów nikt się tego nie podejmie, jednym słowem dramat.

 

Może ktoś miał już taka przeprawę i sobie poradził? Może da się w serwisie Suzuki takie śruby zamówić?(potrzebne są dłuższe o jakieś 2cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby z takim gwintem dostaniesz bez problemu,oczywiście nie w sklepie z żelastwem i nie będą chromowane.Poszukaj sklepu specjalistycznego,lub zobacz na bazarach motocyklowych.Wiem że na Wrocławskim jest gość który handluje śrubami chromowanymi.Ma prawie każdy rozmiar i każdy skok gwintu. Niedługo będzie motobazar w Katowicach,a we Wrocławiu jest 29.04.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem 300zl po promocji normalna cena to 400-450zl za oba siedzenia ja mam poszerzone (długo mi trzymali siedzenia, próbowali załatwić jakaś Marude z Rybnika żeby zrobić dokładnie wzór mustangów)tak wiec dodatkowy + za to.

Kolego,

Prosze przeslij namairy na tych fachowców od przerabiania siedzeń.

Zrobiłem trochę kilometrów i już mam dosyć. Siedzenia wygladają bajecznie!

Pozdrawiam.

 

Sorry! Już było na forum, znalazłem

" BETI " - Tapicerstwo Beata Witek

ul. Sławików 9 a

44- 200 Rybnik

e-mail : [email protected]

 

 

A może Koledzy znacie kogoś kto zajmuje sie przeróbką siedzeń gdzieś bliżej Łodzi?

Edytowane przez Halls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...