Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z koleji ciagle mam wrażenie że łancuch jest za luźny... wisi tak,,, mimo ze pewinie bardziej ma te 1,5cm niz 2,5... Zrobiłem ostatnio amatorską synchronizacje u siebie... przy pomocy tego domowego wakunometru z wezyka igieł od strzykawki i kawalka deski... i co powiem... po pierwsze,,, sama synhronizacjia przebiegla zdecydowanie latwiej niz myslalem, co prawda pare problemow bylo, glownie z dojsciem do regulacji linki synhronizacyjnej. Na sam poczatek wlalem paliwo do wezyka,,, gdyz czulem ze bedzie sajgon... i faktycznie pomimo ze motor dobrze palił, jak tylko przekreciłem kluczyk,, jeden cylinder poprostu wyssal cale paliwo z wezyka,,, wlozylem mniejsz dlawiki, zalalem węźyk woda z atramenem, podkeciłem lekko by tak nie ssal i zaczelem sie bawic... W odróżnieniu do uzywania sprzetu żetelnego, tu nie mozemu ustawić dokladnie wartosci na poszczegolnych cylindrach a potem polaczyc je i porównać,,, tu mozemy jedynie porównywać... i krecic do czasu aż uda sie ustawic tak samo... jest to dosc trudne... zwazywszy na ciezki dostep do regulacji na lince synhronizacji... Jest tez inna sprawa ktora zauwazyłem i ustawiałem... synhro robiłem na wolnych obrotach bez gazu, lecz ..... dokoncze jak wroce musze pilnie wyjechac... pozdro

ok w koncu jakis dostęp, wciaz bez neta, juz drugi raz zrywam umowe po przyslaniu mi dokumentow przez operatora. klamia czlowiekowi w oczy i beszczelnie mowia ze to wcale nie oni. tak wiec wracajac do synhronizacji... ustawilem tak ze slupki byly na tym samym poziomie, i pykal sobie, lecz gdy dodawalem gazu widzialem ze slupi inaczej reaguja, tzn, jeden ciagnal bardziej niz drugi, wiem ze sie na to nie patrzy, tak samo gdy dodawalem bardzo powoli gaz, i jakby jeden z cylindrow reagowal wczesniej... pokrecilem lekko sroba od naciagu linki gaznika, ta od dodawania gazu, tam byl na niej spory luz, aż, mniej wiecej sytuacja ustala... co prawda mylnie myslalem ze zwiekszenie obrotow powoduje zwiekszenie podcisnienie,,, teraz tak myslac, to racja ze otworzenie przepustnicy powoduje spadek podcisnienia... to i mi sie zgadza, bo dziwilem sie ze podcisnienie reaguje odwrotnie, gdy podkrecam linka ono nie wzrasta tylko spada... no ale jak mowie potem poprostu przestalem nad tym sie glebiej zastanawiac i ustawilem by bylo rowno. Jeszcze nie bylo jazdy probnej bo pogoda jak by aniołkom puścily zwieracze... kazdy krok zbliza nas do doskonałości, wystarczy tylko raźnie machać nogami;) pewnie jeszcze nie raz to bede robil w tym sezonie, jak sie juz wie jak idzie to bardzo szybko, chcialem jeszcze bardziej popracowac zeby otwieraly sie w tym samym czasie przy dodawaniu gazu. widzialem w servisowce ze ocenialo sie tez luz linki gazu, i wystawanie tych nypli. moze da sie to ustawic przy synhronizacji, ustawienie takiego stanu gdy podczas dodawania gazu oba cylindry reaguja w tym samym czasie. i zamykaja sie w tym samym czasie...

 

co do kulek to wcale nie jestem jakims przeciwnikiem, sama idea wydaje sie byc ok, no u mnie jakos to sie nie sprawdziło,,, jak ktos ma sprzet niech probuje, ale nie kazdy ma wystarczajaco duze imadlo, albo nie idzie to za dobrze na tym co sie ma,,, wtedy poprostu proponuje użyc mlotka,

 

a odnosnie spotkanka to w granicach baku zglaszam akcess

Edytowane przez szary_wilczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podesty, to ja kupiłem nowy sprzęt (po poprzedniej Marudce pozostało tylko powypadkowe wspomnienie) wyposażony w podesty. Niestety nie mogę się wypowiedzieć za dużo na ich temat, bo od dwóch miesięcy nie mam czasu, żeby sprowadzić Marudkę II do domu :banghead: , ale podczas jazdy próbnej czułem się z nimi bardzo fajnie. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu uda mi się w końcu sprowadzić moją "Black Rose", bo tak ją ochrzciłem ze względu na uroczy czarny kolor, więc zrobię parę zdjęc i będą one do waszej dyspozycji.

Pozdrawiam

 

No to ściągaj tę czarnulkę i wrzucaj jakieś foty, bośmy ciekawi Twojej nowej kochanki :bigrazz:

A tak z innej beczki - ma może ktoś info kiedy w końcu przestanie lać ? bo k**wicy można dostać przez tę pogodę....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że to ostatni deszczowy tydzień. Wczoraj byłem na zlocie w Zduńskiej Woli i pogoda jakoś wytrzymała bo nie padało, była też jedna Maruda i troche sobie pogadaliśmy. Za tydzień wybieram się na 100% do Gliwic i mam nadzieje że pogoda będzie super. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ładnie ale ciekawe ja sie z tym jezdzi i czy nie trzeba by zmienić dźwigni zmiany biegów co by piętą podbijać biegi. Myślę że to super rozwiązanie na trase bo do miasta to męczące trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia.Dźwignia może zostać taka jak jest.Na trasy to jest rzeczywiście dużo wygodniejsze rozwiązanie niż oryginał.Dla pasażerki również.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przy swoim identyczne podesty tylko musiałem kupować buty na mniejszych spodach bo mi nie wchodziła stopa pomiędzy podest a dzwignię zmiany biegów i jest to niezabardzo wygodne a opuścić podestu już nie mogę rozwiązanie z dzwignią na pięte jest dobrym pomysłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przy swoim identyczne podesty tylko musiałem kupować buty na mniejszych spodach bo mi nie wchodziła stopa pomiędzy podest a dzwignię zmiany biegów i jest to niezabardzo wygodne a opuścić podestu już nie mogę rozwiązanie z dzwignią na pięte jest dobrym pomysłem

 

A regulowałeś wyokość biegałki czy regulacja ma za mały zakres żeby wystarczyła przy podestach ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulowałem ale wtedy już jest za bardzo w pionie i aby wrzucić bieg musiałem odciągać nogę do tyłu

 

No to tylko przeróbka, albo dopasowanie biegałki z jakiegoś innego moto, takiej żeby piętą móc wbijać biegi.

Pytanie czy podesty warte są takich kombinacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej zmienić moto.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tylko przeróbka, albo dopasowanie biegałki z jakiegoś innego moto, takiej żeby piętą móc wbijać biegi.

Pytanie czy podesty warte są takich kombinacji...

Pisałem w ostatnim moim poście że fajnie to wygląda lecz gorzej dla kierowcy. Sądzę tak po tym jak się przejechałem na marudzie z podestami, koledzy weźcie to pod uwagę że będąc np. wysokiego wzrostu tak jak ja to stopa stoi na podeście pod niewygodnym kątem a podestu bardziej dopasować się już nie da aby było lepiej zapewniam! Najlepiej to określił kol. Piter1600 za mały motocykl! jeżdżąc na większych maszynach z podestami tego problemu już nie miałem było wygodniej niż na maruderze lecz brakowało mi przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudą jeździłem jeden sezon,potem trzy Yamahą Road Star 1600 a teraz pomykam HD Road Kingiem.Z tych moto co podałeś ciężko coś doradzić,zależy co czego ma to służyć.Jeśli do krótkich szybkich przelotów to M 109 R a jeśli na dłuższe trasy z bagażem to VTX 1800 R.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...