Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

Ja jeszcze stoję cieknie pompa wody i zębatki do wymiany a i tuningowanie jeszcze trwa bo się kolo ociąga z doróbka

Co do pytania kolegi HALLSa to na bazarze w warszawie widziałem i macałem fajne siodła warto się przymierzyć do nich

 

www.sakwy-motocyklowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Jestem nowy w tym obszarze tematycznym i mam pytanie techniczne do kolegów .Ile powinny mieć orginalnie zębów zębatki napędowe zdawcza i biorcza w Maruderze z 99 roku .Zgóry dziekuje za odpowiedż i pozdrawiam waldek.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to 48 zębów odbiorcza i 15 zębów zdawcza (czasami zakłada się 16'kę)

 

KANTRY - mam sakwy z tej strony, która podałeś i jestem bardzo zadowolony z ich produktu :lalag:

 

A z innej beczki - organizuje wypad w Warmińsko-Mazurskie (szczegóły tutaj) pomiędzy 1 - 3 Maja, może jakaś "maruda" ma ochotę sie przyłączyć :biggrin: Mam zarezerwowanych 5 miejsc noclegowych w Gierłoży (Wilczy Szaniec), jest 3’ch chętnych, ale nikt nie zadeklarował sie na 100% - no poza mną ... Jakby ktoś miał ochotę, to zapraszam na cały, lun częśc wyjazdu.

 

Szerokości i przyczepności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich na forum.

Jestem nowy - więc prosze o wyrozumiałość. mam pytanko odnośnie marudy. W ciągu kilku dni zdarzyło mi sie, że odkreciła sie linka od licznika. Miał juz ktos podobny problem? Poza tym przestało mi swiecic podświetlenie licznnika. Proszę o pomoc i jkies wskazówki.

Pozdrawiam Mogilno007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich na forum.

Jestem nowy - więc prosze o wyrozumiałość. mam pytanko odnośnie marudy. W ciągu kilku dni zdarzyło mi sie, że odkreciła sie linka od licznika. Miał juz ktos podobny problem? Poza tym przestało mi swiecic podświetlenie licznnika. Proszę o pomoc i jkies wskazówki.

Pozdrawiam Mogilno007

 

Witam serdecznie, co do sprawy z linką to ja mam coś takiego ze odkręca mi się śrubka przy liczniku (ta pod spodem ) co jakiś czas dokręcam sobie, ale o wiele bardziej sprytniejsze jest kupić specjalny klej do śrubek który powoduje ze nie odkręca się ona pod wpływem drgań, ale jak się mocniej pokręci śrubokrętem puszcza(wiec nie jest to na stale). Gdzieś kiedyś czytałem że można stosować bezbarwny lakier do paznokci, ale sam tego nie sprawdziłem jeszcze. Natomiast co do braku podświetlania trzeba sprawdzić bezpieczniki jak nie to jest powodem zostaje rozkręcić licznik i zobaczy co się dzieje.

 

Założyłem z masz ta nakrętkę pod licznikiem, sprawdź może wcale jej nie masz i wystarczy tylko założyć (ona podtrzymuje linkę na swoim miejscu) jeśli masz ją to jak uporasz się z podświetleniem pozostaje patent z tym klejem lub lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, co do sprawy z linką to ja mam coś takiego ze odkręca mi się śrubka przy liczniku (ta pod spodem ) co jakiś czas dokręcam sobie, ale o wiele bardziej sprytniejsze jest kupić specjalny klej do śrubek który powoduje ze nie odkręca się ona pod wpływem drgań, ale jak się mocniej pokręci śrubokrętem puszcza(wiec nie jest to na stale). Gdzieś kiedyś czytałem że można stosować bezbarwny lakier do paznokci, ale sam tego nie sprawdziłem jeszcze. Natomiast co do braku podświetlania trzeba sprawdzić bezpieczniki jak nie to jest powodem zostaje rozkręcić licznik i zobaczy co się dzieje.

 

Założyłem z masz ta nakrętkę pod licznikiem, sprawdź może wcale jej nie masz i wystarczy tylko założyć (ona podtrzymuje linkę na swoim miejscu) jeśli masz ją to jak uporasz się z podświetleniem pozostaje patent z tym klejem lub lakierem.

Dzięki serdeczne za patent z tym klejem - wypróbuję go na pewno. A co do podświetlenia licznika to mam pytanie - gdzie są bezpieczniki w marudzie?

pozdrawiam

 

Witam. dzięki za info z tym klejem - wypróbuję go na pewno. mam pytanie odnośnie podświetlenia licznika - gdzie są bezpieczniki w Marudzie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do podświetlenia licznika to mam pytanie - gdzie są bezpieczniki w marudzie?

 

Jak zdejmiesz lewy, chromowany dekiel pod siedzeniem ukaże Ci się puszka z bezpiecznikami, jednak podświetlenie wisi z kilkoma innymi rzeczami i gdyby to był bezpiecznik, nie miałbyś dodatkowo (najprawdopodobniej) oświetlenia pozycyjnego :biggrin: Podstawa to rozkręcenie licznika i sprawdzenie w pierwszej kolejności żaróweczki, a potem przewodów i kostek po drodze. Żarówka siedzi od spodu w takiej szarej obudowie, ale najpierw musisz zdjąć chromowany dekiel. Na marginesie u mnie ta dolna śrubka była urwana od samego początku (w/g mnie nieporozumienie konstrukcyjne) i musiałem wzmocnić całość dwiema małymi śrubkami po bokach

 

Jak nie masz kleju do śrób, możesz zastosować taśmę uszczelniającą do połączeń instalacji wodnej (taka cienka, biała taśma - dostępna w każdym markecie budowlanym). Owijasz gwint i wkręcasz, też zdaje egzamin - sprawdzone :cool:

Edytowane przez Gandalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zacne grono Grabieżców. Jestem zielony jak listek figowy w temacie ujeżdżania i wiedzy o moto. Gdyż ponieważ doskwiera mi kryzys wieku średniego spełniłem swoje marzenia i zakupiłem miesiąc temu Marudę 97 kurcze VTX za drogi. Aktualnie poszukuję lokum dla moto w DG. Przestudiowałem waszą encyklopedię całą od dechy do dechy dużo przydatnych info przydadzą się napewno. Gdyby tak ktoś z pasjonatów VZ 800 z Chorzów Katowice Dąbrowa Gór. zechciał polukać i ocenić jej kondycję byłbym dźwięczny pozdrawiam wszystkich LEWA i bezpiecznego sezonu

Edytowane przez ASDanio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zacne grono Grabieżców...ponieważ doskwiera mi kryzys wieku średniego spełniłem swoje marzenia i zakupiłem miesiąc temu Marudę 97 ...

 

Powitać i również lewa w górę. Kurczę, z tym kryzysem wieku średniego to nie przesadzaj, bo to zaledwie jeden rok różnicy między nami :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Napewno było to poruszane na forum ale nie mam czasu szukać tego tematu .Chodzi mi mianowicie o wysokośc spalania Marudera sprawdziłem że mój maruda rocznik 99. na trasie pożera 5.4 litra na 100 km. czy jest to optymalna wartość czy raczej za wysoka .Prosił bym kolegów o odpowiedź jak to u was wygląda, jeździłem sam i bez bagarzu to znaczy bez tzw. plecaka tylko puste sakwy + tylna centralna sakwa .Gdzieś wyczytałem że średnie zurzycie powinno oscylować na poziomie 5.2L na 100 km. to dane fabryczne . Moja prędkoś przelotowa oscylowała w przedziale 80-100 ciekaw jestem waszych opini .Dziękuje z góry za odpowiedź Życze szerokości i lewa w góre .waldek.pl :cool: :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi mianowicie o wysokośc spalania Marudera

 

Co do spalania, dla porównania rocznik 97:

- prędkość przelotowa 80-90 km/h, spalanie 4,7 l.

- prędkość wyprzedzania 120-150 km/h, spalanie 5.2 l

gaźniki świeżo synchronizowane i przeczyszczone, świece irydowe zamontowane w zeszłym sezonie ...

Spalanie obliczałem na zasadzie jazdy jednostajnie z danym przedziałem prędkości na odcinku ok 100 km i dolewania paliwa pod korek - potem proste dzielenie.

Przyczepności i szerokości :crossy:

 

 

BDW: Tak sobie przeglądam ogłoszenia na Allegro i znalazłem VZ1600 z emblematem Marauder’a. szczerze mówiąc nie wiedziałem, że robili takie litraże po 2004 roku, czy to jakaś hybryda ? Wygląda nieźle, hamulce tarczowe na tyle i wał kardana – tylko ta cena troszkę zaporowa :cool:

Edytowane przez Gandalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz lewy, chromowany dekiel pod siedzeniem ukaże Ci się puszka z bezpiecznikami, jednak podświetlenie wisi z kilkoma innymi rzeczami i gdyby to był bezpiecznik, nie miałbyś dodatkowo (najprawdopodobniej) oświetlenia pozycyjnego :biggrin: Podstawa to rozkręcenie licznika i sprawdzenie w pierwszej kolejności żaróweczki, a potem przewodów i kostek po drodze. Żarówka siedzi od spodu w takiej szarej obudowie, ale najpierw musisz zdjąć chromowany dekiel. Na marginesie u mnie ta dolna śrubka była urwana od samego początku (w/g mnie nieporozumienie konstrukcyjne) i musiałem wzmocnić całość dwiema małymi śrubkami po bokach

 

Jak nie masz kleju do śrób, możesz zastosować taśmę uszczelniającą do połączeń instalacji wodnej (taka cienka, biała taśma - dostępna w każdym markecie budowlanym). Owijasz gwint i wkręcasz, też zdaje egzamin - sprawdzone :cool:

Dzięki za rady! Jak wszystko opanuję to tam znać!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...