Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie zrobiłem tylko 30 km efekt audio całkiem fajny a resztę będę obserwował.Moja maruda ma 20 tys.na liczniku i pewnie przydałaby się jakaś regulacja lub synchronizacja gazników.Może zna ktoś jakiś pewny warsztat w okolicach Opola gdzie można to załatwic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze powinieneś wyregulować sobie gaźniki po takiej operacji !

 

Bez przesady. Gdyby założył przelotowe rury albo wybebeszył tłumiki całkowicie to być może trzeba by było wyregulować gaźniki.

Ja na patroszonych wydechach (jak w opisie) jeździłem bez problemu, kolanka się nie przebarwiały, moto chodziło równo a na hamowni wyszły wyniki takie jak podaje fabryka.

 

Ja terz jeździłem sezon po wybebeszeniu i nic się nie działo ale po regulacjii okazało się że jest lepiej być może przed były rozlegulowane nieważne ale podciśnienie było nie takie jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wiem,że to pytanie od laika (dopiero zacząłem przygodę z motocyklem) ale czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak dokładnie wymienić świece w marudzie??

Zdjąłem zbiornik i myślałem ,że będzie to w miarę na wierzchu ale z moich obserwacji wynika ,że aby dostać się do świec należy wykręcić gaźniki!! Czy to możliwe??

Jeśli ktoś ma jakiś schemat czy mógłby mi napisać jak dokładnie to zrobić to będę wdzięczny (szukałem na forum ale nie bardzo mogę znaleźć tą informację).

Z góry bardzo dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wiem,że to pytanie od laika (dopiero zacząłem przygodę z motocyklem) ale czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak dokładnie wymienić świece w marudzie??

Zdjąłem zbiornik i myślałem ,że będzie to w miarę na wierzchu ale z moich obserwacji wynika ,że aby dostać się do świec należy wykręcić gaźniki!! Czy to możliwe??

Jeśli ktoś ma jakiś schemat czy mógłby mi napisać jak dokładnie to zrobić to będę wdzięczny (szukałem na forum ale nie bardzo mogę znaleźć tą informację).

Z góry bardzo dziękuje

Na dobrą sprawę to nie musisz nawet ściągac zbiornika,wystarczy tylko go poluzowac odkręcic kranik paliwa i lekko dzwignąc.I masz dostęp do świec.A świece wykręcisz kluczem który jest w zestawie(pod siedzeniem)możesz sobie pomóc zakłdając na ten klucz grzechotkę z nasadką bodajże 19 i spokojnie wykręcisz swiece.Wygląda to dosyc skomplikowanie ale za drugim razem już lepiej wychodzi. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zauważyć że temat o Marudach dobił do setki :flesje:

 

Co do świec : zrób tak jak kolega powyżej napisał.

A dojście do świec przez ściągnięcie gaźników to nawet trudno mi sobie wyobrazić ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może jakoś uczcic tę 100-ke. :flesje: Jakaś imprezka czy cóś?Myslał ktoś może o spotkaniu właścicieli Maruderów?Jakiś zlocik tak jak mają inni np właściciele Intruzów?W końcu krowie spod ogona nie wylecieliśmy :icon_mrgreen:

Edytowane przez dar1367
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat spotkania Marauderów był już wałkowany kilka razy z tego co pamiętam i jakoś ciężko do tego dobrnąc

ale jakby co to ja po raz kolejny wpisuje się na listę chętnych. Ale w sumie to chciałem napisac o czymś innym mianowicie od pewnego czasu meczy mnie pewien wyciek płynu chłodniczego z okolic pompy wodnej więc zanim to rozbebesze chciałbym zaczerpnąc troche wiedzy co ewentualnie może mnie spotkac i czego mogę potrzebowac do ewentualnej naprawy tej usterki .Konkretnie to jeśli ktoś kiedyś rozbierał pompę chłodzącą lub spotkał się z podobnym problemem to proszę o wszelką pomoc i informacje na ten temat. wyciek prawdopodobnie jest spod obudowy lub spod samej pompy nie jestem pewny jak to jest zbudowane a nie chce tego w ciemno rozbierac za każde info z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc koledzy, dawno mnie nie bylo. mam sprawe. kidys znalazlem cos pod nazwa chyba "slow start" ale teraz nic nie moga znalezc a chodzi mi o problem z odpalanie aku ok a prawie nie kreci raz pali a raz nie czy ktos spotkal sie z czym takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Świece wymienione i już inaczej pali... dodatkowo dzisiaj miałem trochę zabawy ze sprzęgłem (przy ostrym dodaniu gazu silnik pracował jak w automatycznej skrzyni biegów... najpierw wchodził na obroty a dopiero potem zaczął przyśpieszać - chyba się ślizgał na sprzęgle) już o się bałem że czeka mnie wymiana kompletnego sprzęgła ale na szczęście nie muszę tego robić:)

 

Mam pytanie do użytkowników maruderów z pustymi wydechami: Wymieniłem świece, gaźnik był regulowany a pojawia się strzelanie z wydechu. Czy to normalne przy pustych wydechach?? Czy może można jakoś te strzelanie zniwelować??

 

Ponadto mam jeszcze jedno pytanko... jak właściwie wyregulować tylne amortyzatory (poprzedni właściciel mierzył 170 cm, waga z 65... ja mam 185cm i 115 kg i chyba zawieszenie nie bardzo jest ustawione pod moją dosyć sporą osóbkę:)

Mam nadzieję, że mnie nie "zabijecie" za te pytania:)

 

Pozdrawiam wszystkich Maruderowców:)

 

ps. jeszcze jedno pytanko... już ostatnie:) chciałbym wykorzystywać motor trochę turystycznie (jakieś wypady na weekend) i czy opłaca się wymienić przednią zebatkę ze standardowej piętnastki na troszkę więcej zebów (na 16). Czy przy okazji takiej wymiany będę musiał wymienić łańcuch (bo jeśli tak to chyba to sobie daruje). Słyszałem ,że dzięki temu obroty silnika przy prędkości przelotowej ok.100 km/h przyjemnie ograniczają hałas i zużycie paliwa... Czy polecacie tego typu wymianę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwa pytania Ci odpowiem bo kiedyś sam to przerobiłem.Amor ustaw na najtwardszy.Powinno być ok .Zębatkę możesz jak najbardziej zmienić na 16 [nawet polecam] łańcuch pozostaje ten sam.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie... Na najtwardszy tzn. w którą stronę należy krecić tym amortyzatorem aby ustawić go w pozycji najtwardszy:)

Sorki za takie pytania ale dopiero poznaje ten motocykl i uczę się wszystkiego od zera:)

 

Wiec jeśli warto zamówić zębatkę 16, to już ja zamawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie... Na najtwardszy tzn. w którą stronę należy krecić tym amortyzatorem aby ustawić go w pozycji najtwardszy:)

Sorki za takie pytania ale dopiero poznaje ten motocykl i uczę się wszystkiego od zera:)

 

Wiec jeśli warto zamówić zębatkę 16, to już ja zamawiam:)

 

Na 19 stronie w instrukcji obsługi jest dokładnie opisane co i jak, z rysunkami :)

Zamianę zębatki na 16 śmiało mogę polecić.

Jeśli chodzi o strzelanie na pustych wydechach to mój potrafił strzelić czasem przy zejściu z obrotów, ale raczej sporadycznie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie strzela dosyć często i mam dziwne podejrzenie,że gaźniki wymagają regulacji (poprzedni właściciel twierdził,że były regulowane ale te strzały pojawiają się dosyć często... właśnie przy zejściu z obrotów). Nie chciałbym ,żeby te wystrzały przyciągneły za bardzo do mnie stróżów prawa:) żeby mnie jeszcze nie wysłali na powtórny przegląd techniczny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc koledzy, dawno mnie nie bylo. mam sprawe. kidys znalazlem cos pod nazwa chyba "slow start" ale teraz nic nie moga znalezc a chodzi mi o problem z odpalanie aku ok a prawie nie kreci raz pali a raz nie czy ktos spotkal sie z czym takim?

Na stronie 84 Szary Wilczur cos na ten temat pisał.A jakie aku masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

 

 

Mam pytanie do użytkowników maruderów z pustymi wydechami: Wymieniłem świece, gaźnik był regulowany a pojawia się strzelanie z wydechu. Czy to normalne przy pustych wydechach?? Czy może można jakoś te strzelanie zniwelować??

 

 

Mam marauderka trzeci sezon i co sezon jest robione synchro gażników a przy zejściu z obrotów strzela sobie praktycznie za każdym razem od kiedy pamiętam, podejrzewam że ma troche za dużo powietrza ale narazie nikt nic mądrego na to nie wymyślił a mówiąc szczerze mnie się ten efekt akustyczny nawet podoba. Co prawda nie mam pustych wydechów ale całkiem wypełnione też nie są (ostatnio coś się samo urwało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...