Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ile napęd wytrzyma w dużej mierze zależy od konserwacji :czyszczenie i smarowanie.Mi w Marudzie wytrzymał ok 35tyś km,z tym że poprzedni właściciel do tego się nie przykładał.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszałęm ze did najlepszy... a co do wymiany... to jak kto woli, moj ma 40tys, a z racji ze jest dorżniety wnioskuje ze jest od nowosci... z tym że od 25tys jest juz dorżniety... od momentu gdy kupilem moto...

 

a tak w ogóle co to za powiedzienie max 2000km przeleci i co? peknie? to jakiś chyba spec w inzynieri materiałowej... uwielbiam takie stwierdzenia. zobacz ty lepiej jak naprawde ten lancuch wyglada,,, po pierwsze spróbuj go ustawić zeby był dobrze naciagniety, i przepchnij motor patrząc czy zmienia sie stopien naciagniecia łancucha, jak nie to znaczy ze jest w miare równo wyciagneity, potem pomierz odległość miedzy 20 ogniwkami i poszukaj w servisówce, zeby zobaczyc ile jest wyciagniety, (nie pamietam ile ogniwek ma byc,,, to jest w servisówce) pozatym zobacz jak on w ogóle wyglada, czy slyszysz go mocno jak jedziesz, czy roki sa zapieczone czy sie kreca swobodnie, czy na boki chodzi, czy przeskakuje, czy zeby na zebatce tylniej sa mocno wyrobione i czy nie sa zagiete jak w tarczy do ciecia drewna, to by znaczylo ze zebarka jest juz na wykonczeniu i zapewne przy tym lancuch i wpadało by zmienić...

 

Trzeba dbać o kase a nie wymieniac wszystko jak leci, albo choć niech ci po wie po czym wnosi że łancuch wytrzyma góra 2000km,,, a nie walnie ci bąka i ty płać i wymieniaj, a on wezmie pewnie 100zł za wymiane tego... choc roboty przy tym prawie wcale... a przy okazji jak to robi warto zobaczyć do szczek tylnich, co kazdy i zawsze przeocza.

Edytowane przez szary_wilczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszałęm ze did najlepszy... a co do wymiany... to jak kto woli, moj ma 40tys, a z racji ze jest dorżniety wnioskuje ze jest od nowosci... z tym że od 25tys jest juz dorżniety... od momentu gdy kupilem moto...

 

a tak w ogóle co to za powiedzienie max 2000km przeleci i co? peknie? to jakiś chyba spec w inzynieri materiałowej... uwielbiam takie stwierdzenia. zobacz ty lepiej jak naprawde ten lancuch wyglada,,, po pierwsze spróbuj go ustawić zeby był dobrze naciagniety, i przepchnij motor patrząc czy zmienia sie stopien naciagniecia łancucha, jak nie to znaczy ze jest w miare równo wyciagneity, potem pomierz odległość miedzy 20 ogniwkami i poszukaj w servisówce, zeby zobaczyc ile jest wyciagniety, (nie pamietam ile ogniwek ma byc,,, to jest w servisówce) pozatym zobacz jak on w ogóle wyglada, czy slyszysz go mocno jak jedziesz, czy roki sa zapieczone czy sie kreca swobodnie, czy na boki chodzi, czy przeskakuje, czy zeby na zebatce tylniej sa mocno wyrobione i czy nie sa zagiete jak w tarczy do ciecia drewna, to by znaczylo ze zebarka jest juz na wykonczeniu i zapewne przy tym lancuch i wpadało by zmienić...

 

Trzeba dbać o kase a nie wymieniac wszystko jak leci, albo choć niech ci po wie po czym wnosi że łancuch wytrzyma góra 2000km,,, a nie walnie ci bąka i ty płać i wymieniaj, a on wezmie pewnie 100zł za wymiane tego... choc roboty przy tym prawie wcale... a przy okazji jak to robi warto zobaczyć do szczek tylnich, co kazdy i zawsze przeocza.

 

 

Thx za odp.

Powiem tak mechanik jest ok.

Sprawdzal w ten sposob ze odciagal go od tylnej zebatki i luz byl dosc duzy.

Moze zle sie wyrazilem jemu chodzilo ze przejade jeszcze ta trase co mam w planie na kwieciec (1500km) i zebym nie czekal tylko zmienial. Krzywo tez jest powyciagany bo raz jest ok a jak kawalek przepchne to wisi i szumi dosc glosno. Mysle ze zmienie juz teraz i dlatego pytam o producenta bo sa 90 zl tansze ale co z ich jakoscia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) dlatego pytam o producenta bo sa 90 zl tansze ale co z ich jakoscia?

 

w dziale co, jak kupić jest IMHO wystarczająca ilość informacji, żeby podjąć decyzję. wpisujesz w wyszukiwarkę łańcuch albo zestaw i sprawa załatwiona

ludziska, forum naprawdę nie kończy się na jednym wątku marudera...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanko co do napędu. Właśnie wymieniłem i przy większych prędkościach wyje jak TIR. Słyszałem że może na początku hałasować ale ile to będzie trwało bo to wnerwia trochę, a może nie powinno hałasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanko co do napędu. Właśnie wymieniłem i przy większych prędkościach wyje jak TIR. Słyszałem że może na początku hałasować ale ile to będzie trwało bo to wnerwia trochę, a może nie powinno hałasować.

 

A jaki zalozyles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli założyłeś komplet[dwie zębatki i łańcuch] to sprawdź naciąg.Może być za mocno naciągnięty.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile luzu powinno być bo myśle że jest ok ale jak napiszecie to sprawdze, nie pamietam firmy ale podobno jeden z lepszych łańcuchów zębatki jakieś standardowe jak sprawdze to napisze.

Edytowane przez fizyk69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj - wymieniałem napę na ten sezon ale obcy jest mi twój problem. Luz na łańcuchu powinien być 15 do 25 mm. ale mierzony łańcuch w dolnej pozycji (co by nie powiedzieć w zwisie {;o)) od górnej krawędzi a jak uniesiesz to do dolnej krawędzi.

 

i jeszcze zwróć uwagę na równomierne ustawienie naciągów - tam takie cechy są na wahaczach

 

tzn. kreski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za weekend, myslalem ze da sie zrobic pare kilometrow, a tu mgla, tragedie i deszcze... dobrze ze w czwaretk udalo sie zrobic pare kmów, wpadł znajomy by naped wymienić. wszystko pieknie tylko nawet jak sie zakłada zapinke nie jest tak słodko, i tak trzaba miec male imadełko, bo ta blaszka nie zabardzo chce wejsc na te rolki,,, trzeba wpychac, troche mialem inne nadzieje co do tego, okazało sie to dosc trudne... i upierdliwe... samymi kombinerkami to mozna sobie pomazyc... pierwsze kilometry i ja tam uwazam ze tez troche nowy chuczy,,, co prawda naiwne było by myslenie ze bedzie chodził jak nóż w maśle. no ale wyglada to zniewalajaco, ten złoty łancuszek:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, ja bidny po zrobieniu 380km w tym sezonie szczęśliwy że problem z bezpiecznikiem rozwiązałem zaskoczyłem się niezmiernie. Dzisiaj stojąc na światłach maruda zdechła. Zjazd na boczek i wymiana bezpiecznika ( ponieważ byłem na tą ewentualność już przygotowany :) ) i po 5 min silnik odpala i wracam do domku. Niesamowite, że dzieje mi się to zawsze nie dalej niż 500 m od domu :biggrin: lub w garażu...

Nie wiem co jest grane. Najgorsze jest to, że nie znam dnia ani godziny :biggrin: kiedy padnie. Szukanie zwarcia w momencie kiedy wszystko ładnie chodzi pewnie nic nie da, bo nie zwiera zawsze tylko ....czasami.

Pozostaje chyba tylko sprawdzać kabelek po kabelku i wszystkie połączenia po kolei.

Pali się tylko jeden bezpieczni 10 A Engine a wszystkie kontrolki i światła są sprawne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz sprawdzić tylko ten obwód który jest tym bezpiecznikiem zabezpieczony.A najbardziej miejsce gdzie wchodzą kable z kiery.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...