Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

A ja się pochwalę. Wczoraj mój rumak otrzymał nowiutkie wydechy prosto z USA.

V&H Cruiser exhaust. Montaż łatwizna. Efekt powala na kolana. Bas ktory wydobywa się z końcówek pięknie pulsuje w uszach, a jak odkręce manetkę, to ryczy jak głodny lew. Przy schodzeniu z obrotów bulgocze jak V8.

Aż ciary po plecach chodzą.

Zobaczę czy stróże prawa nie będą się gniewać.

Jak mawiali znajomi na orginalnych wydechach dźwięk marudy przypominal brzęczenie komara. A teraz jest to wściekły szerszeń.

 

big pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

A ja się pochwalę. Wczoraj mój rumak otrzymał nowiutkie wydechy prosto z USA.

V&H Cruiser exhaust. Montaż łatwizna. Efekt powala na kolana. Bas ktory wydobywa się z końcówek pięknie pulsuje w uszach, a jak odkręce manetkę, to ryczy jak głodny lew. Przy schodzeniu z obrotów bulgocze jak V8.

Aż ciary po plecach chodzą.

Zobaczę czy stróże prawa nie będą się gniewać.

Jak mawiali znajomi na orginalnych wydechach dźwięk marudy przypominal brzęczenie komara. A teraz jest to wściekły szerszeń.

 

big pzdr

kolego powiedz ile cię to kosztowało i jak byś miał jakieś zdięcie do pokazania jak to wygląda to był bym ci wdzięczny mój meil ([email protected])

 

kolego powiedz ile cię to kosztowało i jak byś miał jakieś zdięcie do pokazania jak to wygląda to był bym ci wdzięczny mój meil ([email protected]) i jeszcze mam pytanko odnośnie wymiany płynu w chłodnicy

jak się go spuszcza kturędy i ile wchodzi w cały układ i jak byś mi podał model typ filtra oleju to bym był ci wdzięczny powiedz mi jeszcze jak często wymieniasz filtry powietrza i czy je czyścisz pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo dzwieku orginalnych wydechów... ja bym sie nie zgodził, Według mnie to jest dźwiek pracującej lodówki,

 

Co do plynu chlodniczego. tam niby jest specjalna śruba do spuszczania wody na chlodnicy, szczerze sie przynzam, ja nie bawilem sie w jej szukanie, poprostu odkreciłem objeme z dolnego węża (powrotu plynu znaczy ten gumowy co wchodzi na samym dole chlodnicy) i sciagnełem cały wąż, to najniższy punkt i wszystko ładnie samo zleciało. ile wchodzi? aż pod korek? powinno wejsc, kurde skasowała mi sie instrukcja, ale nie wiem 1.3l? nie pamietam, zasada jest taka ze ma byc pod korek. apropo filtru oleju nie wiem, kurcze mam gdzies to pudełko, ale ogolenie idziesz i prosisz filtr oleju do marauder 800vz, no chyba ze nie masz slepu z taka opcja. to nie wiem. filtr powietrza,,, wymiana jest droga, filtr powietrza dobrze sie trzyma, no chyba ze masz zawory zle ustawione i jest caly uwalony olejem, albo cos, czyscisz go strumieniem powietrza, od zewnatrz najlepiej, wytrzasarz caly piasek ze srodka, i najlepiej go obrucic o 90 stopni jak bedziesz go mocował jak go odkrecisz zobaczysz ze bedzie mial w jednym miescu ciemniejszy material, jakbys narysował sobie droge powietrza to zauważysz ze powietrze nie przechodzi równomiernie przez każdy centymetr kwadratowy powieszchni papierowej filtra, wpada przez ta gume wchodzi do filtra i najblizsza droga kieruje sie do gaznika, w tym miejscu wlasnie bedzie on najbardziej zaswiniony, najlepiej odkrecic to gumowe przez co wpada powietrze i ustawic zuzyte miejsce obrucic o 90 stopni, by powietrze idace najszybsza droga do gaznika szlo sobie przez czysta czesc filtra, troche zagmatwałem ale jak odkrecisz i pomyslisz odrazu skumasz. wszystko dam na ta prezentacje ze zdjeciami, ale to dopiero w powijakach :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój Marauder jest gotów na powitanie ładnej pogody. Wyczyszczony, przejrzany, nasmarowany dostał nowe gmole i nowa isntalację elektryczną do halogenów. Pucując nabrałem ochotę na "uszlachetnienie" przewodów zasilających halogeny - poprzez założenie oplotu o wyglądzie zbliżonym do oplotu przewodów hamulcowych. Nie bardzo wiem gdzie taki oplot można zdobyć. Czy możecie coś podpowiedzieć?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój Marauder jest gotów na powitanie ładnej pogody. Wyczyszczony, przejrzany, nasmarowany dostał nowe gmole i nowa isntalację elektryczną do halogenów. Pucując nabrałem ochotę na "uszlachetnienie" przewodów zasilających halogeny - poprzez założenie oplotu o wyglądzie zbliżonym do oplotu przewodów hamulcowych. Nie bardzo wiem gdzie taki oplot można zdobyć. Czy możecie coś podpowiedzieć?

Witam. Bardzo dobrze udaje oplot hamulców zewnętrzny metalowy oplot z przewodów elastycznych wodnych do podłączania baterii. Obcinasz końcówki, zdejmujesz oplot wsuwasz przewody elektryczne, a końcówki zarabiasz odpowiedniego koloru termokurczem. Jeszcze jedno jak je rozciągasz to się zwężają i ciasno opinają przewody elektryczne.

Tak więc do dzieła.

 

Pozdrawiam.

 

Czy to może wiosna czy może zima się zaczyna :lapad:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam , juz myślałem że forum całkowicie upadło ;) W tak zwanym międzyczasie zaliczyłem pierwszą glebę (szlif na lewą strone), uszkodzenia moje i moto raczej kosmetyczne - w związku z tym pytanie czy nie ma ktoś czasem na zbyciu ramki lampy przedniej ? Pozdrawiam i przyczepności życzę :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

zwracam się do was z pewnym problemem.

 

Otóż problem dotyczy mojego siedzenia kierowcy przy moim Suzuki. Zaczęła pękać mi skóra na tym siedzeniu w miejscu gdzie przechodzi z gładkiej w tą dziurkowaną na środku. Tzn. skóra, która jest przyklejona na siatce syntetycznej zaczęła się rozchodzić - dzięki temu teraz w dwóch miejscach o dł. 2 cm. pojawiła się ww. siatka syntetyczna. :icon_eek:

 

Poszedłem z tym siedzeniem do tapicera, a on stwierdził, że on nic nie może poratować. Uznał, iż siatka jest ok - a to że rozchodzi się z tej siatki to po prostu zużycie materiału i on nic mi tu nie pomoże w warunkach jego warsztatu :icon_eek:

 

Poradził mi, mając na uwadze, ze już ktoś kiedyś był u niego z podobnym problemem, abym poszukał nowej skóry na to siedzenie w necie - a on to wtedy otapiceruje mi je na nowo. Powiedział również, że może sam to obszyć, ale wtedy po pierwsze cena byłaby wysoka, a po drugie efekt mógłby mnie nie do końca zadowolić :icon_eek:

 

Moje pytanie: gdzie ewentualnie mógłbym poszukać takiej skóry na siedzenie - najlepiej, aby była taka jak oryginalna, bo nie podniecają mnie żadne ćwieki etc.

 

A może macie inny pomysł na poradzenie sobie z takim problemem??

 

Pozdrawiam serdecznie :peace: :crossy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

zwracam się do was z pewnym problemem.

 

Otóż problem dotyczy mojego siedzenia kierowcy przy moim Suzuki. Zaczęła pękać mi skóra na tym siedzeniu w miejscu gdzie przechodzi z gładkiej w tą dziurkowaną na środku. Tzn. skóra, która jest przyklejona na siatce syntetycznej zaczęła się rozchodzić - dzięki temu teraz w dwóch miejscach o dł. 2 cm. pojawiła się ww. siatka syntetyczna. :icon_eek:

 

Poszedłem z tym siedzeniem do tapicera, a on stwierdził, że on nic nie może poratować. Uznał, iż siatka jest ok - a to że rozchodzi się z tej siatki to po prostu zużycie materiału i on nic mi tu nie pomoże w warunkach jego warsztatu :icon_eek:

 

Poradził mi, mając na uwadze, ze już ktoś kiedyś był u niego z podobnym problemem, abym poszukał nowej skóry na to siedzenie w necie - a on to wtedy otapiceruje mi je na nowo. Powiedział również, że może sam to obszyć, ale wtedy po pierwsze cena byłaby wysoka, a po drugie efekt mógłby mnie nie do końca zadowolić :icon_eek:

 

Moje pytanie: gdzie ewentualnie mógłbym poszukać takiej skóry na siedzenie - najlepiej, aby była taka jak oryginalna, bo nie podniecają mnie żadne ćwieki etc.

 

A może macie inny pomysł na poradzenie sobie z takim problemem??

 

Pozdrawiam serdecznie :peace: :crossy:

 

Po pierwsze to nie jest skóra, a po drugie co to za tapicer,co zrobi tak,ze nie zadowoli cię efekt jego pracy :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może macie inny pomysł na poradzenie sobie z takim problemem??

 

tak, wpisać "tapicer" w wyszukiwarkę, najlepiej w odpowiednich działach: co, jak kupić oraz warsztaty, salony. są tacy, dla których osiągnięcie zadowalającego efektu nie stanowi problemu i namiary do nich są na forum

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "mototrep", czytam ze dostałeś już instrukcję obsługi(myślę że po polsku), a jeżeli chcesz to mogę Ci wysłać także Manual, z tym że po angielsku. Jest dużo zdjęć, a jak nie znasz języka albionu, to są programy tłumaczące. Witam kolegów po przerwie zimowej. [email protected] Na sobotę u nas ma być 10-12 stopni i słoneczko. Oj będzie :crossy:

 

 

Witam wszystkich maruderów!

Czy mógłbym prosić o przesłanie instrukcji obsługi (po polsku) i manual (po angielsku) na adres : [email protected]

Z góry dziękuję (browarek przy najbliższej okazji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie jest skóra, a po drugie co to za tapicer,co zrobi tak,ze nie zadowoli cię efekt jego pracy :banghead:

 

 

tak, wpisać "tapicer" w wyszukiwarkę, najlepiej w odpowiednich działach: co, jak kupić oraz warsztaty, salony. są tacy, dla których osiągnięcie zadowalającego efektu nie stanowi problemu i namiary do nich są na forum

jsz

 

 

 

Nie sądzisz, iż słowo "skóra" zostało przeze mnie użyte jako skrót myślowy? A jeśli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia w sprawie ewentualnej porady, to po co nabijasz forum nic nie wartymi komentarzami :icon_eek:

 

Dziękuję jsz. Jak czas mi pozwoli zgłębię temat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy wyjmował ktoś już środki tłumików orginalnych od marudy i jak to się robi i jaki jest później efekt

 

Wyjmowałem ostatnią przegrodę razem z rurką biegnącą wewnątrz tłumika - efekt bardzo przyjemny, wystarczająco głośny , niski i basowy :icon_twisted: .

A dokładnie co i jak zrobiłem opisałem w tym temacie -strona #19 poszukaj a znajdziesz.

Oczywiście jeśli masz jakieś dodatkowe pytania to chętnie udzielę odpowiedzi.

pozdrawiam

Edytowane przez Ptaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzisz, iż słowo "skóra" zostało przeze mnie użyte jako skrót myślowy? A jeśli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia w sprawie ewentualnej porady, to po co nabijasz forum nic nie wartymi komentarzami :icon_eek:

 

Dziękuję jsz. Jak czas mi pozwoli zgłębię temat.

 

Pozdrawiam

 

Coś taki obrażalski... Po prostu napisałem, ze to nie jest skóra i albo znajdziesz tapicera który ci to ładnie na nowo obszyje, albo zdobędziesz drugie siedzenie. Materiału taki jak oryginalny nie zdobędziesz, bo jest to guma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmowałem ostatnią przegrodę razem z rurką biegnącą wewnątrz tłumika - efekt bardzo przyjemny, wystarczająco głośny , niski i basowy :icon_twisted: .

A dokładnie co i jak zrobiłem opisałem w tym temacie -strona #19 poszukaj a znajdziesz.

Oczywiście jeśli masz jakieś dodatkowe pytania to chętnie udzielę odpowiedzi.

pozdrawiam

A powiedz mi czy tą blaszkę z co ma trzy nity zakładałeś z powrotem czy zostawiłeś duże otwory i ile tam jeszcze zostało w tłumniku czy już jest pusty ?

 

Edytowane przez Robertso444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...