Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zzhop=> szanse mamy duże i koniecznie musimy się spotkać, tym bardziej chętnie że jeszcze nie spotkałem marudy na swojej trasie.

A wydechów też nie wyprułem całkowicie, jedynie ostatnią przegrodę łącznie z rurką biegnącą między przegrodami.

 

A jak Ci się sprawuje przednia opona ? Muszę wymienić przód i zastanawiam się nad Shinko a chyba właśnie taką masz założoną ?

Edytowane przez Ptaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zacnych forumowiczów.

 

Od jesieni jestem posiadaczem mojego pierwszego motocykla. Oczywiście Suzuki Marauder VZ 800 rocznik 97. Jesienia udało mi sie trochę jeszcze trochę pojeździć, teraz czekam na cieplą wiosnę.

Proszę o przyjęcie do zacnego grona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zzhop=> szanse mamy duże i koniecznie musimy się spotkać, tym bardziej chętnie że jeszcze nie spotkałem marudy na swojej trasie.

A wydechów też nie wyprułem całkowicie, jedynie ostatnią przegrodę łącznie z rurką biegnącą między przegrodami.

 

A jak Ci się sprawuje przednia opona ? Muszę wymienić przód i zastanawiam się nad Shinko a chyba właśnie taką masz założoną ?

Z pewnością się spotkamy :) u mnie oprócz mojego jeszcze trzy Maraudery śmigają i z tego co wiem pozostaną chociaż koledzy inne sprzęty pozamieniali, widać dobry sprzęt :) Co do opony zrobiłem na niej już ok 15tyś przez dwa sezony i nie spotkałem się z sytuacją aby źle o niej pisać, w środku ma jeszcze niespełna 4mm bieżnika i chyba ten sezon przeleci.

 

Wydechy mam już na stole i chyba przewiercę przegrodę, która napotkałem wkładając śrubokręt na głębokości 22cm tylko musze się w odpowiednie wiertło zapatrzeć, powinno to wystarczyć, bo następna przegroda jest z otworami i niema sensu w niej wiercić, myślę że mi wystarczy jak tam będzie w środku prześwit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zacnych forumowiczów.

 

Od jesieni jestem posiadaczem mojego pierwszego motocykla. Oczywiście Suzuki Marauder VZ 800 rocznik 97. Jesienia udało mi sie trochę jeszcze trochę pojeździć, teraz czekam na cieplą wiosnę.

Proszę o przyjęcie do zacnego grona.

 

Witamy pośród nas no i miłego :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zacnych forumowiczów.

 

Od jesieni jestem posiadaczem mojego pierwszego motocykla. Oczywiście Suzuki Marauder VZ 800 rocznik 97. Jesienia udało mi sie trochę jeszcze trochę pojeździć, teraz czekam na cieplą wiosnę.

Proszę o przyjęcie do zacnego grona.

Powitac kolejnego posiadacza jedynie słusznego pojazdu... :buttrock:

No i do zobaczenia gdzies na trasie :crossy:

A może w końcu w tym roku uda nam sie zebrać razem i reaktywować pomysł spotkania Marudowiczów w Borkach.. wiem że to troche temat nie z tego wątku.. ale moze warto by pomyśleć.

Edytowane przez krissF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitac kolejnego posiadacza jedynie słusznego pojazdu... :buttrock:

No i do zobaczenia gdzies na trasie :crossy:

A może w końcu w tym roku uda nam sie zebrać razem i reaktywować pomysł spotkania Marudowiczów w Borkach.. wiem że to troche temat nie z tego wątku.. ale moze warto by pomyśleć.

 

JESTEM OD PARU DNI SZCZEŚLIWYM POSIADACZEM MARAUDERA VZ 800, ALE KOMPLETNIE GO NIE ZNAM BRAK MI LITERATURY. DO TEJ PORY DOSIADAŁEM K-750 I INNE STARE MASZYNY. JEŻELI KTOS MOŻE MI POMÓC W ZDOBYCIU WIEDZY Z GÓRY DZIĘKUJĘ. MYSLE ŻE BĘDE CZĘSTYM GOŚCIEM TEGO FORUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych użytkowników:)...

Sluchajcie, (a raczej czytajcie) przymierzam sie do wymiany oleju, (jak co roku) z parametrów w manualu, wyczytalem ze mam wlac olej 10W40, OK!, to jest jasne(mokre sprzeglo i tak dalej), Nie raz slyszalem o różnicy w olejach motocyklowych a samochodowych, i Oto bylem w Larssonie, widzialem olej castrol czy motul w cenie ok 35 zl za litr, no i nastawilem sie na ow wydatek (jak zawsze) Ale los chcial ze pozniej wyladowałem w sklepie z olejami, i z ciekawosci poszedłem zobaczyc, na ceny, o zgrozo 70 zl za 4 litry!!!! Mysle sobie no tak pewnie to jest do aut czy cos, ale patrze wczytuje sie w te parametry i atesty i W sumie owe oleje nie mialy jakiejs specyfikacji ze do samochodu tylko a nie do motocykla. Powstała w moim umyśle myśl! CZEMU? od razu pomyslałem ze poprostu sklep z aktykułami do motorów przycina jak na wszystkim. Choc kiedys mi sie obiło o uszy ze cos tam cos sa inne normy(srodowiskowe lagodniejsze dla moto, i przez to olej lepszy) i do motocykli leje sie oleje bardziej toksyczne ale o lepszych wlasciwosciach. Tak sie tylko zastanawialem, i prosze o jakies info za ile kto kupuje litr oleju i gdzie? (na stacji benzynowej? larsson- sklep motocykowy, jakis wiekszy market?)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklep w wyszukiwarkę "samochodowy" np. w dziale mechaniki, o ile pamiętam był tam taki wątek. generalnie teoria głosi, że mokre sprzęgło nie pozwala na zastosowanie tych samych olejów; chociaż są tacy, którzy spróbowali i twierdzą, że różnic nie ma

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklep w wyszukiwarkę "samochodowy" np. w dziale mechaniki, o ile pamiętam był tam taki wątek. generalnie teoria głosi, że mokre sprzęgło nie pozwala na zastosowanie tych samych olejów; chociaż są tacy, którzy spróbowali i twierdzą, że różnic nie ma

jsz

 

kurcze wczesniej szukalem ale nie znalazlem, dzieki wielkie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doszukuj się oszczędności.Moto to jest drogie hobby.Inne są oleje,płyny chłodzące,klocki czy też filtry.I niestety przeważnie drożej kosztują.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zodiakalna waga, i mam dosc wywazone podejscie do tego ile co powinno kosztować. I nie widze uzasadnienia dlaczego cos ma byc drogie bo tak! Coś jest drogie tylko w tedy gdy ktos jest w stanie dac za to tyle ile ktos zawoła, to w gruncie rzeczy my sami ustalamy cene produktu. Zawsze bylem przeciwnikiem teori ze Motocykl to synonim elity i grubego portwela, A co do hobby... W Polsce mnoża sie motocyklisci jak grzyby po deszczu i dobrze. Opowiem historie, kiedys na trasie zajechalem do znajomego mechanika, byl on zajety montazem stelazy pod sakwy do zdaje sie drag stara(juz nie pamietam). Wszystko bylo na miare, i trzeba bylo tylko przykrecic 4 sroby, a mimo to koles zaplacil 300 za tą parodie. Przyszedl, wielki dumny i próżny, nawet nie zobaczyl co i jak, ladnie bylo-zaplacił grzecznie i pojechał, przy okazji zkatował zimny silnik gazujac ostro. Może i on używał motocykla, za ktory zapłacił, ale napewno nigdy go nie miał. Ile jest takich co chca ladnie wygladac przed sasiadami... No i dobrze, w koncu czym drozej tym bardziej sasiadowi żyła na szyji wychodzi;) Ja wprost nie moge sie doczekac gdy zaczne grzebac przy marudce, po łokcie w oleju, dotykajac ja, i czyszczac, servis i samo to obcowanie daje mi tyle samo jak nie wiecej frajdy niz jazda. Sytuacja w ktorej mialbym zawiesc komus Marude by mi tam grzebał, moze troche ostro ale dla mnie to jak poprosic jakiegos lovelasa żeby zaspokojił moja Kobiete, bo wydaje sie, że zrobi to lepiej...

 

p.s. Tak apropo oleji, bo czytam i czytam, w servisówce 10W40 sf/sg w api, sf- te normy scisle korelują z rokiem produkcji i mam nieodparte podejrzenie iż jest to poprostu najlepsza klasa oleju znana w tamtym czasie. teraz są sh sj sl... no ale bylo nie bylo 10 lat temu... (znaczy ze ma lac 10 letni olej- tej technologi, moze sa jakies aktualizacje, np servisowka od maraudera z 2004? teraz spojrzalem ta technologia jest z lat 80-tych wiec 20 lat) a co do tego 10W40, to oznacza w jakich temperaturach otoczenia olej zachowuje najlepsza lepkosc... (jaka(liczbowo)? ta norma tego nie obejmuje?) Pozatym odrazu to wszystko nie trzyma sie kupy, no bo producent powinien podac rozne normy sae dla roznych regionów gdzie panuja różne temepratury. Inne temperatury rozruchu panuja w indiach austarli USA a inne w skandynawi czy kanadzie. dziwne sposterzenia czytacza amatora;) :banghead:

Edytowane przez szary_wilczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary_wilczur=> Nie bardzo zrozumiałem chyba o co chodzi .... ja w zeszłym roku płaciłem 105 pln za 4 litry takiego MOTULa:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c32f68c012a83954.html

 

Za 4 litry półsyntetycznego oleju samochodowego i ile kojarzę trzeba wyskoczyć grubo ponad 100 pln....

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO wlasnie ten bede lał:) dobra olac ten olej, wywoda walnelem, i tak teraz patrze troche bez skladu i ładu :icon_rolleyes: . widzialem w markecie olej o specyfikacji api jak podaje producent marudy, i tak sie zastanwialem czy by nie kupic, bo pół ceny kosztował. W belgi, w servisie od nówki lali mineralny, wiec sie scyzoryk w kieszeni otwiera, zasilony lektura forum nie bede bawil sie w zamienniki. !kiedy ta wiosna przyjdzie? :banghead: w gdansku juz sie zapowiadalo, i masz znów bialego g! po kolana :banghead:

Edytowane przez szary_wilczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o gaźniki, to należy je ustawiać na podstawie zegarów. jeśli chodzi o olej, to powinien być przeznaczony do moto bo auto ma inne właściwości i tego nie zmienimy. chyba,że ktoś lubi ryzyko remontu i nie szanuje maszyny.

Miało już być ciepło, już w czasie słonecznych wycieczek pod koniec stycznia widziałem wiosnę w lusterkach, a tym czasem Proszę, znowu zima i garaż.

Do wiosny Bracia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...