Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a tu miękki tył ale wstawione szersze koło i pewnie przerabiany cały wahacz.

 

o RAANY :D jak dla mnie rewelka :D jednak podróże z plecaczkiem uniemożliwiają mi takich modyfikacji :( ale podoba mi się strasznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem wstawiam LINK do strony gościa który elegancko przerobił Marudę :buttrock:

Na stronie są również zdjęcia z postępu prac przy przerabianiu, więc można podejrzeć co i jak było robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak. Fajnie to wygląda.

Zauważcie że te fajne przeróbki marudy są za granicy. W Polsce nikt nie zabiera się za przeróbki tak tanich motocykli.

 

Stronkę http://www.marauder.se/ znalazłem w zeszłym roku.

Wykonałem kilkadziesiąt telefonów, pisałem mnóstwo mejli. Nikt nie był w stanie przerobić motocykla.

Przepraszam!! Znalazłem dwie osoby które na co dzień zajmują się tworzeniem od podstaw customów. Cena przewyższała jednak wartość motocykla.

 

A chodziło tylko o poszerzenie tylnego koła do opony 200mm.

 

Tak jak zrobił ten koleś ze stronki http://www.marauder.se/ czyli rozcięcie jej i dospawanie środka, nikt się nie podjął.

 

Fajnie popatrzeć na zachodnie projekty, niestety mieszkamy w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nikt nie zabiera się za przeróbki tak tanich motocykli.

 

proste reguły rynku: u nas poza "stritfajterami" z rozbitych sportów nie przerabia się w zasadzie motocykli, bo to kosztuje, a wartość maszyny raczej obniża (z podejrzeniem powypadkowej przeszłości), niż podnosi. a firmy od przeróbek nastawiają się na jedną robotę miesięcznie za ciężkie pieniądze, najlepiej od fascynatów legendy hd z grubymi portfelami, bo zapotrzebowania na dużo liczbę tańszych prac z ww. powodu nie ma. inna sprawa, że sami właściciele motocykli też widzą u siebie raczej "tjunink" typu rzeźbienie z resztek w garażu, niż profesjonalną robotę, za którą trzeba zapłacić... i kółko się zamyka

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w 100% rację. Lepiej bym tego nie ujął.

Przez pół roku szukałem kogoś kto na wiosnę się weźmie za moją marudę. Bez skutku.

Ale po części rozumiem, sam też bym wolał jedną robotę na jakiś czas za projekt 60-100tyś zł dla jakiegoś kolesia który może tyle wywalić tyle szmalu na przeróbkę HD.

Nie mniej to jednak smutne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pocieszacie...

Czyli przy wydechu pozostaje- naklejki moze jakies tunijne przyjkelej :(

kumpel ma spaware, ale zycie mi mile bez doswiadczenia za wahacz bral sie nie bede. bo w planach mialem takze szerszy tyl...

czyli co musze kupic HD i wywalic drugie tyle na przerobki? :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbki ciekawe, chociaż ja podtrzymuje zdanie, że nie ma to jak klasyczny wygląd marudy :cool: A jeżeli chodzi już o dodatki, to raczej bardziej praktyczne, niż na pokaz i w związku z tym mam pytanie, czy ktoś z posiadaczy VZ800 ma zamontowane poniższe gmole:

 

Gmole ze spacerówkami

 

Będę wdzięczny za ich krótką i rzetelną recenzję :flesje:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny za ich krótką i rzetelną recenzję :flesje:

 

rzetelnie i krótko odsyłam do działu co, jak kupić oraz warsztaty, sklepy - producent ma tam swój fanklub

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest tak źle.

Po całej zimie ogarnąłem troszkę temat.

Trzeba znaleźć warsztat który robi nie tylko super czopery HD ale takie bardziej garażowe, tańsze projekty.

I teraz wszystko zależy od tego co chcesz uzyskać. Ja chce zwykłego czopera z dużym tylnym kołem, drag. Surowo bez dodatków.

 

Trzeba znaleźć tanio ramę z silnikiem najlepiej bez kół żeby tanio było. Dorobić koła na zamówienie, poskładać i można osiągnąć rezultat okolicach 15-20 tys za fajnego draga.

 

Moim zdaniem taki projekty lepiej wyglądają niż te wszystkie HD sportser. Bez urazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbki ciekawe, chociaż ja podtrzymuje zdanie, że nie ma to jak klasyczny wygląd marudy :cool: A jeżeli chodzi już o dodatki, to raczej bardziej praktyczne, niż na pokaz i w związku z tym mam pytanie, czy ktoś z posiadaczy VZ800 ma zamontowane poniższe gmole:

 

Gmole ze spacerówkami

 

Będę wdzięczny za ich krótką i rzetelną recenzję :flesje:

Pozdrawiam

 

Nie miałem doczynienia z takimi gmolami ale moje podejrzenie wzbudza górne mocowanie pod śruby trzymające chłodnicę.

Nie wierzę że mocowanie na dwóch śrubach M6 zda egzamin przy przewrotce i boję się że takie mocowanie może wyrządzić więcej szkody niż pożytku - nie dość że nie utrzyma gmola na swoim miejscu to jeszcze uszkodzi chłodnicę.

A może ktoś już "przetestował" takie mocowanie w akcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... moje podejrzenie wzbudza górne mocowanie pod śruby trzymające chłodnicę.

 

Szczerze mówiąc wszystkie gmole, które do tej pory oglądałem miały w ten, czy inny sposób mocowania na śruby M6. Oczywiście, najlepiej jakby mocowany był bezpośrednio do ramy, ale takiego rozwiązania jeszcze nie widziałem :sad:

Edytowane przez Gandalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wszystkie gmole, które do tej pory oglądałem miały w ten, czy inny sposób mocowania na śruby M6. Oczywiście, najlepiej jakby mocowany był bezpośrednio do ramy, ale takiego rozwiązania jeszcze nie widziałem :sad:

 

Widziałem jeszcze mocowania takie jak poniżej.

To drugie zdjęcie pokazuje mocowanie nieco powyżej mocowania chłodnicy - są tam w ramie oryginalne gwintowane otwory, zapewne właśnie pod mocowanie gmola.

post-27170-0-32364300-1309732296_thumb.jpg

post-27170-0-35539500-1309732434_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jeszcze mocowania takie jak poniżej.

 

Tylko, że to nadal mocowania na śruby M6 i to nawet w 4 miejscach – skręcana obejma + rama :icon_biggrin: U mnie w miejscu które pokazałeś jest przykręcony klakson (na takim potrójnym mocowaniu). Kiedyś na Allegro spotkałem „niby” oryginalne gmole suzuki i co ciekawe również były mocowane pod śruby chłodnicy, czyli pod M6 :blink: i bądź tu mądry ...

Edytowane przez Gandalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kopiłem swój 1 poważniejszy motocykl mianowicie Marude ;] mam go około 3 miesięcy do tej pory byłem biernym użytkownikiem gdyż raczej korzystałem tylko z Waszej wiedzy, ale jednak pojawia się okazja aby sie odwdzięczyć ;D

 

Przeróbki ciekawe, chociaż ja podtrzymuje zdanie, że nie ma to jak klasyczny wygląd marudy A jeżeli chodzi już o dodatki, to raczej bardziej praktyczne, niż na pokaz i w związku z tym mam pytanie, czy ktoś z posiadaczy VZ800 ma zamontowane poniższe gmole:

 

Gmole ze spacerówkami

 

Będę wdzięczny za ich krótką i rzetelną recenzję

Pozdrawiam

 

Mam dokładnie te gmole od miesiąca. Mogę o nich powiedzieć tyle ze wyglądają dość solidnie i co ważne są zrobione w jednej całości nie są przerywane bo może nie widać tego tak dobrze na zięciach z aukcji (mocowanie pod chłodnica jest z całej blachy która łączy oba ramiona). O walorach estetycznych ciężko mówić, ale jak dla mnie lepiej prezentują się niż typowe gmole tradycyjne. Co do wygody trzymania nóg na nich to ja mając 180cm wzrostu mam zgięte kolana ( nie znaczy ze to nie jest wygodne, ale żeby nogi wyprostować trzeba je oprzeć na nóżkach za kostka. Ale jak dobrze rozumiem te oparcia są po to aby zmieniać pozycje w czasie dłuższej jazdy do czego się moim zdaniem nadają doskonale (jeśli chodzi o jazdę z wyprostowanymi nogami to raczej tylko na prostej drodze, gdyż jakiś mocny uskok to raczej ból a nie przyjemność z jazdy ;] ). Najdłuższa trasa jaka pokonałem z tymi gmolami to 150km bez przerwy i dobrze się spisywały. O chromie cieżko cos napisac po miesiącu... ładny , świeci xD, na razie nic nie odpryskuje i nie odpada...

 

Jeśli coś chcesz wiedzieć więcej pisz postaram się odpowiedzieć. Ogólnie ja polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...