Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no wiadomo że przecież nie chodzi o zaluminowanie motoru na całą zime :wink: tylko gdy z gory kapie, lepiej niech kapie na folie niz na moto, ja stosuje dwie polaczone palatki budeswety, zlaczone idealnie przykrywaja moto jak pod namiotem, i na góre czasem walne kawak foli, tam gdzie mi niestety kapie z dachu... choc teraz jak posmarowalem dach to chyba przestalo. A co do tego stawiania na podnośnik... ja i tak zostaje przy zdaniu że odrobina ruchu co jakiś czas jest najlepsza, Hmmm tak sobie myśle,,, z tym podnośnikiem, bo jak przecież postawisz go w powietrzu, to kola opadna swobodnie, a lagi zostaną na maxa wypchniete, ba wrecz bedą zwisać wyciagane z tloków siłą cieżkości przedniego kola... nie wiem czy ten stan jest dobry dla zawieszenia... ktore przecież zostało stworzone po to by dzialać w lekkim nacisku, gdy moto stoi na kołach a nie wisiec wyciagane jak heretyk na kole tortur... nie wiem ale to taka pierwsza myśl która mi przyszła... chyba warta przetrawienia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co z tym olejem, bo jedni pisza zmieniac przed zima, a inni po, wiec?

 

...więc wypadałoby zajrzeć np. do działu mechanika, gdzie przyczyna wymiany oleju po sezonie a nie przed jest AFAIR wyjaśniona. w skrócie: w zużytym oleju wytrącają się różne związki, może gromadzić wilgoć, itp a ma to negatywny wpływ na stan wnętrzności silnika. świeżemu nowoczesnemu olejowi postój nawet przez kilka miesięcy nie zaszkodzi

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przejechałem na nowym oleju 2000km czy terz go powinienem wymienić

hmm.. ja bym nie wymienial, pewnie jest żółty jak miód. szkoda kasy, no chyba ze masz jej nadmiar;) sprawdz jak juz czy jest dość oleju, jak cos to uzupełnij. 2000 to nowy olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. ja bym nie wymienial, pewnie jest żółty jak miód. szkoda kasy, no chyba ze masz jej nadmiar;) sprawdz jak juz czy jest dość oleju, jak cos to uzupełnij. 2000 to nowy olej.

Też tak uważam zakupiłem nowe auto tylko to jest diesel i w książce serwisowej mam napisane po 30 000 km lub co 3 lata oczywiście wymieniam co 15 000 bo mi się wydaje że nie zaszkodzi ale co dwa tysiące to chyba przesada tym bardziej że leję motorex i stoi w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i znalazlem yause za 200;-) z dostawa;) niestety dopiero na wtorek... a dzis ladnie choc chlodno... troche boje sie odpalac go teraz na tej plastikowej misce z luzem powrzucanymi celami i plytami(tyle zostatło z mojego aku gdy sie dogłębnie nim zainteresowałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak wam powiem z ciekawości , mam kolege w swoim teamie który sobie założył w Maruderku dodatkowy wskaźnik który ma w sobie :

Voltomierz

Obrotomierz

Wskaźnik biegów

Kontrolke z przekraczającymi obrotami silnika ustalonymi przez właściciela

Dlamnie takie coś już się produkuje to tak ze czekam z niecierpliwością na dodatkowy przydatny bajer

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości... bo jako że nigdy nie jezdzilem z obrotomierzem i jest on mi zupelnie nieprzydatny, wole pozostawic ocene obrotów moim uszom, wskaznik biegów na początku jest przydatny z uwagi na notoryczne wrzucanie szóstego biegu to pewne,,, ale po kiego voltomierz? :rolleyes: że niby mierzy ladowanie akumulatora? :) wyższa szkola jadzy ten twój kolega;) no pewnie, jak mozna to czemu nie, ważne tylko by zachować umiar, bo z wszystkich miejsc i kontrolek na ktore powinno sie zerkac podczas jazdy, chyba najważniejsza jest ta przed nami, czyli droga. kiedys widzialem sam wskaznik biegów, fajnie to dziala;)

Edytowane przez szary_wilczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wiadomo że najwazniejsza droga przed nami , co do voltomierza po włączeniu zapłonu ma się stan naładowania naszej baterii więc mamy cały czas kontrole nad tym . Po uruchomieniu maszyny wskaźnik voltomierza przechodzi w wskaźnik obrotomierza za sprawą elektronicznego wskaźnika .

Ja to akurat lubie sobie takie bajery zakładac ale to rzecz gustu.Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak wam powiem z ciekawości , mam kolege w swoim teamie który sobie założył w Maruderku dodatkowy wskaźnik który ma w sobie :

Voltomierz

Obrotomierz

Wskaźnik biegów

Kontrolke z przekraczającymi obrotami silnika ustalonymi przez właściciela

Dlamnie takie coś już się produkuje to tak ze czekam z niecierpliwością na dodatkowy przydatny bajer

:crossy:

Wiesz co Adaho800? Chyba wiem KTO ci składa ten BAJER! :biggrin:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak wam powiem z ciekawości , mam kolege w swoim teamie który sobie założył w Maruderku dodatkowy wskaźnik który ma w sobie :

Voltomierz

Obrotomierz

Wskaźnik biegów

Kontrolke z przekraczającymi obrotami silnika ustalonymi przez właściciela

Dlamnie takie coś już się produkuje to tak ze czekam z niecierpliwością na dodatkowy przydatny bajer

:crossy:

 

A masz może zdjęcie tego cuda ? Masz jakiś namiar nas producenta czy tzw. domowa robota ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam -Halls- :wink:

Chyba się domyśliłeś kto jam jest i ja to samo.Jak chcesz możesz koledze -Ptaku- podesłac swój patent bo ja bez Twojej zgody tak nie moge.

A tak pozatem sezonu nie zamykamy i cały czas pomykamy jak zwykle w weekendy to jak co odezwij się .POZDRAWIAM :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może zdjęcie tego cuda ? Masz jakiś namiar nas producenta czy tzw. domowa robota ?

Witaj Ptaku!

Wykonałem takie ustrojstwo dla siebie, zeby wspomóc moje marne umiejętności obsługi moto :bigrazz:

Korzystam ze wskaźnika ponad rok i tak:

- wskażnik biegów BARDZO mi pomaga , szczególnie jak szukam 6 biegu

- wskaźnik napięcia przed uruchomieniem daje kontrolę stanu akumulatora - przydał się już jak mi padło ładowanie (przetarty kabelek...)

- obrotomierz, nie jest specjalnie potrzebny, tyle tylko, że nie kręcę silnikiem na maksa. Może to i dobre dla silnika, ale w następnej wersji zastąpię obrotomierz wskażnikiem temperatury oleju.

A wygląda to tak:

http://hallsw.wrzuta.pl/plik/82nUMcaoxts/w...ik_biegow_vz800

Część z obrotomierzem jest konstrukcji kolegi, który udziela się na Alledrogo i bez jego pozwolenia, schematu i programu nie mogę upublicznić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...