Skocz do zawartości

Sprzedam BMW.............o tym jak powstają "okazje"


KLAUDIUSZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

BMW

To co jest na allegro powstaje w ten sposób:

 

1. Kupujemy od Turasa samochód w jednej z poniżej wskazanych dzielnic Berlina:

- Kreuzberg

- Pankow

- Lichtenberg

- Moabit

Za grosze - bo nikt tego nie chce.

 

2. Oczywiście samochód ma 700 tys przebiegu (albo i milion siedemset) i jest ogólnie zapuszczony, choć może być bez wypadku

 

3. Przyjeżdzamy do BRoP (Banana Republic of Poland)

 

4. Auto kierujemy na myjnię, polernię, picownię, perfumerię.

 

5. Przychodzimy do domu i odpalamy kompa z netem bo będzie BARDZO potrzebny

 

6. Za pomocą www.google.com ustalamy adres i nazwę serwisu BMW w Berlinie. Po co - o tym dalej

Ustalenia mamy np takie:

http://www.google.pl/sear...sung+Berlin&lr=

 

Grzebiąc w pierwszym z brzegu - http://nl-berlin.bmw.de/de/nl_berlin/de/index.html

dajmy na to, że podoba nam się taki adresik:

 

BMW Niederlassung Berlin

Betrieb Tiergarten

Huttenstraße 50

10553 Berlin

 

Po co to wszystko ? Spokojnie, zaraz się dowiecie Smile

 

7. Odpalamy adresik www.allegro.pl i szukamy wyrobu pieczątek

O - jakie to proste:

http://www.allegro.pl/item203115958.html

Klikamy i zamawiamy piecząteczkę serwisu BMW z p. 6 - co oczywiście nie stanowi żadnego kłopotu.

Ponosimy pierwsze koszta - 25 złotych

 

8. Pozostając na allegro kupujemy proszę Was książeczkę serwisową do BMW. Co ? Że problem?

Ależ skąd - już jest:

http://www.allegro.pl/item202339859.html

KupTeraz i ponosimy kolejny koszt - 74 złotego z wysyłeczką wprost pod drzwi apartamentu.

 

9. Nie zmieniając na razie adresu wpisujemy w wyszukiwareczkę allegro hasełko "Korekta liczników"

No i proszę - już jest - http://www.allegro.pl/item203772258.html

Nawet skłonny dojechać do nas. Ponosimy kolejne koszty - jak w mordę łosiem dyszek na kup teraz plus dojazd, niechajże będzie to dwie stówki.

 

10. Zgodnie z założeniem p. 8 cofamy sobie liczniczek do 200.000 km najlepiej by fajnie wyglądało ustawiamy na 197.000

 

11. Wydając w Tesco dwie dyszki na piwko siadamy wespół w zespół z kumplem od wódzi do stolika i pijąc dwudyszkowe piwko z Tesco wypisujemy książeczkę serwisową z p. 8 pieczątkując intensywnie piecząteczką z p. 7 co i raz zmieniając tusz w pieczatce (bo przecie koleś serwisował wóz 12 lat to i różne odcienie się teges no jak to Stasiu było - wyblakli nie?). O kolorach długopisu nie wspominam

 

12. Robimy cyfróweczką zdjątka, fotoszopik, wystawiamy aukcyjkę na allegro pt "Bezwypadkowy, mały przebieg, książka serwisowa"

 

13. I wszystko by było cacy gdyby nie dwa małe drobiazgi moi drodzy

 

Drobiazg #1 - jak biorę taką ksiażeczkę do ręki to dziwnie wiele widze błędów ortograficznych w języku niemieckim. Kiedyś miałem szczęście uczyć się tego języka i zupełnie swobodnie się nim posługuję - może to plus dla mnie?

 

Drobiazg #2 - na ostatniej stronce książeczki, druczkiem drobnym widnieje niepozorny ale jakże wiele wyjaśniający wpis:

 

"Printed in China 2007"

 

przeczytane na www.bmw-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLAUDIUSZ, możesz o sobie mówić "Ja, Klaudiusz" - włożyłeś kij w mrowisko :( ale tak się to odbywa. Tylko ciiiiichoooo, bo nam handlarze nogi upierskrócą. GOLF IV 1.4 z przebiegiem 160 tys. oddany do komisu miał następnego dnia 72tys. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takimi sprawami mogła by się szanowna Policja zająć wreszcie.

Za mało dla Policji. Chociaż ostatnio cofaczy liczników zgarnęli trochę, ale płotki, grube ryby na rynku zostały :lalag: Nie macie wrażenia, że w Niemcach tylko kobiety i starsi panowie jeżdżą samochodami? :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz jakbyś jakiś kupił?!!?!? :lalag:

 

No a te BMW M5 z 2005 roku ? co miało niby przebieg 120 000 ... to ile to wkońcu miało nakulane no powiedz...? :) bo te z 490 koni to chyba z 100 koni poszło w pole..

 

przy 270 km/h.. zmienia mi się geometria przedniej szyby

 

 

 

 

 

:banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cala prawda, ale najgorsze jest to ze znajdzie sie na takie auto klient, kupi bo sie podjara ze ladnie wyglada, ma maly przebieg i ksiazke servisowa:/ a tu dupa. wiem bo kiedys moj brat tak sie wsypal z BMW 325td e36 93

auto kupil od wegra (bardzo podobnie wyglada sprawa jak z turkami, rumunami) cena wydawala sie dobra, ale do czasu! nastepnego dnia auto nie chcialo zapalic, w bagazniku smierdzialo jakby jakis cholerny pies sie zeszczal, tylna kanapa podarta od przewozenia kundla, silnik na szczescie byl jeszcze w miare dobrym stanie ale auto od zewnatrz, wewnatrz i pod spodem bylo masakryczne!!! brat wymienil w nim wszystko to co nie dzialalo lub sie nie nadawalo do uzytku... a bylo tego duzo!!! wydal na to kupe pieniedzy bo chcial nia jezdzic, ale jak ktoregos dnia wracal z gor i mu pompka paliwa padla (kupil nowa i dwa miesiace popracowala) to miarka sie przebrala, auto wystawil na sprzedaz, a sam jezdzil innym naszym rodzinnym samochodem!!!

 

 

uwazajcie jeszcze bo to ze sie kontrolki na liczniku nie swieca to nie znaczy ze wszystko dziala bo moze ich po prostu nie byc!!!

 

 

ja zawsze mowilem prawde jak cos sprzedawalem i wychodzilo o wiele prosciej i szybciej...

 

uwazajcie na auta od RUMUNOW, TURKOW, WEGROW I ITP!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dawno wpadlem na taki sam pomysl widzac motocyklowe ksiazeczki hondy na allegro- oczywiscie nie praktykuje tego tylko tak sobie myslalem czy trafie na takiego sqrwysyna, wystarczy popatrzec i na pierwszy rzut oka mozna sie skapnac, po 2 nie widzialem jesczze ksiazeczki niemieckiej w ktorej by byly wpisy z serwisowana w ASO przez caly zywot auta w niemczech, nieczarujmy sie niemcy serwisuja w ASO do gwarancji a pozniej juz to olewaja... anglicy tez bynajmniej tak widzialem w pewnych 4 ksiazkach serwisowych samochodowych i 3 motocyklowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a te BMW M5 z 2005 roku ? co miało niby przebieg 120 000 ... to ile to wkońcu miało nakulane no powiedz...? :evil: bo te z 490 koni to chyba z 100 koni poszło w pole..

 

przy 270 km/h.. zmienia mi się geometria przedniej szyby

:biggrin:

Nie 120 000 tylko 1 200 000 mówiłem ci że w ogłoszeniu obcieło mi jedno zero :biggrin: A koni ma tyle ile podałem tylko ty ciężki a jeszcze Madzia w ciąży jeszcze Pies i bagaże i ma fruwać?!?!?!?!!?!?!?!?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało dla Policji. Chociaż ostatnio cofaczy liczników zgarnęli trochę, ale płotki, grube ryby na rynku zostały :icon_mrgreen: Nie macie wrażenia, że w Niemcach tylko kobiety i starsi panowie jeżdżą samochodami? :icon_mrgreen:

a nieprawda: kolega kupił pół roku temu vectrę '98 użytkowaną przez... księdza. Autko 140 tys, tydzień temu silnik poszedł do wymiany... AMEN!!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieczarujmy sie niemcy serwisuja w ASO do gwarancji a pozniej juz to olewaja...

Myślę, że to kwestia indywidualna i nie można wszystkich glajchszaltować. Ja na ten przykład serwisuję Bandita cały czas w ASO, mimo że gwarancja dawno już się skończyła. Skończyły mi się już rubryczki do wpisywania przeglądów (przy przebiegu 60.000 km) i teraz będę chyba musiał poprosić o jakieś zaświadczenie, które wepnę zszywaczem do książeczki gwarancyjnej.

Gdybym dziś nosił się z zamiarem zakupu używanego motocykla czy samochodu, raczej rozglądałbym się za jakimś pojazdem użytkowanym od nowości w kraju ("salon Polska" :notworthy: ), z udokumentowaną historią, a od wehikułów niewiadomego pochodzenia sprowadzanych przez wszelkiej maści handlarzy trzymałbym się raczej z daleka.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...