Skocz do zawartości

"Motocyklista doskonały" Hough David L.


skalim1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ma ktoś tą książkę w wersji ebook na kompie?

 

Polecam wersję papierową - dużo łatwiej się przyswaja, a i częściej/szybciej mozna wrócić jak leży na półce.

Polskiej wersji w pdf-ie nie spotkałem - chociaż od czasu kupna wersji papierowej nie szukałem w sieci.

Ja swoją kupiłem w księgarni wysyłkowej - teraz dużo taniej mozna kupić na Allegro - około 40 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Chcialbym sie dowiedziec kto z forumowiczow mial mozliwosc przeczytania lektury

 

1. " Motocyklista doskonaly "

 

oraz

 

2. " Droga do mistrzostwa "

 

David'a L. Hough

 

Chcialbym sie dowiedziec, jak oceniacie dana ksiazke ? Jej zawattosc pod wzgledem fachowosci porad ?

 

Na co zwrociliscie szczegolna uwage czytajac lekture ?

 

Co najbardziej utkwilo Wam w pameci ?

 

Generalnie najwazniejszym byloby opisanie, co zmienilo sie w Waszej praktycznej jezdzie ?

 

Co udalo Wam sie zmienic ?

 

Co wdrozyc z teori do praktyki ?

 

Dzieki za wypowiedzi

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nem tudom

Chcialbym sie dowiedziec kto z forumowiczow mial mozliwosc przeczytania lektury

 

1. " Motocyklista doskonaly "

Że hamowanie awaryjne przez położenie sprzęta, to nie hamowanie tylko forma wypadku. Trudno się nie zgodzić.

 

2. " Droga do mistrzostwa "

Tutaj odniosłem wrażenie, że celem powstania tej książki była potrzeba podreperowania budżetu autora. W celu ochrony własnego - zaniechałem kupna. Książka niewiele wnosi w stosunku do pierwszej części, aczkolwiek to mój prywatny pogląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chcialbym sie dowiedziec kto z forumowiczow mial mozliwosc przeczytania lektury

 

1. " Motocyklista doskonaly "

 

oraz

 

2. " Droga do mistrzostwa "

 

David'a L. Hough

 

 

:crossy:

 

Ja miałem możliwość, ale jeszcze jej nie wykorzystałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałam tylko "Motocyklistę doskonałego". Dla mnie interesujące były informacje na temat nawierzchni i niebezpieczeństw z nią związanych oraz jak jeździć, aby zminimalizować elementy zaskoczenia przez innych kierujących. Czytałam to dobrych kilka lat temu i wtedy chyba mi się ta wiedza przydała.

 

Dziś zdecydowanie wolę lekturę Keitha Code'a - "Przyspieszenie" i "Przyspieszenie II", a aktualnie czytam "Sport riding techniques" :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam wytrwałych.Motocyklistę doskonałego odpuściłem sobie tak w połowie.W miarę dobre rysunki.Sporo nacisku na myślenie o tym że wszystko się może przytrafić.Więcej da jazda z kimś rozsądnym i pogaduchy niż owa książka.Zaszkodzić nie zaszkodzi.Tak jak przeczytanie tego linku dość popularnego.

 

http://motormania.com.pl/felietony/wywiady/wywiad-z-trupem-podkarpacki-sposob-na-wypadki-motocyklowe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Podziwiam wytrwałych.Motocyklistę doskonałego odpuściłem sobie tak w połowie.W miarę dobre rysunki.Sporo nacisku na myślenie o tym że wszystko się może przytrafić.Więcej da jazda z kimś rozsądnym i pogaduchy niż owa książka.Zaszkodzić nie zaszkodzi.Tak jak przeczytanie tego linku dość popularnego.

 

http://motormania.co...ki-motocyklowe/

Ja przeczytałem jednym tchem i wiele razy wracałem.

 

Przypomniał mi sie jeszcze jeden fajny fragment :D "Najlepszy ABS motocyklisty zamontowany jest między uszami".

 

 

Motocyklistę doskonałego kupiłem jak tylko się ukazał w polskim tłumaczeniu, w 2005 czy 2006 roku. Dowiedziałem się bardzo dużo, ciężko mi teraz powiedziec co dokładnie.

Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam jeszcze "Strategie uliczne", ten sam autor ;)

David L. Hough ma to do siebie, że pisze o wielu rzeczach oczywistych, ale gdzieś pomiędzy nimi są informacje, które mogą uratować nam kiedyś skórę :notworthy: Póki co "Strategie uliczne" i "Motocyklistę doskonałego" przeczytałem tylko po jednym razie, ale zamierzam je odświeżać co sezon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość treści w motocykliście doskonałym jest że tak powiem " na chłopski rozum" oczywista tak jak ubieranie się za każdym razem, jak by miało się coś przytrafić.Są mądrości które można wyczytać np. po której stronie brać winkle i jak.Fajniej jednak zauważyć jak robią to inni jadąc z tyłu.Jeśli ktoś ma możliwość a nie czytał polecam tak jak jazdę za doświadczonymi czy z przodu by oni mogli wypunktować.

Edytowane przez pancur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czytałem : " Motocyklistę...:" i " Strategie..." Obie oceniam jako bardzo przydatne pozycje dla myślących. Nowa dla mnie wiedza to były informacje na temat zachowania zawieszenia motocykla w zależności od techniki pokonywania zakrętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem obie. Najbardziej mi utkwiły mi w pamięci porady o dodawaniu gazu przez całą długość zakrętu oraz o stosowaniu międzygazu :P

 

zdrówka życzę

 

Podaj mi fragment w "Motocykliście doskonałym" gdzie poruszany jest temat międzygazu... Będę czekał do końca Świata i nie odpowiesz, ponieważ nie ma w tej książce nic na ten temat...

 

 

Dla mnie w Motocykliście doskonałym najważniejszy był przeciwskręt, przesunięty apeks i gaz przez całą długość zakrętu oraz o tym jak hamować awaryjnie :)

 

Teraz jestem w trakcie "Przyspieszenia II" 3/4 książki przeczytałem i dużo się nie dowiedziałem (wcześniej oglądałem film Keitha Code'a Twist of the Wrist i poruszana jest tam większość wiedzy z książki - polecam) :)

 

A "Przyspieszenie I" ponoć jest źle przetłumaczone i nie warto kupować jak ktoś czytał Przyspieszenie II i Motocykliste doskonałego :P

Edytowane przez PeterQ

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...