Skocz do zawartości

Następny motocykl...


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Na wstępie powiem że nie wiem czy to temat do tego działu ale nic lepszego nie znalazłem, pewnie takich tematów też już macie dosyć ale mimo to spróbuję...

 

Zmieniam moją XJ 600 S na coś innego (przed nia miałem jeszcze kilka mniejszych motocykli) głównie myślę nad czymś w klasie 600 ale o bardziej sportowym charakterze GSXR 600 '97'98, ZX6, CBR F2 F3, ewentualnie może ZX7R chciałbym sie zmiścić w cenie ok 11 tys i skupić się na szukaniu czegoś w dobrym stanie więc jak nie będzie nic satysfakcjonującego to pomyśle także o gsx 600 f może o t-catcie:/ , głównie nastaiwm się na GSXRa

 

co byście polecili względnie najmniej kłopotliwego w eksploatacji i w miarę taniego w utrzymaniu?? :wink:

 

z góry dzieki za wszelkie uwagi :) :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

co byście polecili względnie najmniej kłopotliwego w eksploatacji i w miarę taniego w utrzymaniu?? :icon_twisted:

 

 

 

Oczywiście, że Hónda.

 

Jednak wizualnie najmniej sportowa. Osobiście bardzo mi się podoba siódema.

 

Ciężko jest Ci pomóc bo podałeś za duży wachlarz motocykli.

 

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak macie racje , szczerze mowiac to najbardziej zastanawiam się nad Gixerem i ZX6 no i zacząłem też rozwazac Fazer + moje przeróbki, nie szukam bardzo silnej maszyny ale dosc trwałej o sportowej charakterystyce, hmmm TLka troche kusi cenami ale litr to chyba dla mnie za dużo narazie, mysle ze bede się skupiał na GSXR, ZX6, F3 chociaz najmniej mi podchodzi no i może fazer .....

 

PS. troche martwi mnie czy w tych pieniadzach znajde niezakatowanego Gixa albo Kawe

Edytowane przez LenyR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś Ci pomoże cytat z dwutygodnika "Wiadomości Motocyklowe WMC"

 

Test używanej Ninjy 2001 ( Tekst: Pejser)

 

"(...) Jazda ZX-6R to jak wizyta w muzeum motoryzacji. Sześcioletni motocykl nie powinien być aż tak przestarzały. Prowadzenie maszyny jest znośne, a zmiana kierunków odbywa się w zadowalający sposób. Niestety waga tego motocykla daje się we znaki. W porównaniu z ówczesną konkurencją jazda na ZX6R to utrudnianie sobie życia"

 

"(...) Jeżeli wasz budżet nie pozwala na zakupienie Suzuki GSXR600K1 to rekomendowalibyśmy raczej wersję SRAD niż nowsze Kawasaki. Zawieszenie w wersji GSXR600SRAD jest znacznie lepsze niż w ZX6R 2001 a silnik ma podobne osiągi.

 

Co do testowanego przez nas modelu mamy tylko jedną radę: najlepiej go unikać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rozjasniles troche i dobrze ......

 

powiem szczerze że jestem zajarany na Srada, ale zajaranie to niezbyt dobry doradca wiec staram sie ochłonąć i wszystko przemyslec, ale chyba bedzie jednak 600 SRAD 98 pewnie i pewnie pojade po niego do niemiec:crossy: chyba ze znajde cos u nas w dobrym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak macie racje , szczerze mowiac to najbardziej zastanawiam się nad Gixerem i ZX6 no i zacząłem też rozwazac Fazer + moje przeróbki, nie szukam bardzo silnej maszyny ale dosc trwałej o sportowej charakterystyce, hmmm TLka troche kusi cenami ale litr to chyba dla mnie za dużo narazie, mysle ze bede się skupiał na GSXR, ZX6, F3 chociaz najmniej mi podchodzi no i może fazer .....

 

PS. troche martwi mnie czy w tych pieniadzach znajde niezakatowanego Gixa albo Kawe

 

Wiadomo ze Fazer to nie sport, ale osiagi ma naprawde bardzo dobre, wygodny, i tani w utrzymaniu.

 

Wsadz mu sportwoy wydech i juz nabiera charakteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze parę miechów, może sprzedam ci moją Kawę :P

 

A co do testu w WMC, to ekhem... Jak się porównuje motocykl rocznik 2001 z najnowszymi produkcjami, to nie dziwota, że wychodzi "muzeum motoryzacji". A z tego co wywnioskowałem z krótkiej rozmowy z Pejserem, to mniej więcej tak to właśnie wyglądało. Pomimo, że z paroma argumentami w tym teście nie sposób się nie zgodzić, to IMO całość przekolorowana :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze Fazer to nie sport, ale osiagi ma naprawde bardzo dobre, wygodny, i tani w utrzymaniu.

 

Wsadz mu sportwoy wydech i juz nabiera charakteru.

 

to juz nie chodzi o osiagi fazera, bo te mi w zupelnosci wystarczaja, ale gdybym go kupil to chcialbym zmienic ta turystyczna kierownice, a nowa zapewne nie weszlaby mi pod owiewke co wymusiloby kolejne zmiany ... szukam czegos zeby potrenowac bardziej sportowa jazde i nie chodzi mi tu zupelnie o moc tylko chce sie podszkolic technicznie

 

Fat chetnie poczekam na twoja Kawe bo narazie mi sie nie spieszy robie dopiero wstepne przymiarki :P i chetnie kupie cos poleconego, nie wymagam tez za wiele bo sprzety sa uzywane i wiadomo jak jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze parę miechów, może sprzedam ci moją Kawę :banghead:

 

A co do testu w WMC, to ekhem... Jak się porównuje motocykl rocznik 2001 z najnowszymi produkcjami, to nie dziwota, że wychodzi "muzeum motoryzacji". A z tego co wywnioskowałem z krótkiej rozmowy z Pejserem, to mniej więcej tak to właśnie wyglądało. Pomimo, że z paroma argumentami w tym teście nie sposób się nie zgodzić, to IMO całość przekolorowana ;)

Pejser chyba porownywal zx6r 2001 do gixera k1 wiec to byl ten sam rocznik chyba :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pejser chyba porownywal zx6r 2001 do gixera k1 wiec to byl ten sam rocznik chyba :icon_mrgreen:

Rozmawiałem z Pejserem na ostatnich wyścigach właśnie a propos tego testu. Powiedział, że pisząc w teście, że np. Kawa nie idzie na koło, albo że trzeba ją zmuszać do postawienia na laka (co jest oczywistą bzdurą) miał na myśli, że Kawa nie idzie na gumę tak spontanicznie, jak wspołczesne motocykle klasy 600. Przy takim punkcie odniesienia trudno się dziwić...

 

Nie żebym znów bronił Kawasaki :icon_mrgreen: , albo podważał doświadczenie Pejsera, ale na serio parę stwierdzeń z tego testu było mało trafnych, szczególnie jeśli chodzi o temat silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przekreslam zadnych motocykli takze spoko, ale powiedzcice jeszcze czy w cenie ok 11 tys znajde cos w miare dobrego (Gixer,ZX,F3) pod wzgledem stanu, cos o co jeszcze troche zadbam i bedzie jezdzilo czy w tej cenie to raczej juz wspomnienie po tych motocyklach????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...