Skocz do zawartości

Składanie i rozkładanie kasku Airoh SV55


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój kask Airoh SV55 zaczyna się rozpadać. Obluzowało się mocowanie szczęki i wizjera od strony suwaka blendy. Nie wiem jak się dobrać do tego mechanizmu, aby poprawić to mocowanie. Może ma ktoś doświadczenie jak to się rozbiera bezdestrukcyjnie ;-)

 

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czolem!

 

Najpierw trzeba zdjac przylbice. Otwiera sie ja prawie na maksa, o jeden zabek ponizej maksymalnego wychylenia. Przy "osi" obrotu przylbicy jest taki zamek plastikowy, ktory sie odciaga, dzieki czemu mozna wyjac przylbice. Trzeba troszke pociagnac :P. Trudno to opisac - w kazdym razie chodzi o to, ze ten zamek "otwiera" prowadnice po ktorej obraca sie zawias przylbicy.

Jak juz zdejmiesz przylbice, to dokrecasz te duza srube zwyklym srubokretem i gra orkiestra :P.

Troche trudniej z powrotem wcisnac przylbice w prowadnice, ale trening czyni mistrza.

Ja juz dokrecalem to 3 razy :bigrazz:.

 

Tu tu zaznaczylem wichajsterek zamka:

http://zbyhu1.republika.pl/kask.jpg

 

Pozdro

 

PS

Wkladki jeszcze nie wyjmowalem, ale producent na ulotce zapewnial, ze sie da :biggrin:.

 

PS2

O w pyte! Dalem sie nabrac na wykopki archeologiczne :biggrin:

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wysciolki to sprobujcie odgiac te czesc ktora dotyka karku, jezeli po odgieciu pokaza sie dwa zatrzaski to chyba wiecie co robic. Mialem taki patent w HJC FG-14 wiec tu moze bedzie podobnie, bo z tego co widze demontaz szybki wyglada identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Udało mi się zdjąć szybkę, odkręciłem te dwie duże śrubki i teraz stoję z wyjęciem - nie wiem jak dalej. Wg instrukcji należy najpierw odgiąć wkładkę tuż przy policzkach, próbowałem ale zobaczyłem że coś jakby było tam przyklejone, wygląda to tak jakby był tam szpikulec, kołek który wchodzi w kask i jest jakoś przyklejony czy coś. Boję się to mocniej odciągnąć aby nie popsuć kasku. Później odciąga się kołnierz i na końcu od czoła.

Pomocy bo nie wiem co dalej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kask dość popularny, postanowiłem go odświerzyć w środku i w tym celu chcę wyjąć środek, który teoretycznie jest wyjmowany. O ile ze środkowym elementem poradziłem sobie bez problemu o tyle z bokami osłaniającymi policzki nie mogę. Zastanawiam sie czy to też jest element wyjmowalny, tzn zapewne jest ale tak by dało sie go potem znów włożyć i żeby sie trzymał kupy:) Czy te poduszeczki sa po prostu przyklejane? Użyłem już dośc sporo siły, a one nic, nie chce połamać styropianowych elementów. Ktoś to wyjmował, da się je wyjąć, sumie powinno, bo inaczej nie ma dostępu do blendy. Nie chcę wyważać być może otartych już drzwi. Kiedyś koledze robieraliśmy kask gdy położył go na trawie, a gdzieś w pobliżu musiałobyc mrowisko, niby lekko się rozebral, ale po złożeniu w środku wszystko latało, przemieszczało sie. Jak ma być tak samo u mnie to wolę nie ruszać.

 

P.S. dzięki dla moderatora!

Edytowane przez baba_zanetti

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kask Airoh SV-55 i zapewniam, ze cały środek się wyjmuje :biggrin: Poduszki przy policzkach są na czterech zatrzaskach każdy i wchodzi jeszcze taki plastik pod styropian. Środek trzyma plastik nad czołem i plastik pod styropianem na karku. Chętnym prześle foto na email :crossy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...