Skocz do zawartości

ile razy ktos wymusił wam pierwszeństwo


Grześ23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas mojego krotkiego urlopu w Polsce, (7 dni, ale z tego 4 dni moto stalo na serwisie) mialem wiecej sytuacji podbramkowych, wymuszen/niezauwazen niz podczas mojego 6 miesiecznego uzytkowania moto w Anglii :icon_biggrin: Czyli 3 dni w PL to taka dobra szkola lepsza niz jazda pol roku za granica!! A mowia ze my w niczym lepsi nie jestesmy :D

 

Pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dość często sie to zdarza.

Ale jeżeli jade na kursie mam na sobie kamizelkę z literą "L" to ludzie powinni zachować szczególną ostrożność bo teoretycznie dopiero się uczę jeździć, ale ślepi puszkarze co chwile się jakiś mi przed GN-ke wciśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwa szkoła jazdy to jest na Krecie... tam to jest dopiero kulturka na drodze - np. gdy ktoś wyprzedza z naprzeciwka i mruga ci długimi po oczach w trakcie tego manewru, to oznacza tyle co "uciekaj!" :icon_mrgreen: I tam to jest norma :D

 

No ale żeby nie marudzić i nie popaść po raz kolejny w zrzędzenie, może dorzucimy do tego wątku wyznania - ile razy wymusiłeś pierwszeństwo? :icon_mrgreen: Mi się zdarza, a jak... klakson, bluzgi i w ogóle - standardowy klimat jazdy po mieście :icon_mrgreen: Raz motocyklem wymusiłem pierwszeństwo na TIRze, bo bardzo chciałem się przed nim zmieścić wyjeżdżając ze stacji benzynowej... potem dłuuugo dochodził mnie jeszcze dźwięk goniącej mnie syreny :)

 

To tak, żeby nie było, że motocykliści są tacy święci i wiecznie poszkodowani :D

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA

jadac ulica Kasprowicza ( z pierwszeństwem) a róg ul. Przybyszewskiego w kierunku PKS Marymont

 

hej....dlatego ja jezdze Zeromskiego....ale trzeba przy komendzie uwazac tam jest takie skrzyzowanko i katamarany zajezdzaja tam nalogowo...jak by sie fiuty umowili na jakims forum zajezdzaczy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa lata temu jechałem wraz ze swoją dziewczyną jeszcze poczciwym kmx125. Jako, że moto nie zbyt silne na dodatek jeszcze ciągnie dwie osoby :lalag: jadę sobie prawym pasem. Powoli zbliżam się do skrzyżowania na którym chciałem skręcić w lewo, no to kierunek i myk na lewy pas. A tu nagle KLAKSON :eek: :eek: Patrzę przez ramię, a tu maska samochodu kilka centymetrów od tylnego koła :eek: :eek: Przed zmianą pasa patrzyłem w lusterko więc się trochę zdziwiłem ale co tam, mogłem nie zauważyć. Przepuściłem gościa, zmieniłem pas i spokojnie skręciłem w lewo na skrzyżowaniu. Niestety to jeszcze nie koniec... Pan w puszcze poczuł się strasznie urażony i najpierw wykonał ostre hamowanie :biggrin: Mało mu nie wjechałem w dupe :evil: Manewr z hamowaniem mu nie wyszedł, a jako że jechaliśmy drogą, która miała dwa pasy ruchu w jednym kierunku to zrównał się ze mną i dwa razy chciał mnie zepchnąć z drogi :eek: :eek: Prędkość miałem małą więc się prawie zatrzymałem i nie dał rady... Później powtórzył jeszcze numer z hamowaniem i dał dyla.

Tak oto skończyła się moja przygoda ze zmianą pasa, gdzie niejako zajechałem drogę... Dziewczyna z tyłu mało nie dostała zawału serca. Szkoda, że nie zapamiętałem numerów gościa bo sam bym wymierzył sprawiedliwość :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczuwam (lekką) ironię...

Ja tak często. Spoko. Ironia jest faktycznie lekka.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm tym razem to ja wymusiłam....puszką...i tym razem był to autobus....niestety

 

konto powiększone o 6 punkciorów, razem nie zła sumka 14....do tego naszczęście mandat w miare przyzwoity 100 zeta no i potłuczona służbówka....pech to pech .....13 dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA

jadac ulica Kasprowicza ( z pierwszeństwem) a róg ul. Przybyszewskiego w kierunku PKS Marymont

 

hej....dlatego ja jezdze Zeromskiego....ale trzeba przy komendzie uwazac tam jest takie skrzyzowanko i katamarany zajezdzaja tam nalogowo...jak by sie fiuty umowili na jakims forum zajezdzaczy,

Tiaaa wiem róg z ulica Duracza...

też tam zamieszanie jest spore ...

Wez pod uwagę skrzyżowanie z Zeromskiego z Aleja Zjednoczenia.. gdzie ruchem kieruje Policja tzn.. Praktyki tam maja... jeden stoi macha jak jechac a z 15 na chodniku obserwuje....

mam wrażenie że ich wpieniam jak śmigam na pustym przelocie.. :bigrazz: ale naprawde normalnie się ,,przemieszczam" koło nich.. neich się uczą...... taka maja prace...

 

Co do kasprowicza.. jadac na Bielany mam bliżej ... i mniejszy tłok..na drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam burdel teraz generalnie jest przez budowę metra. Często jeżdżę po Bielanach. Oczy w d*** trzeba mieć tam jeździ kupa starych dziadków.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmuszony byłem jeździć puszką (w dodatku wysiadła mi klima) i wymusił mi rowerzysta. Aż zacząłem się zastanawiać kto faktycznie miał pierwszeństwo, ale zdecydowanie ja - skrzyżowanie równorzędne, rower nadjechał z mojej lewej. Kolesia bym w sumie nie zabił, bo jechałem wolno, ale na pewno by się połamał. A on tylko pogroził pięścią i pojechał dalej...

Od wczoraj jestem więc za wprowadzeniem uprawnień do kierowania wszystkimi pojazdami po drogach publicznych.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...