Skocz do zawartości

ubezpieczenie


Mikołaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam takie pytanko gdzie macie ubezpieczone swoje motocykle, w jakich firmach. Szukam jakiegoś taniego ubezpieczyciela. Przez 2 lata miałem ubezpieczonego dniepra w PZU, 2 lata temu zapłaciłem za OC ok 52zł (pierwszy pojazd jaki mam zarejestrowany na siebie) policzono mi zniżkę na weterana szos. No ale rok temu to wycofano(przynajmniej w PZU). I zamiast 52 zapłaciłem ok 150zł. Nie wszystkie firmy ubezpieczają motocykle, dlatego moje pytanie-w czym macie ubezpieczone swoje maszyny, chodzi mi głównie o rusy i inne weterany.

za odpowiedzi będę wdzięczny

Pozdrawiam Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o OC na motocykle to najtaniej jest w PZU. Zniżka na weterany jest zlikwidowana - zgadza się. Jest natomiast nowość - zwyżka dla małolatów, zdaje się że łapiesz się na nią /mnie to już nie dotyczy i nie pamiętam dokładnie, stawka jest chyba 130%/. Od tego rabat 10% za każdy rok bezszkodowej jazdy. Ja płacę OC w PZU, uwzględniając zniżkę 20% - 82 zł. Stawki są różne w róznych miastach Polski /stopień ryzyka chyba/. Zresztą zapytaj dokładnie u agenta gdzie ubezpieczasz moto.

 

ps. jak Ci się jeździ tym Dnieprem? Co to jest, zestaw wojskowy czy solo? Napisz coś o sobie.

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. jak Ci się jeździ tym Dnieprem? Co to jest, zestaw wojskowy czy solo? Napisz coś o sobie.

 

Hehe powiem tak, dniepra mam od 2 lat przywiozłem go z Białorusi, lecz od grudnia 2006 jestem posiadaczem także Kaśki. Oba są zaprzęgi zielony mat, no robione na wojskowo. W porównaniu do dniepra kaśką jeździ się o niebo lepiej(krótka rama,trochę inna kierownica) Tak ogólnie to mam 17 lat, brak prawka :D ale mam rozległą sieć polnych dróg i jakoś sobie daje z tym radę za miesiąc zaczynam robić prawko.

Nie wiem czy to nie powinno być w dziale powitania ale co tam:)

Pozdrawiam Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja...p.... co się tak wsztzcy małolatów czepiają??:D tyle lat ze zwyżka...:D załamie się:D

Macie racje, zlikwidowali zniżki dla weteranów ale...ubezpieczałem jakiś tydzień temu moto i pytałem o pojazdy zabytkowe....właśnie o te zniżki. powiedzieli mi że tego juz nie ma ale są zniżki dla ludzi którzy są członkami klubów...opłacają jakieś składki itp... nie wiem dokładnie o co chodziło ale chyba jest.

 

A jeśli chodzi o PZU to ok, są najtańsi ale uważajcie bo kręcą!! mój brat miał z nimi problemy....potrafią tak sobie naliczycz odszkodowanie że wypłacą Ci (na przykładzie samochodu) za zwykły zderzak, czarny niepomalowany, chociaż masz polakierowny itp, itd....uważajcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 25 roku życia w PZU płacisz tzw.bykowe ale na motor jak pamiętam to jest mała wzwyżka w skali roku,ja za swoją honde przy 60% zniżki płace 41 zł.na cały rok taka nie pełna dniówka w robocie a NW 34zł.którego nie opłacam,proste. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby Was sprowadzić na ziemię- jak nie ma prawa jazdy, to ubezpieczenie nie działa ( w uproszczeniu- dotyczy autora postu). To samo jeśli jeździsz po pijaku, kradzionym itp... :P

W takim przypadku cena OC jest bez znaczenia, bo ubezpieczyciel i tak nie zapłaci za szkody. A na potrzeby kontroli policyjnej to i tak nie ma znaczenia ;(

Edytowane przez krzysztp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...