Skocz do zawartości

Apka RX 125 ile oleju??


nowytzrdt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam servisówke do RX 125 z lat 95-97 i tam pisze że do skrzyni ma być 0,6l oleju. Ale najlepiej sprawdź to jeszcze gdzieś bo ta moja serwisówka jest po włosku :crossy: Pzdr, Maciek

Spox wlałem 800ml nie zaszkodzi te 200 więcej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spox wlałem 800ml nie zaszkodzi te 200 więcej :(

No nie jestem tego zdania ze nie zaszkodzi :crossy:. Jesli powinno byc 600 to te dodatkowe 200ml musi przeciez gdzies wyplynac.... Moze nie zniszczy to silnika, ale ale gdzies bokiem te 200ml musi wyrzucic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jestem tego zdania ze nie zaszkodzi :icon_question:. Jesli powinno byc 600 to te dodatkowe 200ml musi przeciez gdzies wyplynac.... Moze nie zniszczy to silnika, ale ale gdzies bokiem te 200ml musi wyrzucic.

Ale jakby było zadużo to by leciało tzw nadmiarem a nie leci więcj jest GIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wiekszą ilość oleju powodujesz tylko to, że silnik ma większe opory pracy, co zmniejsza moc i żywotność silnika. Ja bym to zlał... Przeceiż masz tam śrubkę, czy bagnet czy coś tam do sprawdzania oleju!!! Nalej do kreski bądź do śrubki i już!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przez wiekszą ilość oleju powodujesz tylko to, że silnik ma większe opory pracy, co zmniejsza moc i żywotność silnika. Ja bym to zlał... Przeceiż masz tam śrubkę, czy bagnet czy coś tam do sprawdzania oleju!!! Nalej do kreski bądź do śrubki i już!

dokładnie

 

W dt 80 wchodzi 700ml a nie 750ml...

 

Najlepiej wylej te 200 zobacz w tym okienku czy widac poziom oleju(najlepiej przy powolnym zlewaniu tych 200 patrz na ten poziom)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

 

W dt 80 wchodzi 700ml a nie 750ml...

 

Najlepiej wylej te 200 zobacz w tym okienku czy widac poziom oleju(najlepiej przy powolnym zlewaniu tych 200 patrz na ten poziom)

Właśnie jest około 750 ml wlane a poziom w tym okienku jest prawie zerowy(tak tylko na dole okienka widac że coś jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

600 na pewno. mialem rotaxa i wymienialem.

pozdrawiam.

wiem ze temat stary ale jednak pozwole sobie poprawic kolege zeby ktos nie popelnil tego bledu, poniewaz dzis wlasnie zalewalem olej do rx 125 silnik rotax 123, wlalem 600ml i odkreilem to przezroczyste okienko/kapsel i stan oleju byl jednak niewystarczajacy dopiero po wlaniu 800ml stan byl odpowiedni czyli na wysokości okienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w swoim bałaganie odnalazlem pdf do rotaxa 122 i manuala do RS125 z 95r. i ETX125 z 98r.

 

W pdf do rotaxa 122 jest 600cm3 w manualu do RS jest 1000cm3 a w man. do ETX125 jest 600cm3. Dziwna sprawa przecież wszystkie mają rotaxa. Może do 123 wchodzi 1000 a do 122 wchodzi 600? Sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...